Jan Kolman: Přidávám několik snímků zajímavých jarních rostlin - bylo mi líto je nevyfotit. Třeba někoho budou inspirovat a zkusí je získat.
Bohužel neznám přesný název ani jedné z uvedených druhů botanického tulipánu.
Primula x pubescens,lidově "aurikule", je obchodní název kříženců několika druhů,z nichž bylo vyšlechtěno velké množství barevných variací a kombinací. Kdo má zájem, může je najít na googlu.com.
Prunus serrulata "Amanogawa" - je kultivar sakury,který je zajímavý svým štíhlým vzrůstem.Má bohužel jen jednoduché narůžovělé květy, ne plné a tak pěkné, jako již pí.Fárovou uvedený kultivar "Kanzan".
Primula farinosa - prvosenka pomoučená, podle jakoby lehce moukou poprášených listů, je poměrně nenáročná trvalka, patří k přizpůsobivým, snáze pěstovatelným druhům.
Editoval wochozsky (28.04. 2011 15:10:23)
cz
Botanický tulipán (Tulipa hybridum)
Botanický tulipán (Tulipa hybridum)
cz
Prvosenka (Primula x pubescens)
Prvosenka (Primula x pubescens)
cz
Prvosenka pomoučená (Primula farinosa)
Prvosenka pomoučená (Primula farinosa)
cz
Višeň pilovitá, sakura Amanogawa (Prunus serrulata)
Višeň pilovitá, sakura Amanogawa (Prunus serrulata)
Marvella: Tak jsem se konečně také dostala k focení nějakých kytiček na zahradě. Z plánovaných a očekávaných květů tulipánů mi vyrostlo naprosto něco jiného, ale i tak je to nádhera.
cz
Azalka s rododendronem
Azalka s rododendronem
cz
Cibuloviny
Cibuloviny
cz
Jarní cibuloviny
Jarní cibuloviny
cz
Phloxy
Phloxy
cz
Plicníky
Plicníky
cz
Rododendron - 24.4.2011
Rododendron - 24.4.2011
cz
šeřík
šeřík
cz
Tulipán (Tulipa)
Tulipán (Tulipa)
cz
Tulipány
Tulipány
Jan Kolman: Dnes jsem v přírodě "potkal" a vyfotil další dva druhy na jaře kvetoucích rostlin.
Zimolez obecný - Lonicera xylosteum, roste na stráních a okrajích listnatých lesů.Dorůstá až do 3m, plody jsou červené bobule, vždy po dvou vedle sebe.
Ptačinec velkokvětý - Stellaria holosteum, roste rovněž na okrajích lesů a kolem cest.Na jaře velmi příjemný na pohled, ale na záhony se moc nehodí.Jeho krása je jednorázová a dost se rozrůstá.
cz
Ptačinec velkokvětý (Stellaria holostea)
cz
cz
Zimolez obecný (Lonicera)
Zimolez obecný (Lonicera)
cz
Zimolez obecný - detail květu (Lonicera)
Zimolez obecný - detail květu (Lonicera)
cz
Zimolez obecný - větévka (Lonicera)
Zimolez obecný - větévka (Lonicera)
Ascam: Také ještě něco přidám - a zítra už bude květen smile Pokud někdo ví, co je ten žlutý keř, tak napište big_smile
cz
azalky už se chystají (tahle zabírá cca 3 metry čtvereční)
azalky už se chystají (tahle zabírá cca 3 metry čtvereční)
cz
Karafiát (Dianthus)
Karafiát (Dianthus)
cz
rododendron
rododendron
cz
rododendron
rododendron
cz
rododendron po bouřce
rododendron po bouřce
cz
rododendron po bouřce
rododendron po bouřce
cz
Sedmikráskový sirup - louhování
Sedmikráskový sirup - louhování
YOS: Ascam, tyto fotografie mi utekly. Zákula je moc krásná, tooolik květů. smile  Se sirupem ze sedmikrásek se setkávám poprvé. Dělávala jsem sirup z květů černého bezu a byl moc dobrý. Ten Váš recept musím vyzkoušet. Jestli se Vám bude chtít, můžete mi zaslat na můj email Váš vyzkoušený recept. Na zahrádce mi sedmikrásky rostou až do zámrazu. Děkuji.

Všechno jde tak, jak má jít.