Nejste přihlášen(a)

Slimáci | 23.10. 2008 13:57:58

Leknínová

Slimáci

sad Slimáci mi ožírají všechno - i kapradí (takové, co roste v lese) - jak proti nim bojovat?

cz garten | Slimák
Slimák
ID: 275

Slimáci | 23.10. 2008 20:00:31

houba

Re: Slimáci

Zkuste nasypat kolem rostlinky rozdrcené skořápky,slimáci po nich nelezou,protože se na ně lepí.Jsou také dobré piliny nebo hoblovačky.Ty používám mezi jahody a od slimáků mám pokoj.

Slimáci | 04.01. 2009 17:28:29

Gita
**

My jsme zkoušeli všechno možné. Poté, co nám zničili i novou rostlinu rakytníku jsme se rozhodli používat Vaniš proti slimákům. Je to jedinná věc, která zabrala, a   výsledkem byla zelenina pěstovaná pro naše děti a ne pro každonoční výlety místních slimáků :0)

Slimáci | 05.01. 2009 12:59:06

Leknínová

Já jsem je sbírala pomocí baterky a gumových rukavic dennně asi od 22h-1.30h do pet lahve. kde jsem nasypala klasickou kuchyňskou sůl. Měla jsem pocit viny, zvláště, když jsem na slimáka nevědomě stoupla a on kviknul. Kviknutí jsem slyšela i v lahvi, nebo když se jim do ní nechtělo. Lítost mě přešla, když si oblíbili kanadské borůvky, velký keř fialek, skalku a zeleninu. Rakytníku se vyhnuli, jsem ráda za ten typ na rakytník - Gito, děkuji Vám, musím se na něj v sezoně slimáků zaměřit. Vaniš jsem používala také, ale nestačil na ně. Manžel nebyl příznivcem tohoto mého koníčku a smál se mi slovy - slimáci pozor, mamka Vám vyhlásila válku. Změna nastala když jsem odjela v prázdniny na měsíc do rehabilitačního centra. Sběru slimáků propadl více než já, se slovy - nevěřil jsem, že mě to tak chytne. Mám však zdravotní problémy a obavu, že sběru slimáků se nebudu moci věnovat. Zkusím ty piliny, slyšela jsem že pomůže i popel.

Slimáci | 06.01. 2009 17:08:51

houba

"Vaniš",jak píšete,pomáhá velmi spolehlivě.Taky jsem ho používala,ale jen do té doby,než jsem se dozvěděla,že bych tímto způsobem mohla přijít o kocoura a o psa.Myslela jsem si,že zvířata poznají,co je pro ně jedovaté,ale opak je pravdou.Pokud je to jen trochu možné,chemii nepoužívám.

Slimáci | 07.01. 2009 17:11:17

pavel
Místo: Zlín

Proti slimákům existuje nejedovatý prostředek pro domácí a ostatní živočichy (mimo slimáků) s názvem FOSAMAX. Má sice označení BIO, ale i u něj je upozornění, že jej nelze používat na záhonku bezmezně.
Přesto pokládám za nejvhodnější sběr slimáků v pozdních večerních hodinách nebo brzy ráno s následním jejich zničením. Důležité je nenechávat jim místa kde si mohou pohodlně vegetovat - vysoká tráva, poukládané desky na zemi apod. Desky na zemi pod které se rádi ukrývají používám na jejich odchyt.

Slimáci | 10.01. 2009 20:13:40

magnolie
**

Na slimáky jsem vloni vyzkoušela všechno možné,sežrali mi vše co nové vyrůstalo i afrikány. Dokonce šplhali i po růžích. Pod šalvějí se schovávali před sluncem. Nejvíc jsem je nachytala pod položené staré prkno. Rostliny cuket je přitahovaly jak magnet. Takže jsem se přesvědčila, že mi nezbývá nic jiného než každý večer sbírat a sbírat. Jen doufám, že lednové mrazy je aspoň trochu vyhubí.Lezli mi i přes piliny i přes písek, takže jsou opravdu odolní.

Slimáci | 11.01. 2009 10:35:07

konele
*

Ochránci zvířat nechť nečtou, ale já používám sůl. A ukázalo se, že jsou kanibalové a posolené kolegy sežerou. Když vidím večer co večer nájezdy směrem k zeleninovým záhonům? Zeleninu - já říkám té svojí bio - pěstuji pro svou rodinu a pro radost z výpěstků ne pro vetřelce.

