YOS: Ješterky jsou milá zvířátka, ale u nás na vesnici jich asi moc není, nebo se mi vyhýbají. Poměnko - můžu se zeptat co znamená poměnka? Pamatuji si ze školy z češtiny, která mi nešla nejlépe, že zapomněl se píše s 'mně', protože pomněnka taky. Už tehdy jsem měla vztah ke kytičkám a od té doby si to proto pamatuji.

Všechno jde tak, jak má jít.
houba: Já jsem si myslela,že toto je zahradní fórum a on se tady rozebírá náš rodný jazyk. Poměnko,je úplně jedno,jestli jste s -mě- nebo -mně-,v každém případě máte moc nádhernou zahradu. Docela vám ten prostor a tu krásu závidím wink
Marvella: Dobrý večer, tak hady já tedy nemusím, ale ještěrky se nám na chatě též vyhřívají na sluníčku. Tady ve městě nám pro změnu lítají velké vážky a kolibříci, což je hodně neuvěřitelné. Občas je k vidění liška, tu ale nemají rádi naši psi. A před chvílí jsem na zahradě počítala létající netopýry. Marcela
YOS: Netopýrů taky hodně ubývá, což je škoda. U nás byli v otevřeném přístavku, ale teť je přestavěný, takže už nemají tu možnost.  HOUBA - na Poměnku jsem se ptala, proto, že takto jsou pojmenované různé kluby, soubory, hotely atd. Vždyť jedno slovo může mít několik významů a mne to zajímalo. Možná je to dívčí jméno nebo postavička nějaké pohádky, co já vím?

Poměnka: Yos, i syn mě řekl že jsem měla napsat pomněnka,ale když jsme začali hledat na Google tak jsme našli i poměnku myslím že byla lesní,opravila bych nick,ale nevím jak.
YOS: Poměnko, děkuji za objasnění. Chtěla jsem jen vědět, jak to vlastně je. Iveta Bartošová taky zpívá píseň o poměnce, takže nic neopravujte a nic si z toho nedělejte. Já se musím omluvit za moji zvědavost. Děkuji

Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
YOS: Udělá mi radost, když na zahrádce vidím užitečnou srpici obecnou. Mimo mršin pojídají mšice a jiný drobný hmyz. Rovněž pestřenky jsou velice užitečné. Její pohlavní nepřítel jsou vosy. Ty je umí chytit do spárů, otrhat jim křídla, nožičky, hlavu a vysát jejich obsah z trupu. Viděla jsem to několikrát na vlastní oči. Posílám foto, co z pestřenky zůstalo.
Editoval YOS (24.07. 2011 18:55:42)

cz
Pestřenka pruhovaná (Episyrphus balteatus)
Pestřenka pruhovaná (Episyrphus balteatus)
cz
Srpice obecná na listu denivky (Panorpa communis)
Srpice obecná na listu denivky (Panorpa communis)
cz
Zbytky pestřenky, na které si pochutnala vosa
Zbytky pestřenky, na které si pochutnala vosa
YOS: Moc se mi líbilo jak kůň sklízí nezralé hrušky a jak mu chutnají. Obrázek je rozmazaný, protože kůň vyskočí a v setině sekundy je zpět na zemi s hruškou.

cz
Zahrada - kůň má rád i hrušky
Zahrada - kůň má rád i hrušky
Ascam: YOS - což když si kůň sklízí sám, tak ať si dá do nosu. Horší je, když sklízím já (např. třešně u kamaráda), mám už natrhaný plný koš a přijde kobyla, koš mi vysype a celé mi to sežere big_smile
Marie Fárová: YOS, to je krásná momentka.
Já mám moc ráda čmeláky, v kůlně mají hnízdo a tak je jich na zahradě spousta. Máčku jako květinu moc nemusím, ale máme ji tam právě pro čmeláky, ti ji navštěvují s oblibou.
Editoval Marie Fárová (04.08. 2011 21:41:40)
cz
Čmeláci na gladiole
Čmeláci na gladiole
cz
Čmeláci na máčce
Čmeláci na máčce
cz
Čmelák na gladiole
Čmelák na gladiole
cz
Čmelák v gladiole
Čmelák v gladiole
YOS: Ascam, pěkně od plic jsem se zasmála, i když pro Vás to k smíchu moc nebylo. wink Maruško, zase zdařilé fotky. Tak krásně čisté a jasné. Úžasný je zadeček čmeláka, který se zabořil tak hluboko roll Pěkní 2 čmeláci na máčce - čekala jste dlouho? Já někdy čekám u kytky, kde je spousta včeliček nebo pestřenek a než zmáčknu tu moji babičku foťák, tak se přemístí na jiný květ. Snad to ani nebude foťákem big_smile.

Marie Fárová: Ascam, předtím jsem Váš příspěvek přehlédla. wink Jak má ta kobyla vědět, že netrháte pro ni? smile
YOS, ty fotky byly hned, čmeláků jsou tam desítky a pořád. Na jedné gladiole byli zalezlí v jednotlivých květech, tam jsem nevěděla, jestli vyjdou alespoň dva na fotce. Máčka je obsazená pořád.