Ing. Miloš Krump: Přidávám obrázky, jak nejmenovaný sběrný dvůr nakládá se zahradním odpadem - respektive se spadaným listím. Myslel sem si, že i listí by se mělo odkládat do kontejnerů na zahradní odpad, ale opak je jiný a navíc si myslím, že  je to škoda takto nakládat s bioodpadem.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
cz
Zahradní odpad - spadané listí
cz
bala: Je vidět, že mnoho lidí nemá ani potuchy o tom, co je to bioodpad a co to kompost vlastně je...taky mě zaráží, že skládky s různým možným odpadem obsahují materiál vhodný ke kompostování... je to až do nebe volající... je velká škoda že bio odpad končí nevyužit někde na jiné než bio skládce.. holt, dnes jsou lidé materiálně zaměřeni a vůbec je nezajímá prospěšnost bio odpadu pro naši společnost...
Editoval bala (05.12. 2011 20:36:44)
Ing. Miloš Krump: Jak po zimním období využít chvojí, kterým byly zakryty choulostivé rostliny? Jednoduše stačí podrtit a použít jako mulč pod jehličnaté stromy.

cz
Mulč z chvojí
Mulč z chvojí
Ing. Miloš Krump: Kam dávate větve z ovocných stromů a okrasných keřů?
Já je drtím a následně tuto drť pytluji a během letního období tuto drť následně míchám s posečenou trávou a kompostuji.

jituška: Krumpold,tak to je úžasný nápad,vždy jsem měla to množství chvojí spálit a ten zápach po celé vsi a to drtič mám a takto jsem zbytečně plýtvala.Tak příští rok uřčitě budu drtit a přisypávat ke stromkům.....Drtila jsem každé větve, ale s chvojí, to jsem nezkusila. Nedávno jsem chtěla podrtit větve z proutí,ale jsou ještě živé, tak se mě to mudlalo a žádný pěkný efekt....
Ing. Miloš Krump: Jituška: Popravdě, drtička nejraději drtí živé větve, suché také, ale rychle se otupují břity. Jak říkáš, pokud z drtičky leze něco jako kdyby to větve ne drtilo, ale jak říkáš "mudlalo" je to známkou tupých břitů v drtičce, je potřeba je demontovat a buď je nabrousit a nebo vyměnit za nové, zkušený kutil si je sám přebrousí, pokud k tomu má možnosti. Já je brousím pravidelně, vždy po větším množství zahradního materiálu.

Já sem se také letos rozhodoval co s chvojím, jestli ji odvézt na sběrný dvůr nebo spálit. Ale myslím, že toto je nejlepší řešení, ve své zahradě na tento mulč z chvojí nemám uplatnění, ale na druhé zahradě u mé přítelkyně se velice hodí, poněvadž jsme minulý rok dělali výsadbu živého plotu ze smrku ztepilého (Picea abies).
Editoval krumpold (07.03. 2012 20:29:01)

Ing. Miloš Krump: Blíží se pomalu konec vegetační sezóny a nastává otázka co s veškerým zahradním odpadem..... zkompostovat, kdo kompost nemá, nebo má, ale ne tak velký, může tyto zahradní odpady zarýt do záhonu ...

cz
Zahradní odpad - zarytí
Zahradní odpad - zarytí
Další informace v článcích o rostlinách
Jak zpracovat dřevitý zahradní odpad: zahradní drtič Jak zpracovat dřevitý zahradní odpad
Při řezu keřů a předjarním úklidu zahrady se nahromadí spousta rostlinného odpadu. Některá města nebo obce sice organizují jarní svoz zeleného odpadu, další rostlinné zbytky lze rovnou zkompostovat, ale není to možné vždy …