YOS: Tu mám na zahradě a kočky se mi po zahradě promenádují a dokonce jsem si teď vzpomněla, že se 2m od ní vyhřívají.

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS:

ivbara napsal(a):

Tak jsem  hledala na netu, dobré tipy  :
Jak se bránit proti nezvaným hostům
Škůdcem zahrady se  mohou stát i polodivoké kočky. Typické je pro ně rozhrabávání záhonů, lámání rostlin nebo kálení na okrasné či užitkové rostliny. Existuje několik možností, jak případné nájezdy odvrátit. Mezi osvědčené patří několik plastových lahví s vodou položených mezi rostlinami v záhonech – kočky totiž nesnášejí jejich odlesky. Stejně tak odpudíte kočky mokrou půdou, nejlépe pak mulčem, který vlhko udržuje. A konečně kočky stejně jako psi nemají rády trnité keře, může vám pomoci výsadba trnitého živého plotu. Doslova neproniknutelnou bariéru vytváří např. hlohyně( Pyracantha ), která se snadno tvaruje a přes zimu ji navíc zdobí krásně žlutooranžové plody

Zdroj: Procházková, Radka; Novotná, Marcela; Rok v zahradě; MOTTO , Praha, 2007

V polovině dubna jsem položila několik plastových láhví naplněných vodou po zahradě a odjela na 2 měsíce. Vždy jsme měla totiž po zahradě kočičí hromádky. Tentokrát jsem žádnou hromádku nenašla a ani manžel do žádného kočičince nešlápl. lol

Všechno jde tak, jak má jít.