Poměnka: Dobrý večer,já vím že by měli být u českých názvů i latinské ale to je pro mně španělská vesnice budu se snažit je tam dávat,ale než já to najdu to bude trvat také i ta oprava.
Marie Fárová: V srpnu kvetou naplno aksamitníky (afrikány), druhů a barevných variant je spousta.
cz
Aksamitník afrikán (Tagetes)
cz
cz
cz
cz
Aksamitník afrikán - květ (Tagetes)
cz
cz
cz
cz
cz
cz
cz
YOS: Maruško, musím se přiznat, že jsem nad tou krásou skoro zaslzela. Neodolala jsem a uložila jsem si ZASE nějakou tu Vaši krásnou fotečku. Pátá fotečka zaslouží umístit do knihy. Když jsem ji otevřela, tak na mne zasvítilo plné sluníčko. Opravdu nádhera. Dvoubarevné květy jsou taky zajímavé,

Všechno jde tak, jak má jít.
Marie Fárová: YOS, bohužel se v dohledné době nedostanu do Prahy, chtěla jsem v Botanické nafotit celou kolekci aksamitníků.
Poměnko, pořád mám otevřené jedno okno, kde si v google zadám český název květiny, vždycky tam najdu i latinský a ten zkopíruji, případně zkontroluji. Je to rychlé. Určitě si na to zvyknete. smile
Ascam: Nádherné fotky - všechny! smile
U nás je, bohužel, zmoklo - růže jsou na focení skoro nepoužitelné a i floxy a jiné kytičky jsou hodně poničené. Nevadí to lučním a lesním květům, které mi ovšem zas nevezme mobil - trošku na prášky big_smile.
Přidám tedy jen to, co je koukatelné a co jsem stihla vyfotit dnes za slušného světla - není toho moc...
cz
Ibišek venkovní (Hibiscus)
cz
cz
cz
Růže - velkokvětá Henri Matisse - ač květ je poničený a fotka nedokonalá, má zvláštní kouzlo (Rosa)
Růže - velkokvětá Henri Matisse - ač květ je poničený a fotka nedokonalá, má zvláštní kouzlo (Rosa)
cz
Růže - velkokvětá Nostalgie (Rosa)
cz
cz
Růže - zakrslá (Rosa)
Růže - zakrslá (Rosa)
cz
Slunečnice (Helianthus annuus)
Slunečnice (Helianthus annuus)
Ascam: YOS - myslíte tu zakrslou - na lístkách, co jsou vidět dole? To je tím zatraceným mokrem. Tahle má ještě méně sluníčka - zakrslé mám pod velkou borovicí, takže na černou skvrnitost trpíme. Mám všechny růže nastříkané, ale tahle zas začíná - ale proveďte postřik, když pořád prší...
Jinak ty slunečnice jsou další dvě, co vysadili ptáčci big_smile. Ta první se vyvrátila, po podepření se vyvrátila i s klackem - máme tu málo země, hned je skála, tak to nejde dobře upevnit.
Editoval Ascam (04.08. 2011 23:43:05)
YOS: Ascam, když jsem Vám psala, bylo vloženo celkem 5 obrázků, z toho 3 růžičky. Teď vidím obrázků 12.  Myslela jsem tu ne zcela rozvitou na levé straně s jedním rozvitým červeným květním lístkem. Na pravé straně je vidět poškození. Mám v Česku někdy poškozené poupata od nějakého červíka, když na jaře začínají kvést. Na 3 keřích na poupatech jsem jich letos zamáčkla alespoň 10. Výhoda poškození je, že takovou růži neustřihnu jako dárek, ale zůstane pro hmyz.

Všechno jde tak, jak má jít.