Eva N E: Dobrý večer.Dnes jsem na procházce obdivovala jednomu rybáři úlovek,až mi dal jednu rybu na okošt. wink
Ví někdo,co je to za rybu? Já bych typovala na nějakou Jehlici.
Je to mořská ryba: hlava 27 cm , tělo 50 cm, polohuhý trn na ocase 13 cm - celkem 90 cm dlouhá
Hlava je kostnatá a neotvírá se celá čelist,ale jenom jeho špička.
Editoval Eva N E (12.02. 2012 20:09:34)
cz
Lulanka štíhlá (Fistularia petimba)
cz
cz
Eva N E: YOS a Marcelo,díky.Nejdřív jsem si myslela,že si děláte legraci smile ,ale ono něco takvého opravdu existuje.Ale není to ani jedna z těch dvou ryb. Nepasuje ani barva,ani tvar hlavy. Tamto má hlavu přibližně všude stejně širokou, ta moje ryba má od očí hodně zůženou a jakoby jemnější.I ta hubička je skoro k políbení wink A i ploutve a tvar ocasu jsou úplně jiné. Takže přemýšlejte dál, dámy.
Ta jehlice rohozobá to také není,na tu jsem se dívala už včera. Ta má spodní čelist delší než horní a otvírá je celé,ne jen hubičku. Asponˇ myslím,že to tak je. Jinak těchto ryb,podle množství ulovených,tady asi žije dost. A chytají je na udici na háček, ne do sítí.
Editoval Eva N E (13.02. 2012 09:56:35)
Eva N E: Kdepak,YOS ,na tu je spolehnutí smile) Máte úúúúúúúúúúplnou pravdu.Je to ona.Díky.Ale jak chutná nevím.Vyhodili jsme ji.  sad  Tam,co je loví,ústí kousek dál kanalizace,tak jsme měli strach,aby jsme z toho něco nechytli. Jestli ji uvidím někde v krámě,koupím si ji a ochutnám.
Eva N E: U nás v horách už asi týden v noci mrzne a přesto, že přes den svítí sluníčko, ve stínu led zůstává . Dnes sluníčko hřálo víc než v posledních dnech, takže vylákalo ven i různý hmyz. Přes poledne jsem k mému překvapení viděla na střeše 7 slunéček sedmitečných, 5 ks jednoho druhu ploštice , drabčíky a jiný hmyz , i druhy, které jsem viděla poprvé. ( Moji složku živočichů jsem v létě vyndala z počítače na USB, abych mu ulevila a zapomněla ji v Čr. Mám tam spoustu hmyzu už pojmenovaného, takže se mi nechce po nich znovu pátrat a popíšu je později.) Přidávám moje dnešní úlovky smile Docela mi jich bylo líto, určitě je musely zábst nožičky .
Editoval Eva N E (09.12. 2015 20:37:43)
cz
Brouk
Brouk
cz
Můra
Můra
cz
Nevím
Nevím
cz
Neznám
Neznám
cz
Neznám
Neznám
cz
Ploštice
Ploštice
cz
Slunéčko sedmitečné
Slunéčko sedmitečné
Další informace v článcích o rostlinách
Zima - zahrada krásná i v zimě Zima - zahrada krásná i v zimě
Noční sníh promění zahradu v romantickou krajinu jako z pohádky. Tmavé větve muchovníku působí před bílou kulisou jako jemné skulptury a na zimostrázových koulích leží nadýchané sněhové čepice …