Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, prosím poradíte mi:
dostala jsem v zimě několik řízků sukulentů o které bych nechtěla přijít. Řízky sice krásně zakoření, jenže kvůli nedostatku světla se samozřejmě začnou vytahovat. Myslíte, že bude stačit, když sukulenty na jaře zaštípu a nechám znovu obrazit? Vrátí se k normálu? Já si vůbec nevím rady jak postupovat, abych je zachránila:-( Jedná se o Sedum a jedna rostlinka je z rodu Crassula.
Moc děkuji za jakoukoliv radu ST, Brno
Dotaz zákazníka pěstební školky PaleteGarden,  Ředhošť
petrli: Dobrý den paní S,
postupovala bych tímto způsobem. Jestilže jsou rostliny zakořeněné, zasaďte je do substrátu, nyní bych použila spíše výživnější - třeba i pro pokojovky s příměsí písku. Zasazené rostliny bych lehce zalila a s prvním náznakem růstu je přemístnila do nejchladnější místnosti, nebo na parapet za záclonu - ideální by bylo okolo 12 °C, zálivka jen lehká, několik kapek aby rostliny nezačaly schnout. Jestliže tuto možnost nemáte, dejte na nejsvětlejší místo na okně, kam svítí nejvíce slunce. Zálivku provádějte udržovací, podle toho, jak budou rostiny reagovat. Rozchodník by měl být bez problému, u krasuly záleží na tom, o jaký druh se jedná, některé druhy jsou citlivější na teplé zimování a vodu. Rozhodně nesmí být v květináči stále vlhká půda, ale to asi víte. Pokud máte fotku, pošlete mi ji prosím, předejdeme tak zbytečným úhynům.
S pozdravem Dagmar Petrlíková
Editoval PaleteGarden (07.12. 2011 08:22:36)

petrli