Poměnka: Paní Fárová moc vám děkuji za pochvalu,ale jak jsem napsala jsou mnohem hezčí zahrady než ta  naše,taky Vám děkuji za názvy kytiček už jsem si to poznamenala,tu co jste určila  jako Sasanku tak já ji dostala jako Kakost. Ještě jednou děkuji. Taky chci dát foto do diskuze Jehličnany,ale taky neznám názvy,tak pokud mě je určíte budu ráda.
Poměnka: YOS,taky Vám děkuji za pochvalu.Tu kytičku jsem dostala v červnu,ale jen větvičky dala do vody a oni pustily kořínky  a roste jako z vody prý se zimuje jako muškát tak uvidím.
Ascam: Tak přidám pár fotek z dneška - už se těším, jak zítra zas budu řádit big_smile. Musím vyfotit pořádně ten rododendron - kvete mi na několika výhonech.
cz
Ibišek syrský (Hibiscus syriacus)
Ibišek syrský (Hibiscus syriacus)
cz
Jahodník (Fragaria)
Jahodník (Fragaria)
cz
Karafiát (Dianthus)
Karafiát (Dianthus)
cz
Kohoutek věncový (Lychnis coronaria)
Kohoutek věncový (Lychnis coronaria)
cz
Růže - velkokvětá (Rosa)
Růže - velkokvětá (Rosa)
cz
Růže - velkokvětá Henri Matisse (Rosa)
Růže - velkokvětá Henri Matisse (Rosa)
cz
Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)
Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)
Marie Fárová: Poměnko, Vaše zahrada mě překvapuje svou krásou čím dál tím víc. Zase jste nám ukázala jiný kout - jehličnany. Tady Vám moc nepomohu, protože jehličnany nejsou má silná stránka a navíc když jsou tvarově upravené, tak se moc nechytám. wink
Ascam, ta růže je náádherná. Řádit tedy budeme obě, protože já konečně zase vyrážím na cesty a budu v pražské Botanické zahradě.
YOS: Poměnko, už nenacházím slova pro Vaši zahradu. Náádhera. Určovat jehličnany podle fotografie není snadné. Jsem na tom stejně jak paní Marie Fárová. Možná by nebylo špatné, kdyby se založilo nové téma jehličnany a určovaly by se po jednom. Musel by se nafotit detail listů, kůry a trochu popis. Zda např. má voňavé jehličky atd. Já jsem skoro s jistotou určila jen 3 jehličnany. Určování jehličnanů je mnohem obtížnější jak určování kytiček.

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS: Ascam, Vy jste se minula povolání. Hned první fotografie na mne velice zapůsobila (chrpa). Květ je krásně vidět, pozadí zamlženo, takže vynikne jen květ. Nebo tak zřetelně vyfotit mateřídoušku smile. Můžu se zeptat jaký máte foťák a jak fotíte? Možná mi dokážete poradit. Já, když chci něco vyfotit, tak obskakuji kolem kytičky, ze které strany je nejlepší osvětlení, zkouším všechna možná nastavení. A když se nááhodou povede, tak už nevím jak jsem fotila hmm . Vícekrát se však nepovede jak povede. hmm Jestliže fotím na makro, tak nesmím přibližovat, protože se obrázek čím dál více rozmazává až nakonec není vůbec nic vidět, tak to honem vrátím zpět a fotím bez přibližování.

Všechno jde tak, jak má jít.
Poměnka: Paní Fárová,YOS děkuji Vám taky  jsem si to myslela že to bude složitější ,abych řekla pravdu mě to nevadí,ale asi by to mělo být pojmenováno pan administrátor by si to asi přál.Zkusím ještě nějaké názvy najít a uvidím.YOS jak píšete bylo by dobré nafotit každý jehličnan zvlášť ale bohužel teď nemám na to čas budeme chystat oslavu,taky musím na zeleninovou zahradu dát ji do pořádku a ještě tady mám vnoučata.Zdravím a mějte se hezky.
Ascam: YOS - mám teď Konica Minolta Dimage Z5. Ještě s ním neumím zacházet, ale lepší se to big_smile.
Fotím celkem jednoduše - kytička nebo pohled se mi líbí, tak prostě vezmu foťák a snažím se zaostřit jak nejlépe to jde. Tento foťák má makro - u toho lze přibližovat zoomem (např. krásnoočko je focené zhruba ze tří metrů) a super makro - tam přibližovat nejde, ale není to třeba - fotí od 1 do 10cm od objektu. Samozřejmě ještě jsem (díky absenci návodu) nepronikla do ručního ostření, takže klasicky několikrát namáčknu spoušť. Pokud se mi nechce zaostřit na to, co chci, tak couvnu na vzdálenost, kde zaostří a pomalinku přibližuji.
Editoval Ascam (18.08. 2011 23:25:26)
Ascam: Tak přidám nějakou tu fotku po včerejší bouřce a z dnešního rána - pak už došla baterka, což mě mrzelo, ale nic tak strašného se neděje - jen musíme počkat na dobití. Také už jsem získala návod. Jakmile se dobijeme, hned si ho otevřu a budu se pilně učit big_smile

Zbytek fotek později - musím běžet smile
Editoval Ascam (20.08. 2011 17:16:40)
cz
Čekanka (Cichorium intybus)
Čekanka (Cichorium intybus)
cz
Ibišek syrský, plnokvětý (Hibiscus syriacus)
cz
cz
Kakost luční (Geranium pratense)
Kakost luční (Geranium pratense)
cz
Růže - velkokvětá Golden medal (Rosa)
Růže - velkokvětá Golden medal (Rosa)
cz
Zlatobýl kanadský (Solidago canadensis)
Zlatobýl kanadský (Solidago canadensis)