YOS: Evi, želvy nám po louce nelezou. Co se stane, když na ni někdo omylem šlápne? Spadne, nebo krunýř křupne? Já jsem taky potkala 2 zajímavá zvířátka. Žížalu, která byla neobyčejně velká. Trochu jsem ji chtěla zabrzdit, aby mně neutekla pod keř a ona se smrskla, takže na fotce je mnohem menší jak ve skutečnosti. Ta  'moucha' je podobná čmeláku, protože tím dlouhým sosákem saje z hlubokých květů pyl.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Dlouhonoska velká (Bombylius major)
Dlouhonoska velká (Bombylius major)
cz
Žížala dlouhá asi 25cm (Lumbricus terrestris)
Žížala dlouhá asi 25cm (Lumbricus terrestris)
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Slepýš křehký (Anguis fragilis) je představitel beznohých ještěrek. V ČR je silně ohrožen a jeho stavy poslední dobou klesají.
Dorůstá obvykle délky 30 cm, maximálně do 45 cm. Zbarven je nenápadně hnědě, s jedním, dvěma, nebo i třemi tmavými pruhy a modročerným břichem u samic, samci mívají břicho spíše břidlicově šedé, často se žlutavou kresbou. Slepýš však může být svým zbarvením i kresbou značně variabilní, někteří jedinci mají nádech spíše do žluta, jiní naopak přecházejí až do červenavého odstínu mědi. Někteří samci mají nádherné blankytně modré skvrny na bocích. Pohybuje se plazením jako hadi, ale není tak mrštný.
Citace z http://cs.wikipedia.org/wiki/Slepýš_křehký
cz
Slepýš křehký (Anguis fragilis)
cz
cz
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Včela medonosná Apis mellifera L., 1758 patří mezi blanokřídlý hmyz a je to jeden z nejznámějších zástupců společenského hmyzu. Původně žila jen v Evropě, Asii a v Africe. Do Ameriky, Austrálie a na Nový Zéland byla přivezena až v 17. století. Svá hnízda staví na chráněných místech přičemž jsou jednotlivé plásty umístěny vedle sebe. Mezi ostatními druhy včel je nejvíce hospodářsky využívána.
Citace z http://cs.wikipedia.org/wiki/Včela_medonosná
cz
Včela medonosná (Apis mellifera)
cz
YOS: Během jednoho týdne jsem měla to neštěstí potkat tyto smutné výsledky lidí. Všimněte si jak má kuna svázané nohy. Ježek ležel na kraji silnice, tak jsem ho šla klackem přemístit do trávy. Úděsně smrděl a už ho naše matička příroda začala likvidovat prostřednictvím těchto velikých brouků.
Editoval YOS (27.04. 2011 19:11:17)

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Ježek východní - přejetý autem (Erinaceus concolor)
Ježek východní - přejetý autem (Erinaceus concolor)
cz
Kuna - chytila se do pasti (Martes martes)
Kuna - chytila se do pasti (Martes martes)
cz
Mrchožrout (Thanatophilus sinuatus)
Mrchožrout (Thanatophilus sinuatus)
Eva N E: Nove prispevky z me prochazky v horach.Vcera jsem se byla podivat v parku tady v Beyrůtu,co tam kvete noveho,A je zvlastni,ze v parku na kvetoucích rostlinách jsou videt pouze 2 druhy včel,jinak nic.V horach je spousta ruznych much,brouků...Udelala jsem par snimku,ale nebyly nic moc.Ta havet chvilku neposedi wink Uvidim prist tyden.Ale tyto se vydarily.
Ten sladkovodni krab je pry vzacny.Tady je celkem hojny.Cetla jsem ze se zivi rasami ve vode,ale mozna ji i ovoce.Nekolikrat jsem ho videla na jablovi pri sklizni.Nebo to byla jen nahoda?Nevim.Ale po stromech a skalach leze jak opicak.Dalsi jmena doplnim az budu vedet.Neznate je nekdo?
