Ascam: Díky moc. smile Ten kakost až skoro nechápu, jak se povedl (na to, že je to mobil) - to mě vážně překvapilo. Čekanka taky dobrá, kdyby nebyla dole tak přesvícená. Jsem strašně zvědavá na ten foťák. Konečně budu moct fotit i ptáky na krmítku a kytky, které mi mobil nevzal - tedy aspoň doufám big_smile
Marie Fárová: Ascam, teprve teď jsem se dostala k PC a koukám na Vaše fotky. Jsou krásné!! Co vy vyfotíte mobilem, je neuvěřitelné. Doufám, že budete spokojená s foťákem od kamarádky, i když nové foťáky dneska jsou cenově velmi přijatelné. Já fotím maličkým přístrojem, musí se mi vejít do kapsy džín a jsem spokojená.
Jan Kolman: Přidávám obrázky hořce tolitovitého - Gentiana asclepiadea a dvou druhů lilií + motýlka na Echinacei jako bonus.
Editoval wochozsky (13.08. 2011 14:33:57)
cz
Babočka admirál - květ Echinacea purpurea (Vanessa atalanta)
Babočka admirál - květ Echinacea purpurea (Vanessa atalanta)
cz
Hořec tolitovitý (Gentiana asclepiadea)
Hořec tolitovitý (Gentiana asclepiadea)
cz
Hořec tolitovitý - detail květů (Gentiana asclepiadea)
Hořec tolitovitý - detail květů (Gentiana asclepiadea)
cz
Lilie - neznámý kultivar (Lilium x sp)
Lilie - neznámý kultivar (Lilium x sp)
cz
Lilie tygrovaná (Lilium tigrinum)
Lilie tygrovaná (Lilium tigrinum)
cz
Lilie tygrovaná - detail květu (Lilium tigrinum)
Lilie tygrovaná - detail květu (Lilium tigrinum)
YOS: Pane Wochozský, ten překrásný hořec roste planě nebo ho pěstujete.? V přírodě jsem na něj zatím nenarazila.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marvella: Dobrý den Dano, tak to bych neřekla. V zahradě krásně kvetou phloxy, levandule, růže, canny, bohyšky, lilie, zimolezy, trubačejaponské sasanky a mombrécie v srpnu naopak začínají kvést, kvete oměj, znovu mi obrazily stračky, některé chrpy, vajgélie, fantasticky kvetou hortenzie, začínají kvést některé rozchodníky, komule jsou obalené motýly. Kvetou mi všechny mochny a mochničky, rudbekie, astry, krásnoočka, čechravy, spoustu druhů jiřinek a jiřin. Dokonce opět vykvetly bílé rododendrony. A to jsem nevypsala všechno. Jen to bohužel ničí každodenní déšt. Marcela
Marie Fárová: Květinová výzdoba na náměstí
Paní Marcela přesně vyjmenovala květiny, které stále krásně kvetou i v srpnu. Dneska sem dám pár fotek z našeho budějovického náměstí. Kvete to tu stále moc pěkně, na květiny prší, ale po nějakém padlí ani památky.
Danielo, čechrava Vám kvete nádherně, hořec rovněž - krásně se barevně doplňují.
Editoval Marie Fárová (17.08. 2011 18:55:02)
cz
Květinová výzdoba na náměstí
cz
cz
cz
cz
cz
cz
cz
cz
cz
cz
cz
Poměnka: Tak to je moc krásná výzdoba.To je zajímavé že nejsou na kytkách houbové choroby, já všechno co bylo na dešti už vyhazuji.Tady je pár fotek,ale některé nevím jak se jmenují ani česky.sad
cz
Balkonovky
Balkonovky
cz
Pryšec třezalkovitý (Euphorbia hypericifolia)
Pryšec třezalkovitý (Euphorbia hypericifolia)
cz
Řetězovka Virginská (Physostegia virginiana)
Řetězovka Virginská (Physostegia virginiana)
cz
Sasanka japonská (Anemone japonica)
Sasanka japonská (Anemone japonica)
cz
Surfinie (Petunia Surfinia)
Surfinie (Petunia Surfinia)
YOS: Poměnko, Vaše zahrada vypadá jak botanická zahrada. Obdivuji, kochám se Vašemi pracnými výsledky. Ta neznámá bude  Euphorbia hypericifolia 'Diamond Frost' , Pryšec třezalkovitý - jednoletá rostlinka. Zkusíte ji přezimovat? Určitě ji nenechávejte venku. Zmrzla by. Ascam - Vaše začátky jsou vynikající.  wink Nevím co máme omluvit, protože všechny fotografie jsou výborné. Ta z čeledi hluchavkovitých bude Galeopsis speciosa - konopice sličná. Taky 1-letá a patří mezi léčivky.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marie Fárová: Poměnko, na dnešních fotkách je vidět, jak je Vaše zahrada rozsáhlá a nádherná. Jen zírám, jak to tam máte krásně upravené a těch květin! Navíc na květinách není vůbec vidět nějaké poškození deštěm. Na fotce, kterou máte popsanou kakost, třapatka, kopretina, je v popředí krásně rozrostlá kvetoucí sasanka japonská (Anemone japonica), poslední fotka - trvalky neznámé - ta růžová je řetězovka virginská (Physostegia virginiana).
Ascam, fotky jsou opravdu krásné, i kdy jste mobilem vyfotila hodně, tyhle nemají chybu. To, že nemáte návod, nevadí, já ho mám a stejně mě nebaví ho číst.wink Díky za označení motýlů, ty já vůbec neznám.
Marvella: Tak já nevím koho dřív chválit. Paní Marie má fotky krásné jako vždy, Ascam na první pokusy máte fotečky moc pěkné! Poměnka má krásnou zahradu. Danielo barevná kombinace čechravy a hořce je moc pěkná. Já už se těším, že bude konečně pěkné počasí a o víkendu udělám také nějaké obrázky. Večer už je brzy šero a tak to přes týden nestíhám. Ale potěším svoje oko vždy obrázky od Vás všech. Marcela