marne: Dobrý den, prosím o radu jak vypudit kočky ze zahrady. Kočky se povalují  v květinových záhonech, už úplně zničili dva keříky levandule a ještě horší, stále nacházíme jejich trus jak v trávníku tak na záhonech. Děkuji za radu.
lenice: Marne, měla jsem podobné problémy.Vyřešila  jsem je  tak, že  VŠECHNA místa, kam mi kočky  chodily  kálet, jsem  POSYPALA   MLETÝM  PEPŘEM.
Pokud  nemáte  žádná vlastní   zvířátka(zejména  kočku  či  psíka), je  nutno po    dešti pepřový  posyp   zopáknout. Kočičí  vetřelci snadno pochopí. Pálí  je  totiž   řiť  , když chtějí    opeřený  záhon použít jako   WC a zahrábnout výkal..
Pokud by   by ty   kočičí potvůrky   chtěly  drásat   kmínek  jakéhokoliv keře neb stromku, stačí  dát cca 1 lžíci obyčejného 8% octa  do  litru  vody, směs  nalít  do ostřikovače a drápy   drásaný objekt  lehce  postříknout.
Pepř  účinkuje   dobře  jen  za  suchého počasí, ocet působí stále, ale  zas  se   nedá použít na  zem záhonků. Nejsou všechny   rostlinky  octomilné, že?
ivbara: Tak jsem  hledala na netu, dobré tipy  :
Jak se bránit proti nezvaným hostům
Škůdcem zahrady se  mohou stát i polodivoké kočky. Typické je pro ně rozhrabávání záhonů, lámání rostlin nebo kálení na okrasné či užitkové rostliny. Existuje několik možností, jak případné nájezdy odvrátit. Mezi osvědčené patří několik plastových lahví s vodou položených mezi rostlinami v záhonech – kočky totiž nesnášejí jejich odlesky. Stejně tak odpudíte kočky mokrou půdou, nejlépe pak mulčem, který vlhko udržuje. A konečně kočky stejně jako psi nemají rády trnité keře, může vám pomoci výsadba trnitého živého plotu. Doslova neproniknutelnou bariéru vytváří např. hlohyně( Pyracantha ), která se snadno tvaruje a přes zimu ji navíc zdobí krásně žlutooranžové plody

Zdroj: Procházková, Radka; Novotná, Marcela; Rok v zahradě; MOTTO , Praha, 2007
YOS: Naši sousedi mají kočku, která chodí do naší zahrádky číhat na ptáčky. Sypala jsem kudy chodí soc od kávy, ale naprší a soc je pryč a taky všude a pořád sypat soc je otravné. Při stříhání růží mne napadlo, že by se kočkám nepříjemeně chodilo po těchto trnech. Uvázala jsem na plot mezi těmito sousedy dlouhé větve růží vždy na dvou místech. Druhý den jsem našla před dveřmi tohoto rejska, ale kočku jsem od té doby v zahradě neviděla. Je to náhoda, nebo reakce vychytralé kočky??? Položila jsem tyto pichlavé větve i za keře, kde kočka číhá na ptáčky a tam kudy chodí. Uvidíme jak to dlouho vydrží.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Kočky, když jsou jako nezvaný host - větve popínavých růží proti kočkám (Felis catus)
Kočky, když jsou jako nezvaný host - větve popínavých růží proti kočkám (Felis catus)
cz
Kočky, když jsou nevítané, připevníme větve popínavých růží (Felis catus)
Kočky, když jsou nevítané, připevníme větve popínavých růží (Felis catus)
cz
Rejsek (2) (Sorex)
Rejsek (2) (Sorex)
bala: Kočky nás neobtěžují, máme zlatého retrievra, kterého naše děti naučily kočky honit a tak tento problém máme vyřešen...doporučuji...:-))))))))))) Ale zato máme problém s krtkem, tak nevím co je horší, zda-li kočka nebo krtek? Hm........
Marvella: Od té doby co máme hafany, tak se kočky naší zahradě obloukem vyhýbají. Sousedka přes ulici jich má asi 18 (tedy co se mi podařilo spočítat) a obtěžují bohužel všechny okolo.
YOS: Dnes jsem viděla tu sousedovu kočku na jejich zahradě našlapovat jak po jehlách. Promiňte mi to, ale musela jsem se v duchu smát. Mám dojem, že se chudinka na těch pichlavých větvích popíchala. Snad se alespoň poučila, když jsou kočky tak mazaný.  lol
Editoval YOS (20.03. 2011 15:56:33)

YOS: Včera koukám jako omámená, jak se kočka vyhřívá u mne na zahrádce. Trnité větve uvázané na plotu sice kočce zabráni tudy ke mne přijít, ale vychytralá kočka si našla cestu jinou. Klidně oběhne celý roh ulice a příjde zezadu. Nevěděla jsem, že tato kočka si chodí dělat potřebu k zadní sousedce do velikého květinového truhlíku u okna. Chudák sousedka. Šla truhlík na jaře osázet a tolik smradu a brrrr....Bylo mi divné, že nikdy na mé zahradě nenajdu kočičí trus. Takže trnité větve jsem rozházela ještě po zemi u zadního vchodu mé zahrady.