Editoval Eva N E (04.05. 2011 13:42:05)
cz
A jeste jedna moucha,tentokrat s černýma nohama
A jeste jedna moucha,tentokrat s černýma nohama
cz
asi včelka
asi včelka
cz
brouk
brouk
cz
brouk
brouk
cz
co je tohle,to nevím
co je tohle,to nevím
cz
Crematogaster
Crematogaster
cz
Hmyz - pěnodějka nížinná (Cercopis sanguinolenta)
Hmyz - pěnodějka nížinná (Cercopis sanguinolenta)
cz
ještě jina moucha
ještě jina moucha
cz
ještě jina moucha
ještě jina moucha
cz
Ještěrka
Ještěrka
cz
kobylka
kobylka
cz
kobylka
kobylka
cz
nějaká moucha
nějaká moucha
cz
Nejaka včelička asi
Nejaka včelička asi
cz
Rosnička
Rosnička
cz
Skokan
Skokan
cz
Živočich - Mlok skvrnitý (Salamandra salamandra)
Živočich - Mlok skvrnitý (Salamandra salamandra)
cz
Živočich - sladkovodní krab (Potamon fluviatile)
Živočich - sladkovodní krab (Potamon fluviatile)
Eva N E: Nejvic mi dal zabrat ten krab.Lovila jsem ho z potoka snad pul hodiny,a kdyz jsem ho konecne dostala z vody,zase mi chtel uplachnout na sousi.Clovek by neveril,jak jsou rychli.A kdyz nemohl utect,aspon se proti mne postavil a rozprahl klepeta ,pripraveny seknout a stisknout.
Editoval Eva N E (04.05. 2011 17:29:11)
cz
Potamon fluviatile sladkovodni krab v potoce
Potamon fluviatile  sladkovodni krab v potoce
cz
Živočich - sladkovodni krab, připravený se bránit (Potamon fluviatile)
Živočich - sladkovodni krab, připravený se bránit (Potamon fluviatile)
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Mladý škvor na listu brutnáku

Škvoři (Dermaptera, De Geer, 1773), jsou druhově nepočetný řád hmyzu. Mají protáhlé tělo, kousací ústní ústrojí a dva páry křídel, přední přeměněný v krátké kožovité krytky a zadní blanitý, který je pod krovkami vějířovitě složený. Typickým znakem jsou klíšťkovité štěty umístěné na konci zadečku.
Citace z http://cs.wikipedia.org/wiki/Škvoři
cz
Škvor obecný na listu brutnáku (Dermaptera)
Škvor obecný na listu brutnáku (Dermaptera)
Eva N E: YOS, dekuji za toho ptaka.Je to on.Nikde jsem ho nemohla najit.Tady mu rikaji Šahrur.Ptala jsem se,co to je,protoze jsem ho jinde nezli v tom jednom parku,kam casto chodim,nevidela.Jeden stary pan,co tam pracuje mi rekl,ze si nekdo privezl parek z Egypta,a kdyz meli mlade,vypustil je do toho parku.Ted jich je tam spousta.Ale jsou velice plasi.Ma zvlastni hlas.Ale ted si nemohu uvedomit,jestli je narikavy ci cim me zaujal.Ze by mel jmeno podle hlasu?   Pridavam jeste 2 druhy skvoru.Ten se 4 skvrnami,je pomerne velky.Myslim,ze ma pres 2cm bez klesti.Ale nikde jsem ho nenasla sad
cz
Hmyz - Škvor se ctyřmi skvrnami (Forticula smyrnensis)
Hmyz - Škvor se ctyřmi skvrnami (Forticula smyrnensis)
cz
Majna obecná (Acridotheres tristis)
Majna obecná (Acridotheres tristis)
cz
Škvor dvojskvrnný (Anechura bipuncata)
Škvor dvojskvrnný (Anechura bipuncata)