vrana: Je jich nejen moc druhů, ale i odrůd.  záleží kolik máte místa a jak pevnou oporu. nejméně roste aktinidie kolomikta,tak do4-6m, vždy musí být samčí i samičí aby jste dosáhl plodů,jedině kdyby se náhodou sehnala samosprašná,tak stačí samičí.
Pokud vaše opora je vysoká neb široká a snese silné rostliny, pak aktinidie arguta, doporučil bych odrůdy z usa MSN, anna, 74-39 nebo podobná čísla, ananasnaja, a řadu dalších,čtěte forum
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= … start=1336
neb jiná fora na tohle. Já žel ještě sazenice nemám.
nasekrasnazahrada: Letní péče o kiwi
Keřům aktinidie (kiwi) nyní zkraťte všechny výhony. Aby k zrajícím plodům pronikl dostatek světla, měli byste odstranit všechny špičky větví až na 4-5 listů před plody.
Rada z rubriky Co je důležité v červenci

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
nasekrasnazahrada: Řez kiwi
Rostliny velkoplodých odrůd kiwi řežte, až pomine hrozba nočních mrazů. U starších rostlin odstraňujte vždy po třech až pěti letech staré dřevo.
Rada z rubriky Co je důležité v březnu

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
Ján: Vážení priaznivci kiwi

Som úplný začiatočník v pestovaní kiwi. Rastlinky pre začiatok minikiwi  „SADOWA samček + samička; JUMBO samček + samička“ od STARKL (ako pomerne odolné voči zime) som si zakúpil len tohto roku v novembri a doteraz s pestovaním akejkoľvek kiwi nemám žiadne skúsenosti. Po prečítaní množstva príspevkov na internete a preštudovaní okrem iného aj  stránky „kiwiland.cz“ ktorá dáva perfektný obraz o pestovaní rozmnožovaní atd kiwi som sa dozvedel že pre dosiahnutie úrody či už samoopelivých alebo iných je treba sadiť samičiu a samčiu rastlinku spolu alebo v blízkosti seba. To chápem. Nedozvedel som sa však nikde či dávajú úrodu aj samčie rastlinky. Možno bude toto pre Vás naivná otázka ale ja som sa odpovede doteraz nikde nedočítal. Preto ak môžete dajte mne a určite aj ďalším takýmto začiatočníkom, napriek tomu že sa to niekedy možno sami dozvieme, odpoveď na otázku: Rodia aj samčie rastlinky?

Za svoju otázku sa ospravedlňujem ale všetci nemôžeme vedieť všetko a ja som strojar a nie prírodovedec alebo botanik.

Za Vašu skorú odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.
S pozdravom
Ján

Ján
Jan Kolman: Na Vaši otázku, jestli plodí i samčí rostliny,  nedovedu dát zcela jednoznačnou odpověď - to by mohl snad jen zkušený pěstitel. Četl jsem ale, a podávám bez záruky, že u Actinidií existují i rostliny s oboupohlavnými květy, tak je možné, že zaplodí i rostlina, která byla původně označována, nebo považována za samčí. Jsou to asi ale jen výjimečné případy. V každém případě je ale nutné mít ve výsadbě rostliny obou pohlaví - na plodnost samčích rostlin se nemůžete spoléhat.
aknelka.ms: Kdysi jsem si koupila aktinidii arguta, dlouho, ale opravdu řadu let jsem záviděla kamarádce, jak má to svoje kiwi obsypané plody - a konečně došlo i na mě - letos, vlastně už vloni, konečně rodila o 106. Každá máme 1 jedinou rostlinu. Takže oboupohlavní! Je to ale kiwi drobnoplodé. Lenka
Ján: Pre aknelka.ms a pre všetkých ktorým kiwi rodia: Úprimne Vám Blahoželám a v duchu zdravo závidím. Dúfam že aj moje ročné aktinídie kolomikty a arguty sa dožijú tiež čias kedy zarodia prvú ukážkovú a následne ďalšiu úrodu. Už sa teším. Jano

Ján
PetraJurka: Dobrý den,
mám doma nově mini kiwi. Krásně rostlo a teď se na jeho listech objevily černé skvrny a některé listy jako by byly úplně černé a "seschlé". Nevíte někdo co by to mohlo být?
cz
Churavé kiwi
Churavé kiwi
Další informace v článcích o rostlinách
Actinidia arguta 'Issai' - kiwi, aktinídie význačná Actinidia arguta 'Issai' - kiwi, aktinídie význačná
Issai je samosprašnou odrůdou takzvaného mini-kiwi, což znamená, že nepotřebujete samčí a samičí rostlinu, stačí jedna. Kromě chutných plodů se zároveň jedná o pěknou rostlinu s tmavě zelenými listy a vonnými květy v červnu …
Actinidia arguta 'Geneva' - aktinídie význačná, kiwi Actinidia arguta 'Geneva' - aktinídie význačná, kiwi
Samičí odrůda drobnoplodého kiwi. Plody jsou středně velké s červenohnědým líčkem na osluněné straně. Dozrává od poslední dekády září do konce října …
Actinidia arguta 'Jumbo' - aktinídie význačná, kiwi Actinidia arguta 'Jumbo' - aktinídie význačná, kiwi
Samičí odrůda drobnoplodého kiwi. Plody jsou středně velké až velké, jasně zelené, výrazně protáhlé. Dozrává od října do listopadu, velmi plodná …
Actinidia arguta - aktinídie význačná, kiwi Actinidia arguta - aktinídie význačná, kiwi
Bujně rostoucí dřevnatějící liána vhodná pro velké pergoly a treláže. Zdravé olistění, květy bílé, dvojdomá. Plody drobné, aromatické - minikiwi. Plně mrazuvzdorná. Původ: Druh pochází východní Asie, pěstován také jako ovocná dřevina, řada odrůd však …