Ascam: Tak já se ještě přidám - něco foceno před týdnem, něco dnes. Jasmín nahokvětý, vilín a sedmikrásky nepočítám, podléšky jsem zapomněla vyfotit když bylo hezky a v dešti byly zavřené. Teď sice neprší, ale nedostala jsem se tam.
cz
Kosateček síťkovaný (Iris reticullata)
Kosateček síťkovaný (Iris reticullata)
cz
Krokus (Crocus vernus)
Krokus (Crocus vernus)
cz
Plicník lékařský (Pulmonaria officinalis)
Plicník lékařský (Pulmonaria officinalis)
cz
Sněženka (Galanthus nivalis)
Sněženka (Galanthus nivalis)
Ascam: Je to spíše taková polopnoucí záležitost. Sama ho mám na jižním svahu a tvoří takovou převislou, lehle rozplazenou kouli o průměru cca metr a je tu už velmi dlouho (asi 30let), ale zas se o něj nijak nestarám, nehnojím, nezalévám, roste na žule v trávníku. Možná, že by vyrostl víc, kdyby nebylo přežití vyloženě na něm a nestříhala jsem ho,aby nelezl do cesty. Co jsem dala kamarádce odkopek, tak docela rostl rychle (první šlahoun), pak se zarazil a začal houstnout. Za tři roky je skoro takový, jaký ho mám já.
YOS: Děvčata, dávejte popisy k obrázkům pro nás, ať víme co na obrázku je.  Ascam, je ten Váš třetí obrázek - plícník? Můžete to napravit, když kliknete na fotku a pod v textu uvidíte červený symbolek s tužkou.  kliknete na symbol a doplníte název a odešlete. Marvella, jasmín nahokvětý mám jako 4 košťata, podél 4 větví, které jsem postavila do jehlanu (jako stan) a na vrcholu jsem tyto asi  2m vysoké sloupky svázala. Ke každému sloupku jsem před 4 lety zasadila jednu větvičku tohoto jasmínu. Roste velice pomalu, ale vytváří dlouhé šlahouny, které z boku nahrnu ke sloupku a uvážu. Tento výtvor se mi zatím nelíbí, ale možná za několik let, až bude hustý, bude hezký. Viděla jsem však tento jasmín na stěnách domů. Jeho dlouhé šlahouny vedou po konstrukci a bylo to hezké. Samozřejmě každoročně stříhané na krátko. Další zajímavý růst na zemi na konstrukci ve tvaru polokoule.

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS: Řeřišnice - plevelná, malá rostlinka obsahuje hodně vit.C. Vytrhneme celou i s kořínkem. Kořínek se odřízne a zbytek se opere a přidá do vitamínového salátu. Bílé kvítečka jsou taky jedlé.
Editoval YOS (22.03. 2011 21:06:46)

cz
Hyacint zahradní (Hyacinthus)
Hyacint zahradní (Hyacinthus)
cz
Modřenec arménský (Muscari armeniacum)
Modřenec arménský (Muscari armeniacum)
cz
Řeřišnice srstnatá (Cardamine hirsuta)
Řeřišnice srstnatá (Cardamine hirsuta)
Ascam: Já sem dám jednu fotečku psí - se spoustou sasanek. Milíčovský les v Praze je jich plný a je to nádherné. Tady na Slapech jich není tolik, ale zas tu máme jiné rostlinky. Sasanky, modřence ani hyacinty zatím nekvetou - až vykvetou, tak pošlu smile
cz
Smečka v sasankách
Smečka v sasankách
YOS: Ascam, ta fotografie je jak obraz a Ti vlčáci vypadají v lese jak opravdičtí vlci. Jde z nich hrůza. Nemusíte se nikoho a ničeho bát s těmito miláčky. A ta úroda sasanek.  wink U mne na zahradě se taky snaží roztahovat, ale není problém je odstanit, kde nejsou vítané.
Editoval YOS (22.03. 2011 23:08:02)

Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
YOS: Marie, děkuji. Vidím, že jste taky noční můra, která se umí těšit i z maličkosti. Srdečně Vás zdravím a přeji radostný den.

Eva N E: Dobry vecer.Jsem milovnice přirody a zahradky jako vy a rada bych se zucastnila vasich diskuzi.Ale neziju v CR a tak na me zahradce je vse trochu ranejsi. Ale mate li zajem,rada se s vami podelim o fotografie rostlin, ktere prave kvetou u nas.Eva N E
cz
Hyacint (Hyacinthus)
Hyacint (Hyacinthus)
cz
Hyacint (Hyacinthus)
Hyacint (Hyacinthus)
cz
Hyacint (Hyacinthus)
Hyacint (Hyacinthus)
cz
Mandloň obecná (Amygdalus communis)
Mandloň obecná (Amygdalus communis)
cz
Mandloň obecná - květy (Amygdalus communis)
Mandloň obecná - květy (Amygdalus communis)
cz
Narcis (Narcissus)
Narcis (Narcissus)
cz
Narcis (Narcissus)
Narcis (Narcissus)
cz
Rozmarýna (Rosmarinus officinalis)
Rozmarýna (Rosmarinus officinalis)
cz
Sasanka (Anemone)
Sasanka (Anemone)