Vladimír Vytásek: Zajímalo by mě zda se dají u nás někde zakoupit tyto jedlé velkoplodé hlohy, hloh peřenoklaný (Crataegus pinnatifida a hloh klínovitý (Crataegus cuneata) Podařillo se mi sehnat pouze velkoplodý hloh břekolistý (Crataegus pedicellata).  Vláďa

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
YOS: Vláďo, hloh peřenoklanný roste v Lednici (Zahradnická fakulta MZLU - Mendelova Zemědelsko-lesnická Universita). Plody, vypěstované panem Petrem Brožem jsem vyfotila v Brně na výstavě citrusů. Kontakt  petrbroza@seznam.cz nebo se podívejte na  www.citrusy.cz.
Editoval YOS (29.03. 2012 00:17:30)

Všechno jde tak, jak má jít.
Vladimír Vytásek: Pro Lamm  hloh břekolistý jsem získal výměnou za aralku manžuskou a perilu křovitou v botanické zahradě přírodovědecké fakulty v Olomouci. Dostal jsem i plno zralých plodů z nichž jsem vybral semena a na podzim zasel. Pokud mi vylezou semenáčky rád se o sazenice podělím. O firmě stareodrudy.org. vím, ale z rozhovoru s majitelem jsem zjistil že mají pouze tento hloh roubovaný. Mám raději čistě přírodní semenáče i když rodí později. Hloh klínovitý jsem měl slíbený od kamarádky,která jezdí do Japonska, žel  havárie ve Fukušimě vše pokazila a  z Japonska v nejbližší době raději nic nechci. Děkuji YOS a moonvil za další kontakty.  S pozdravem Vláďa

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Další informace v článcích o rostlinách
Řez dřevin - hloh jednosemenný, Crataegus monogyna Řez dřevin - hloh
Hloh je nenáročná dřevina pěstovaná buď ve formě keře, nebo malého stromku (např. Crataegus oxyacantha, Crataegus monogyna, Crataegus pinnatifida apod.). Množí se nejčastěji semenem, ovocnářsky významné kultivary druhu Crataegus pinnatifida nejlépe očkováním …
Crataegus laevigata 'Paul’s Scarlet' - hloh obecný Crataegus laevigata 'Paul’s Scarlet' - hloh obecný
Skupina: Stromy s opadavými listy. Vlastnosti: Menší strom, na jaře s ohromným množstvím květů. Pravidelným střiháním v jarním období můžete získat kulovité nebo kuželovité tvary. Ale tímto způsobem udržované stromy méně kvetou. Umístění: Slunné až …
Rebo Productions CZ | 10.07. 2008
Crataegus monogyna 'Stricta' - hloh jednosemenný Crataegus monogyna 'Stricta' - hloh jednosemenný
Úzce vystoupavý růst, lesklé zelené listy, v květnu záplava bílých květů a atraktivní červené peckovičky po celý podzim (pokud je ptáci nesezobou) - to je ten pravý strom pro stísněné prostory! Bude se mu dařit na slunci i v polostínu, snese i těžké jílovité …
HomeDeco SMP a.s. | 10.09. 2007
Crataegus x lavallei - hloh Lavallův Crataegus x lavallei - hloh Lavallův
Synonyma: C. x carrierei Čeleď: Rosaceae Domovina/původ: Kříženec C. crus-galli x C. pubescens. Vznikl ve Francii …
Léky ze zahrady: Crataegus laevigata - hloh obecný Léky ze zahrady: Crataegus - hloh
Dva hlohy domácí ve střední Evropě, hloh obecný (Crataegus laevigata) a hloh jednosemenný (Crataegus monogyna), jsou trnité keře nebo malé stromy, dorůstající 8 až 10 m výšky. Kvetou v květnu až červnu bílými, silně vonícími květy seskupenými v chocholících …
Crataegus monogyna Crataegus monogyna - hloh jednosemenný
Hlohové ploty jsou ideálním doplňkem venkovských zahrad. Je trnitý, takže spolehlivě ochrání Vaši zahradu před nevítanými návštěvníky a husté větve jsou ideálním větrolamem. Navíc se jedná o léčivou rostlinu …
Crataegus monogyna - hloh jednosemenný Crataegus monogyna - hloh jednosemenný
Stejně jako javor babyka patří hloh jednosemenný (Crataegus monogyna) do přírodních, lesních, ekologických a venkovských zahrad. V Evropě roste hloh podél cest a na okrajích lesů, v křovinách i v listnatých, smíšených a jehličnatých lesích. Mimořádně dobře …
Crataegus monogyna Crataegus - hloh
Tyto nenáročné keře pro keřové skupiny ve velkých zahradách pravidelně řežte. Jejich listy mohou být v některých letech úplně požrány housenkami. Po odkvětu dozrávají na podzim plody - malvicovité peckovice, které mají v oblibě ptáci. C. laevigata (hloh obecný) …
Rebo Productions CZ | 01.06. 2007
Crataegus laevigata - hloh obecný Crataegus - hloh
Tento rod je druhově bohatší než příbuzný jeřáb. Je popsáno kolem 200 druhů nejen opadavých, ale i stálezelených, které jsou však do našich klimatických podmínek nevhodné. I když je tento rod druhově rozmanitý, v našem okrasném zahradnictví se využívá …
HomeDeco SMP a.s. | 18.10. 2007