Poměnka: Všechny kytičky jsou nádherné.
cz
Anglický muškát (Pelargonium grandiflorum)
Anglický muškát (Pelargonium grandiflorum)
cz
Begonie
Begonie
cz
Begonie
Begonie
cz
Čtyřlístek
Čtyřlístek
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Muškát
Muškát
cz
Muškát
Muškát
cz
Poupátka
Poupátka
cz
Sporýš zahradní (Glandularia pulchella)
Sporýš zahradní (Glandularia pulchella)
cz
Surfinie (Petunia Surfinia)
Surfinie (Petunia Surfinia)
cz
Vitálka (Sanvitalia)
Vitálka (Sanvitalia)
cz
Zatoulaná maceška
Zatoulaná maceška
Ascam: YOS - děkuji. A Nostalgie se zas vybarví - nesmím jí zapomenout fotit jako minule. Ona se neustále mění a vůni má naprosto bezkonkurenční. smile
Poměnka - krásné to máte - jak rostlinky, tak fotografie smile
Marie Fárová: Ascam, hledala jsem na fórech dlouho, teď počkám, jestli uvidím v oné zahradě zahradníka, který se o tu nádheru stará a vyzpovídám ho. Už mi řekl názvy hodně kytek.
Kdybyste věděla, s čím tento týden fotímsmile. Novější foťák si vzal syn na dovolenou a zůstal mi tu starý. Kytkám to ale - pokud nefouká vítr - zase tak nevadí. Jsem ráda, že se Vám líbí fotky, mě se zase líbí vaše růže a vůbec celá vaše sbírka kytek. smile
Přeji pěknou neděli. MF
Editoval Marie Fárová (17.07. 2011 10:47:11)
Marvella: Paní Marie, zvonek mě také nadchnul, je překrásný.Houbo, jak dlouhý máte ten záhon, vypadá to moc pěkně!Marcela
Poměnka: Houbo máte zahradu moc krásnou. Tady jsou moje kytičky.
cz
Cinie (Zinnia)
Cinie (Zinnia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Jetelíček
Jetelíček
cz
Kohoutek chalcedonský - květ (Lychnis chalcedonica)
Kohoutek chalcedonský - květ (Lychnis chalcedonica)
cz
Muškát (Pelargonium)
Muškát (Pelargonium)
cz
Muškát Petunie (Pelargonium)
Muškát Petunie (Pelargonium)
cz
Olověnec bílý
Olověnec bílý
cz
Olověnec modrý
Olověnec modrý
cz
Plamenka (Phlox)
Plamenka (Phlox)
cz
Pryšec (Euphorbia)
Pryšec (Euphorbia)
jituška: Houbo, překrásné záhony,jak píše paní MARIE tiše závidím Vám všem,jsem zvědavá kdy takové krásy docílím já,vím,že nemůže být všechno hned,ale kdyby to tak šlo....JSTE děvčátka všechny kouzelnice,co jste dokázaly ze zahradami,tolik nápadů a variant až přechází zrak.Klobouk dolů.....
Marie Fárová: Dneska jsem byla na Hluboké v zámeckém parku, fotek mám hodně, ale zatím vám sem dám fotku stromu, kvůli kterému jsem jela na Hlubokou do zoo - akát huňatý. Tenhle strom se mi strašně líbí.
cz
Trnovník huňatý (Robinia hispida)
Trnovník huňatý (Robinia hispida)
cz
Trnovník huňatý - květ (Robinia hispida)
cz
YOS: Tak to je Marie oběť jet někam dál kvůli jednomu keři . Asi jste blázen jako já, protože já jela kvůli cranberry - klikva velkoplodá až na holandský ostrov Terschelling. Přikládám foto. Akát huňatý jsem nikdy neviděla a ani nemám fotografie. Jste můj největší dodavatel fotografií. Moc a moc Vám za Vaše krásné fotografie děkuji. Nejen že fotíte hodně, ale fotíte dobře. Chci jen foto, kde je vidět i detail rostliny, podle které ji lze rozpoznat. Přeji hodně dalších nových setkání s novými rostlinkami wink

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Cranberry, klikva velkoplodá (Oxycoccus macrocarpon)
Cranberry, klikva velkoplodá (Oxycoccus macrocarpon)
cz
Cranberry, klikva velkoplodá, sběr plodů (Oxycoccus macrocarpon)
Cranberry, klikva velkoplodá, sběr plodů (Oxycoccus macrocarpon)
Marie Fárová: Nene YOS, oběť to rozhodně není. Já dělím svůj čas mimo rodinu mezi zvířata a květiny, každý týden jsem v nějaké zoo a tu, kterou mám nejblíž (10 km),  jsem zanedbávala. Takže jela jsem tam sice kvůli akátu, ale kdyby nekvetl, jela bych stejně. smile Tenhle akát huňatý jsem zatím viděla jen ve dvou exemplářích - ještě v Zoo Dvůr Králové. Ptala jsem se na něj v Průhonicích, taky tam není.
Letos jsem ale nestihla zajet do zámeckého parku na Hluboké, když kvetl křehovětvec žlutý. Když jsem ho přede dvěma lety viděla v plném květu, byla jsem úplně uchvácena tou nádherou. Celý strom hučel, co tam bylo včel. Včera jsem viděla jen visící zelené lusky - plody. Nádherný bude zase na podzim, kdy se zbarví do oranžova.
YOS a ostatní, podívejte se na ty dvě fotky, je to nově vysazený strom, poznáte, co to je?
Editoval Marie Fárová (20.07. 2011 14:25:18)
cz
Albízie růžová (Albizia julibrissin)
Albízie růžová (Albizia julibrissin)
cz
Albízie růžová - list a poupě (Albizia julibrissin)
Albízie růžová - list a poupě (Albizia julibrissin)