Ing. Miloš Krump: Včera jsem byl v Baumaxu a koukal jsem že mají zlevněné cibuloviny nedokázal jsem odolat a nějaké si nekoupit.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
cz
Cibuloviny
Cibuloviny
Marvella: Dobrý den, tak to zcela jistě nejste. Vloni jsem si koupila "v akci" přes 500 ks cibulí a letos jsem odolávala, ale neodolala. Naštěstí jsem vše stihla zasázet ještě před mrazem, teď už zem pomalu promrzá. Marcela
Jan Kolman: Pokud jde o pozdní výsadbu cibulovin, jako jsou tulipány, česneky, hyacinty, není třeba mít obavy.  Je ale důležité, abyste nekupovali špatně uskladněné, nahnilé, vyschlé nebo jinak poškozené cibule.
  Sázel jsem jednou pozdě získané  tulipány začátkem prosince, po částečném změknutí ráno promrzlé půdy. Na jaře normálně vyrašily a vykvetly. Samozřejmě není vhodné dělat z toho pravidlo.
Marvella: Také mám tu samou zkušenost jako Vy Wochozsky. Spíš mě trošku děsí to, že některé hyacinty a narcisy mám už vyrostlé cca 5-7 cm. Pokud zapadnou sněhem, tak to bude dobré, ale z mojí zkušenosti vím, že holomráz je tak někdy zničí, že nekvetou, mají jen spoustu zelené listí. I když také to není pravidlem. Marcela
Ing. Miloš Krump: Výsadba cibulovin
Počátek podzimu je nejideálnějším obdobím pro výsadbu cibulovin, neboť tyto cibuloviny na jaře rozsvítí zahradu pestrou škálou všemožných barev. 

Druhový a odrůdový sortiment cibulnatých a hlíznatých rostlin je široký od velkokvětých a drobnokvětých tulipánů (Tulipa), narcisů (Narcissus), hyacintů (Hyacinthus), řebčíků (Fritillaria) až po ladoňky (Scilla), sněženky (Galanthus) nebo talovínů (Eranthis). Při koupi cibulí je nutno brát velice dobrý pozor na jejich velikost, zdraví vzhled a dále na hnědou, pokud možno neporušenou slupku. Nejlepší je si jednotlivé cibule vybírat samostatně než je kupovat v plastovém sáčku, kde tyto cibule snadno plesnivý a mohou být napadeny houbovými chorobami. Rozhodující je ovšem cena, z vlastní zkušenosti jsou levnější právě větší balení cibulovin, ale je zde možné právě riziko napadení některých cibulí.

cz
Výsadba cibulovin
Výsadba cibulovin
cz
Výsadba cibulovin
Výsadba cibulovin
Ing. Miloš Krump: Výsadba cibulovin
Hloubka výsadby cibulovin by měla být dvojnásobkem k výšce cibule. Drobné cibuloviny by neměly přijít do hloubky větší než 5 cm, u tulipánů (Tulipa), narcisů (Narcissus) a hyacintů (Hyacinthus) by hloubka výsadby měla být od 10 do 15 cm a u řebčíků (Fritillaria) by hloubka výsadba měly být okolo 30 cm.

cz
Výsadba cibulovin
Výsadba cibulovin
Další informace v článcích o rostlinách
Crocus chrysanthus Cream Beauty - krokus, šafrán Výsadba cibulovin (1)
Úspěšné pěstování cibulovin je podmíněno vysazováním kvalitních, zdravých cibulí a hlíz. Zvláště při nákupu bychom měli být pozorní a kontrolovat, zda nejsou cibule a hlízy poškozené nebo nahnilé, zda jsou pevné a celistvé. Spolehlivější je nákup v …
Crocus - cibule Výsadba cibulovin (2)
Způsob: U kulovitých cibulí a hlízek je třeba dbát na to, aby byly vysazeny kořenovou bází dolů, nikoli obráceně. Sice i v takovém případě vyraší, ale rostou nestejnoměrně a někdy opožděně a zvláště pravidelné záhonové výsadby nevypadají pěkně. Cibule …
Crocus speciosus - šafrán nádherný Výsadba podzimních cibulovin
Obohacením podzimní palety jsou fialové podzimní šafrány (Crocus) a ocúny (Colchicum) …