YOS: Ascam, květinky s kapkami deště a z Vašeho nového fotoaparátu nemají chybu. smile Zajímavá je hlávka jetelu. Stále dokazujeme jak je příroda krásná a co dokáže. Kytičky jste i velice dobře pojmenovala. Jen svízel syřišťový nebude svízel, ale zlatobýl obecný Solidago virgaurea, který je v přírodě stále vzácnější. Děvčata, jak to vidíte vy? Ať nedělám ze sebe chytrou. big_smile Jen chci, aby naše kytičky dostaly to správné jméno a naše fotografie byly důvěryhodné. Děkuji

Všechno jde tak, jak má jít.
Ascam: YOS - teď jste mě tedy zviklala. Lepí se zlatobýl jako svízel? Toto totiž lepí jak přítula. Kdysi mi bylo sděleno, že je to tento svízel - a kupodivu mi název v paměti utkvěl smile. Ale nikdo z naší rodinky není botanikem, takže neručím za správnost vstupní informace big_smile
Marie Fárová: Zdravím vás po třech dnech v Praze, letmo jsem tady skoukla krásné fotky. YOS a Ascam, já myslím, že fotka, kterou Ascam označila jako svízel syřišťový, je starý známý zlatobýl kanadský (Solidago canadensis), který teď kvete velmi hojně. Teď jsem se v Botanické zahradě na zlatobýly taky zaměřila, doufám, že v dohledné době je sem dám.
YOS: Maruško, děkuji, že jste zareagovala. Ascam vyfotila tento zlatobýl určitě v lese, proto jsem si myslela, že jde o zlatobýl obecný.  Byla jsem ráda, že konečně vidím pravý zlatobýl, ale bohužel. Je to zase ten rychle se rozrůstající se podzemními výběžky - zlatobýl kanadskýbig_smile

Ascam: Děvčata - děkuji za poučení, opravuji název. Ale fakt to lepí big_smile Dnes jdu konečně studovat ten návod na obsluhu foťáku smile
Marie Fárová: Onehdy tady byl příspěvek myslím paní Dany. Psala, že v srpnu už toho kvete málo - jen dokvétá. Následující fotky dokáží, že toho kvete pořád spousta .
cz
Jiřina (Dahlia)
Jiřina (Dahlia)
cz
Jiřina (Dahlia)
Jiřina (Dahlia)
cz
Jiřina (Dahlia)
Jiřina (Dahlia)
cz
Jiřina (Dahlia)
Jiřina (Dahlia)
cz
Jiřina (Dahlia)
Jiřina (Dahlia)
cz
Jiřina (Dahlia)
Jiřina (Dahlia)
cz
Jiřina - květ (Dahia)
Jiřina - květ (Dahia)
cz
Jiřina - květ (Dahlia)
Jiřina - květ (Dahlia)
cz
Jiřina - květ (Dahlia)
Jiřina - květ (Dahlia)
cz
Jiřina - květ (Dahlia)
Jiřina - květ (Dahlia)
cz
Jiřina - květ (Dahlia)
Jiřina - květ (Dahlia)
cz
Jiřina - květ (Dahlia)
Jiřina - květ (Dahlia)
cz
Jiřina - květ (Dahlia)
Jiřina - květ (Dahlia)
cz
Jiřina - květ (Dahlia)
Jiřina - květ (Dahlia)
cz
Jiřina - květ (Dahlia)
Jiřina - květ (Dahlia)
Marie Fárová: Paní Marcelo, fotek mám dost druhů. smile Od pátku do neděle jsem byla v Praze, 2x taky v Botanické zahradě v Troji. Fotky jsou pořízeny tam.smile
Po příjezdu domů jsem se zhrozila svých balkonovek - plnokvětá surfinie doslova odešla, tak rychlý nástup padlí jsem nezažila. Je fakt, že jsem jí preventivní postřik nedělala.
Editoval Marie Fárová (23.08. 2011 13:50:10)
YOS: Maruško, je mi líto Vaší plnokvěté surfinie, ale to co jste za tu dobu vyfotila stálo za to. wink Nevěřte, že by Vám preventivní postřik pomohl. V Holandsku je taky divné léto. Dnes celou noc a až do 14.00h v jednom kuse pršelo. Teď paří sluníčko. Jak mohou tyto choulostivé kytičky takové šoky zvládnout. Nebuďte smutná, nasázíte si něco jiného, např. cibulky narcisek. V prosinci přenesete domů do chladna, v lednu už do tepla a na světlo a v únoru Vám pokvetou.

Marvella: Paní Marie, i mě surfinie doslova skomírají, ale pořád si říkám, že je ještě nevyhodím. Na pohled jsou pořád ještě ucházející, ale při bližší prohlídce už za moc nestojí. Já žádné preventivní postřiky u letniček nedělám a letos to přikládám hodně počasí. Až je vyhodím, budu truhlíky muset osázet už podzimními rostlinkami a to se mi ještě pořád zdá moc brzo. I když dnes jsem viděla už krásné chryzantemy. Marcela
YOS: Co kvete u mne na zahrádce,

Poznámka administrátora: příspěvky k obrázkům chmele byly přesunuty do samostatného tématu http://www.zahrada-cs.com/forum/vt/cz/1328-chmel/

cz
Chmel otáčivý - samiččí rostlina s květy (Humulus lupulus)
Chmel otáčivý - samiččí rostlina s květy (Humulus lupulus)
cz
Chmel otáčivý - samiččí rostlina s plody (Humulus lupulus)
Chmel otáčivý - samiččí rostlina s plody (Humulus lupulus)
cz
Kalina vavřínolistá (Viburnum tinus)
Kalina vavřínolistá (Viburnum tinus)
cz
Liriope Ingwersen (Liriope muscari)
Liriope Ingwersen (Liriope muscari)
cz
Lopuch větší - květ (Arctium lappa)
Lopuch větší - květ (Arctium lappa)
Poměnka: Dobrý večer tak jsem ještě něco nafotila co kvete v srpnu,ale ty latinské názvy to zas bude oříšek,ale budu se snažit.
cz
Begonie (Begonia)
Begonie (Begonia)
cz
Begonie (Begonia)
Begonie (Begonia)
cz
Bugenvilea (Bougainvillea)
Bugenvilea (Bougainvillea)
cz
Dipladenia Sundaville (Dipladenia)
Dipladenia Sundaville (Dipladenia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Gazanie - květ (Gazania)
Gazanie - květ (Gazania)
cz
Hortenzie - květ (Hydrangea)
Hortenzie - květ (Hydrangea)
cz
Kopretiny letničky
Kopretiny letničky
cz
Květ růže (Rosa)
Květ růže (Rosa)
cz
Libavka (Gaultheria)
Libavka (Gaultheria)
cz
Muškát (Pelargonium)
Muškát (Pelargonium)
cz
Ozdobnice (Miscanthus)
Ozdobnice (Miscanthus)
cz
Převislá begonie (Begonia)
cz
cz
Růže pnoucí (Rosa)
Růže pnoucí (Rosa)
cz
Slézovec tříměsíční květ (Lavatera trimestris)
Slézovec tříměsíční květ (Lavatera trimestris)
cz
Slunečnice - květ (Helianthus)
Slunečnice - květ (Helianthus)
cz
Traviny
Traviny
cz
Vřes (Calluna)
Vřes (Calluna)
cz
Vřes (Calluna)
Vřes (Calluna)