Eva N E: Zakládám nové téma.V Česku už se dnes sežene všechno možné,takže kdo chce,může ochutnávat.A když si něco koupíte,můžete to vyfotit,a pak nám vložit fotku a podělit se s náma o Váš názor,jaké to bylo smile
Já vám dnes představuji 4 druhy ovoce.Na prvním snímku je celkový pohled na různé druhy ovoce pro představu,jak je asi velké.
Dnes vám nabízím:
Persea americana , Avocado Mexicola
   Co se týče chuti,zatím jsem mu na chutˇ nepřišla.Je lepší,když se trochu osolí a opepří.Nejdřív mi nechutná vůbec,tak po minutě bych řekla,že mi trošku připomíná ořechy.
Averrhoa carambola,Starfruit
  Řekla bych,že chutí připomíná angrešt.Prodavačka,když jsem to kupovala mi řekla,že to má chutˇ jako ananas.Takže bude i zajímavé porovnat,jak kdo vnímá chutě. 
Diospyros kaki, Tomel japonský
  Chutí mi možná připomíná merunˇkovou marmeládu.Když je zralý.
Punica granatumGranátové jablko.
  Nevím,k čemu bych tu chutˇ přirovnala.Ale mám ho ráda.Počkám, jaký názor mají druzí.Ten rozkrojený není ten na společném obrázku.Tento je béžovo -červený,ale ne moc červený,spíš béžový.Je sladký a moc dobrý.Ten červený je kyselý jako štˇovík.Jeho štˇáva se přidává do salátu a též se dává do nakládaných lilků a pod.
Editoval Eva N E (18.11. 2011 20:36:09)
cz
Avokádo - plod (Persea americana Avocado Mexicola)
Avokádo - plod (Persea americana  Avocado Mexicola)
cz
Avokádo - plod uvnitř (Persea americana Avocado Mexicola)
Avokádo - plod uvnitř (Persea americana   Avocado Mexicola)
cz
Granátové jablko - plod (Punica granatum)
Granátové jablko - plod (Punica granatum)
cz
Kaki -Tomel japonský - plod (Diospyros kaki)
Kaki -Tomel japonský - plod (Diospyros kaki)
cz
Kaki , Tomel japonský - plod (Diospyros Kaki)
Kaki , Tomel japonský - plod (Diospyros Kaki)
cz
Ovoce - grepfruit, mandarinka, avokádo, starfruit, granátové jablko
Ovoce - grepfruit, mandarinka, avokádo, starfruit, granátové jablko
cz
Starfruit - plod (Averrhoa carambola)
Starfruit - plod (Averrhoa carambola)
Marie Fárová: Paní Evo, jsem ráda, že jste založila toto téma. Minulý týden jsem navštívila Institut tropů a subtropů při České zemědělské univerzitě v Praze. Vyfotila jsem tak dost exotických plodů, ale nemohu je vložit do této skupiny, protože každá fotka musí mít označení, kde byla pořízena (ITS). Udělám proto samostatný příspěvek.
Eva N E: Dobrý večer. Dnes přidávám další druhy tropického ovoce.
Persea americana , Avokádo - jiný druh.Ještě není zralé na konzumaci.Foto vnitřku přidám později.
Carica papaya , Papája obecná - tento plod váží něco přes 1,5 kg.Dnes jsem ho jedla poprvé. Překvapil mě hned po rozkrojení. Objevila se dutina ve tvaru hvězdy, plná semen, připomínajícich kaviár wink Dočetla jsem se,že semena se dají použít jako náhražka pepře. Okoštovala jsem je, mají sladko - kyselou ,trochu pepřovou chutˇ, ale ne tak pálivou,jako pepř. Dužina je sladká,jemná,moc dobrá. Chuťově nevím,možná trochu jako oranžový meloun,ale ne tak pronikavě vonící.Celkově jemnější.
Annona squamosa, Anona šupinatá - tato také ještě není úplně zralá.Ale už jsem ji měla dříve. Tady se jí říká 3šta , což znamená smetena nebo šlehačka. Takže chutˇ je něco jako sladká hustá smetana.Jak vypadá po rozkrojení také přidám později. Její semena jsou jedovatá.
Editoval Eva N E (03.12. 2011 17:27:53)
cz
Anona šupinatá - plod (Annona squamosa)
Anona šupinatá - plod (Annona squamosa)
cz
Avokádo (Persea americana)
Avokádo (Persea americana)
cz
Papája obecná - vnitřek plodu (Carica papaya)
Papája obecná - vnitřek plodu (Carica papaya)
Eva N E: Minule jsem slíbila poslat obrázek vnitřku anony šupinaté. Tentokrát jsem ji nechala opravdu dozrát, až jsem si myslela, jestli už se nekazí. Po rozkrojení se mi rozsypala na jakési šupiny, takže fotografie nevyšly. Ale byla výborná. Ta první sladká šlehačka se s touto nedala srovnat. Takže,kdybyste ji kupovali, chce to nechat ji opravdu pořádně dozrát.
Marvella: Pitahaya je stále poměrně vzácné ovoce, protože se hůře transportuje. Plody kaktusu jsou jedlé a skrývají pod atraktivní slupkou dužninu, jejíž chuť připomíná angrešt i vodní meloun. Kaktus Hylocereus undatus , můžete ze zralého semínka i vypěstovat. Já Pitahayu používám hlavně do ovocných salátů, nejen pro její chuť, ale protože její dužina je vzhledově velmi zajímavá. Marcela
Editoval Marvella (02.01. 2012 21:57:49)
cz
Dračí ovoce (Pitahaya)
Dračí ovoce (Pitahaya)
cz
Dračí ovoce (Pitahaya)
Dračí ovoce (Pitahaya)
Marie Fárová: Na vánoční stůl jsem letos zakoupila mimo jiné i manga, kaki a karambolu. Karambola zmizela dřív, než jsem ji stačila vyfotit, zato manga a kaki jsme nechali pořádně dozrát.  Mango jsem znala, ale kaki jsem jedla poprvé a souhlasím s Evou N E, že je výborné.
cz
Kaki - plod (Diospyros kaki)
cz
cz
Mango - plod (Mango)
Mango - plod (Mango)