YOS: Takovýmu trávníku fandím nejen já, ale hlavně hmyz. Čistý trávník je sice hezký, ale mrtvý. Taky mi roste hodně plevele v trávníku. Všeho moc škodí. Sem tam něco vyrýpnu, ale příroda je silnější jak já. Asi potřebuji hodně vápníku, že mám přesedmikráskováno v mém trávníku. V Česku zase máme v trávníku samou pampelišku. Že bych měla i něco s játrama a náběh na cukrovku?

Všechno jde tak, jak má jít.
Ascam: YOS - já nikdy nebyla na plení a nějaké jooo udržování zahrady, takže pro mne je to jediné možné řešení. Také jsme na skále s malou vrstvou zeminy a v lese, tak ani nevím, zda by anglický trávník byl realizovatelný. A pak tu máme spoustu zvířátek, kterým by se to určitě nelíbilo - hmyz, ptáky, plazy i savce (např. na půdě mi bydlí plch velký - zatím ještě spí).
Messner - no jo, ale my nejsme na horách. big_smile Ale i k Vám to jistě brzy dorazí. Jo a ještě jsme na jižním svahu, máme tu i podstatně tepleji než u kamarádky, co bydlí kilometr odsud smile
YOS: Ascam, taky bych chtěla bydlet v lese na voňavé louce a mít v trávníku mateřídoušku a jahody.  Daří se jim tam asi proto, že voda steče po skále a půda rychle proschne a musí mít i hodně slunka. Jste taky na jižním svahu? Flora jak na stepích. Roste Vám tam bělozářka? Je velice vzácná a roste právě na takovýchto loukách. Plcha jsem nikdy neviděla, ale prý má krásné očička. Škoda, že pojídá mladé ptáčky. K přírodě tento boj o přežití patří, s tím nic nenaděláme.

Ascam: Nevěděla jsem jak bělozářka vypadá - tak jsem hledala na netu. Upřímně - nejsem si zcela jistá. Počkáme, až vše rozkvete a pak to pořádně prohlédnu. Podobné bílé kytičky tu rostou (hlavně ta liliovitá je povědomá", ale nikdy jsem to nezkoumala.
Co se týče plcha - on hlavně papá semena, ta ptáčátka sice také, pokud na ně narazí, ale cíleně neloví. Nicméně to beru jako součást přírody. Vždycky nám tu "paní plchová" vyvádí mladé a to je vážně nádhera. Vůbec se nebojí, koukají na člověka klidně z metru, koupou se v igelitu, co mám natažený pod střechou verandy, kam zatéká. Je to prostě překrásné zvířátko a zkoušíme se ochočovat. Už nám to šlo, ale nevím, jak to bude po probuzení.
YOS: Modřenec je moc krásný květ. Když se člověk pozorně podívá vidí ty krásné detaily. Já vidím u země ještě něco modrého. Vypadá to, že ze stejné cibulky vyroste ještě jeden květ. Ta azalka je venkovní. Už jsem ji chtěla vyhodit, protože na listech se stále tvoří žluté výtrusy nějaké plísně, ale zdá se, že se lekla a ozdravuje se.

bresticova: Ako tak čítam, je tu skutočne pekná skupina ľudí neuveriteľne zanietených pre kvety. Radosť z každého nového kvietku... Ja som tiež podobný fanatik. len ja ešte veľkú možnosť nemám, záhradu iba budujeme. Od jesene. Čiže aj táto Xionodoxa je iba v septembri zasadená. Ale rada pripojím foto aspoň toho, čo som stihla na jeseň.
sk
Chionodoxa
Chionodoxa
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
Eva N E: Dobry den.Poridila jsem zase nejake obrazky na moji zahradce.Ty prvni narcisy ,zlute se sirokou zlutou sukynkou uz pomalu odkvetaji,ale zacaly kvest svetle zlute s tmave zlutou dlouhou trubkou a prvni zluty s oranzovym stredem.Take pridavam cervenou sasanku jak vypada ,kdyz je otevrena.Otvira se,jen kdyz na ni sviti slunce.Ty prvni fotky jsem delala,kdyz slunce uz zaslo za kopec,takze byly zavrene.
cz
Hvozdík karafiát (Dianthus caryophyllus)
Hvozdík karafiát (Dianthus caryophyllus)
cz
Hyacint (Hyacinthus)
Hyacint (Hyacinthus)
cz
Narcis (Narcissus)
Narcis (Narcissus)
cz
Narcis (Narcissus)
Narcis (Narcissus)
cz
Narcis (Narcissus)
Narcis (Narcissus)
cz
Sasanka (Anemone)
Sasanka (Anemone)
YOS: Milá bresticová, tak bílou ladoničku jsem ještě neviděla. Jsou obě krásné.  Můžu vás poprosit, abyste opravila na fotce latinský název na Chionodoxa. Otevřete fotografii a v tabulce pod ní uvidíte červenou ikonku s tužkou. Kliknite na ikonku a učiňtě opravu. Odešlete. Děkuji moc.