Marie Fárová: SRPEN 2011 - co kvete?
Když jsem se šla podívat na kirengešomu, vyfotila jsem i další květiny.
cz
Chryzantéma (Chrysanthemum)
Chryzantéma (Chrysanthemum)
cz
Luštěnice trnitá (Cleome spinosa)
Luštěnice trnitá (Cleome spinosa)
cz
Luštěnice trnitá - květ (Cleome spinosa)
Luštěnice trnitá - květ (Cleome spinosa)
cz
Pupalka (Oenothera)
Pupalka (Oenothera)
cz
Pupalka - květ (Oenothera)
Pupalka - květ (Oenothera)
Poměnka: Dobrý večer, taky jsem dnes něco nafotila jak přestalo pršet. P. Fárová prosím Vás co je to kirengešoma?Jestli nejsem moc zvědavá:D
cz
Čemeřice - květ (Helleborus)
Čemeřice - květ (Helleborus)
cz
Honzík (Achimenes)
Honzík (Achimenes)
cz
Hortenzie latnatá
Hortenzie latnatá
cz
Ibišek bahenní (Hibiscus moscheutos)
cz
Ibišek syrský - květ (Hibiscus syriacus)
Ibišek syrský - květ (Hibiscus syriacus)
cz
Kopretina
Kopretina
cz
Letní ovsík
Letní ovsík
cz
Libavka (Gaultheria)
Libavka (Gaultheria)
cz
Líčidlo (Phytolacca)
Líčidlo (Phytolacca)
cz
Lichořešnice (Tropaeolum)
Lichořešnice (Tropaeolum)
cz
Pupalka (Oenothera)
Pupalka (Oenothera)
cz
Surfinie (Petunia Surfinia)
cz
cz
Třezalka (Hypericum)
Třezalka (Hypericum)
cz
Zvonek (Campanula)
Zvonek (Campanula)
Marie Fárová: Poměnko, kvete vám to nádherně a těch druhů!!! Rozklikněte si vlevo téma Kirengošoma - zadávala ho YOS, já jsem ten den zrovna vyfotila pro mne neznámou květinu a určily jsme, že to je s největší pravděpodobností ona.
YOS: Poměnko, gratuluji, jak jste šikovná. Máte hodně druhů krásných rostlin. smile Černý jeřáb, oficiální název je temnoplodec černoplodý - Aronia melanocarpa.  Vždy jsem si ho přála mít, mohu Vám jen závidět, protože jeho plody jsou úžasně zdravé. Obsahují hodně rutinu, vitamínu C, vitamíny B, provitamín A a železo. Prý plody v chladnu a temnu vydrží  až 2 měsíce. Vaše máta není máta, ale dobromysl obecná - Origanum vulgare, my ji známe jako koření OREGÁNO. Ještě jsem nestačila všechny obrázky prohlídnout. Snad zítra.

Všechno jde tak, jak má jít.
Poměnka: Už jsem obrázek smazala opravím a přidám nové. YOS, děkuji za pochvalu a vidím,že je máta opravená na Oregano pokud jste to opravila Vy tak ještě jednou dík. A tu vanilu-zmrzlinu bych si dala.
cz
Aksamitník (Tagetes)
Aksamitník (Tagetes)
cz
Bytel metlatý (Kochia scoparia)
Bytel metlatý (Kochia scoparia)
cz
cz
Jiřinka (Dahlia)
Jiřinka (Dahlia)
cz
Maceška (Viola)
Maceška (Viola)
cz
Máčka (Eryngium)
Máčka (Eryngium)
cz
Mochna (Potentilla)
Mochna (Potentilla)
cz
Netřesk (Sempervivum)
Netřesk (Sempervivum)
cz
Planá růžička (Rosa)
Planá růžička (Rosa)
cz
Rozchodník (Hylotelephium)
Rozchodník (Hylotelephium)
cz
Růžička Polyantka 30-letá (Rosa)
Růžička Polyantka 30-letá (Rosa)
cz
Vřes (Calluna)
Vřes (Calluna)
cz
Vřes (Calluna)
Vřes (Calluna)
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Poměnko - oregano a denivku opravil administrátor portálu, prosím doplňte si latinské názvy, které Vám poradí ostatní uživatelé např. Aronia melanocarpa výše. Stačí klepnout na obrázek a pak na tlačítko Editovat obrázek.  Máte moc pěkné fotografie a je škoda je tam nepřidat.  Vysvětlení k latinským názvům najdete na http://www.zahrada-cs.com/forum/vt/cz/1 … a-obrazku/.

Tip: Pokud klepnete na obrázek najdete pod ním obrázky jiných uživatelů. U některých fotografií najdete latinský název např.

- Ibišek syrský - květ (Hibiscus syriacus)
- Aksamitník, afrikán (Tagetes)
YOS: Doplním pro Poměnku. Pokud kliknete na obrázek a žádné obrázky pod Vaším obrázkem nebudou, znamená to, že ve fotofórum  tato rostlina ještě není. Například - zkoušela jsem  kliknout na Vaši fotografii  'jeřáb černý' a žádná jiná fotografiie se pod Vaším obrázkem neobjevila. Znamená to, že v galerii dosud není. Bylo by fajn Poměnko, kdybyste latinský název doplnila. Bude to první fotografie tohoto keře.  Máte tak naději, že vaše fotografie pak nebude z fotofóra vymazaná.
Editoval YOS (02.08. 2011 23:29:38)

Všechno jde tak, jak má jít.