YOS: Dnes jsem na zahrádce objevila další 3  kvetoucí. Jaro se v Holandsku opravdu už otevřelo. Vzhledem k přímořskému podnebí jsou zde teplejší zimy, chladnější léta a hlavně časté deště.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Zlatice (Forsythia)
Zlatice (Forsythia)
YOS: Jaro se opravdu rozpučelo.

cz
Hluchavka nachová (Lamium purpureum)
Hluchavka nachová (Lamium purpureum)
cz
Narcis zahradní (Narcissus sp)
Narcis zahradní (Narcissus sp)
cz
Plícník lékařský (Pulmonaria officinalis)
Plícník lékařský (Pulmonaria officinalis)
cz
Tlustonitník poléhavý (Pachysandra procumbens)
Tlustonitník poléhavý (Pachysandra procumbens)
YOS: Dnes několikrůžových kvítků hyacintu rozkvetlo úplně u země jako první. Na hluchavce nejsou květy, ale taky symbol jara slunéčka sedmitečná.
Editoval YOS (19.03. 2011 18:18:06)

cz
Hluchavka nachová a berušky (Lamium purpureum)
Hluchavka nachová a berušky (Lamium purpureum)
cz
Hyacint zahradní (Hyacinthus orientalis)
Hyacint zahradní (Hyacinthus orientalis)
Marvella: YOS, budete se divit, všechno jsem fotila na jednom záhonu před domem. Určitě je to trošku chráněné místo, ale při mrazících je to jedno z prvních míst, kde mi zmrznou bergenie. Určitě je tam docela průvan. Tulipány začaly zatím jen rašit, některé ještě vůbec nejsou venku. Kvete krásně i lýkovec, vřesy. Raší phloxy, dokonce i některé lilie a ty jsem ještě přihrnovala zeminou. Denivky jsou místy vysoké cca 12 cm, záleží také samozřjemě na druhu.
YOS: Ráno, když jsem koukla do zahrady, byla všude jinovatka. Teď svítí sluníčko a je ve stínu 12°C a na sluníčku 22°C. Pili jsme kávu s manželem na zahrádce a manžel se ještě sluní. Já musela dovnitř, protože pro mne je toto sluníčko příliš ostré, asi na oči a rozbolí mne hlava. Růžky vystrkuje libeček, hosty a pivoňky. V loni jsem si zasadila Denivky, protože mají jedlé květy. Jsou teď asi  20cm vysoké a už jsou spodní listy prožrané od slimáků. Už jsem jim tam položila střešní tašku a zítra je pěkně posbírám. Když se pod ní neschovají, tak jim připravím pivní koupel. big_smile

YOS: Marie, když jsem zahlédla pampeliškové trsy, zahřálo mne to u srdce. Jsem asi trochu ujetá. Nemám ráda, když se to s úklidem na zahrádce přehání. Roste vše na Vaší zahrádce? 3 druhy petrklíčů? Měla jsem taky žluté, ale nevím kam se poděly? Listy petrklíčů jsem si přidávávála do jarních salátů s pampeliškovými, sedmikráskovými, řebříčkovými, kopřivovými, kostivalovými a batolkou, pažitkou, posbírala i několik květin jako fialky, sedmikrásky, petrklíč.  Zkrátka projdu zahrádku a pěkné lístečky a květinky jedlých rostlinek posbírám, pokapu citronem a smíchám s trochou jogurtu nebo šlehačky. Nebo do polévky na talíři přihodím na ozdobu květy sedmikrásek (na čaj pro miminka stačí 3-5 květů). Obsahují hodně vápníků a toho není nikdy dost. Kdo má rád kapary - poupata sedmikrásek nebo pampelišek naložit do octu. To jsem se rozepsala.

jituška: Dnes tady bylo krásné slunečné odpoledne,tak jsem šla na průzkum,v předzahrádce mě kvete Erica,dvě barvy,v rabatu na dvoře růstou před očima tulipány a rhododendron ma plno nasazených poupat,už se těším na jeho krásu v plném květu. A na zahradě si ze mě dělá vilín srandu, jak pomalu rozkvétá. Nenašla jsem tam ani sedmikrásku,kterou v trávníku miluji.smile
cz
Pěnišník (Rhododendron)
Pěnišník (Rhododendron)
cz
Vilín (Hamamelis)
Vilín (Hamamelis)
Marie Fárová: YOS, já mám jarní zahradu nejraději, protože se všechno probouzí. Petrklíče bývaly šlechtěné, teď jsou jednoduché, ale zbytky původní barvy si zanechaly. Pampelišky nenecháváme odkvést, ale listy nechávám, teď se hodně rozmnožily sedmikrásky, tak ty budu muset vyplít. Petrklíče zůstávají, ale šla jsem na místo, kde každoročně kvetly fialky a ty nějak přes zimu odešly.