Slimáci | 11.01. 2009 16:08:01

janynka
*

Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod

Souhasím, na slimáky nic jiného než sůl nezabírá. Ale je lepší koupit kvalitnější sůl - po té se rozpustí celý slimák. Když jsem je posolola "lacinou" solí z Tesca, jenom je to usmrtilo, ale slimák zůstal, než ho některý jeho kolega nesežral. Ani popel slimákům nevadí.

Slimáci | 12.01. 2009 09:45:07

Leknínová

Tao-shop-cs.com - prodej umění

Ještě jsem si vzpomněla, kamarádky dědeček prý v Kauflandu posbíral všechny listy z květáku, lidé je olamovali a divně na něj zírali. On je vysypal na záhon se zeleninou, kam se
slimáci uhnízdili a potom okolní zeleninu neobtěžovali. Ale nevím, tohle jsem zatím nezkoušela.

Slimáci | 12.01. 2009 10:21:12

pavel
Místo: Zlín

Pozor se solí, abyste si neznehodnotili půdu! Ve slané zemině Vám nic neporoste, anebo bídně!

Slimáci | 13.01. 2009 21:29:26

Vanovi
*
Místo: Všestudy 86
Web

Boj se slimáky je soubor několika čiností.Nám se je povedlo skoro zničit.Hodně jich přileze od sousedů nebo z pole. V nízském porostu je jich podstatně míň.Mají radši přistíníno.
Začli jsme posekáním a posypali jsme vápnem okolo plotu(po dešti opakovat).Sběr po dešti a likvidace solí nebo vápno.Pak přípravky jako vanish.
Existují i tzv krmítka pro slimáky a jdou i lehce vyrobit- stačí dvě misky pod květníky větší jako deštník na horu a menší dolu jako základna pak cca12cm dřevěné kulatiny a dva vruty do dřeva,provrtat,sešroubovat a chytat a jed nebo pivo.
A zde zmíněné listy od květáku nebo jiná hromádka listů je dobrá slimáci se zase stěhují do stínu a vlhka a tam sbíráme nebo jedujem.
Boj s nimi je běh na delší trať,ale po dvou letech ničení jich seberem 30 za rok.
Pokud jich máte extrémně zaberou i parazitiské hlístice a je to bio.

Slimáci | 15.01. 2009 09:47:51

Leknínová

Podívejte se na tyto stránky:
http://hobbyzahrada.cz/clanek-1702-slim … ji_slimaky.htm

Slimáci | 15.01. 2009 23:01:57

piskle
**

Snažím se se slimáky bojovat už na podzim, ničit vajíčka, která na zahradě najdu hlavně tam, kde je uskladněné dřevo, pod kameny... No a pak na jaře hlavně sběrem, ale také Vanišem, ten se nám také osvědčil, je pravda, že na zahradě nemáme domácí zvířata.

Slimáci | 16.01. 2009 06:49:39

Leknínová

A jak ničíte vajíčka slimáků? Je pravda, že se jich objevilo mnoho na povrchu půdy při podzimním rytí, ale nevěděli jsme co s nimi. Snad, když zůstali nahoře, je zničil mráz, ale nevím, zda je to možné. Zajímala jsem se v zahr. prodejnách ve Zlíně o zakoupení hlístic, řekli mi, že by je museli objednat z krajského města - z Brna. Jelikož v mrazu hynou, chci se na ty potvůrky na jaro dostatečně připravit.

Články: Ostatní

Rostlinolékař - slimácizahradnicky-kalendar31.03.2010
Před několika lety byli patřili slimáci k běžným zahradním škůdcům, proti nimž nebylo třeba nijak zvlášť bojovat – kde se objevili, stačilo je navečer posbírat. V posledních letech se však tito drobní tvorové dokážou postarat o dokonalou zkázu zahrady: přes noc dokáží zejména v tomto období sežrat v ...
Rostlinolékař: slimák (PROVOBIS)
Rostlinolékař - slimácirebo16.08.2010
Příznaky poškození: Na všech částech rostliny najdeme stopy po okusování, zejména za vlhkého a chladného počasí. Ohrožena jsou zejména nová poupata, která bývají často ohryzána „na kost“. Na rostlinách i okolní půdě jsou viditelné typické slizké stopy. Slimáci zůstávají přes den v úkrytu, aby se chr ...
Rostlinolékař - slimáci škodí na zahrádce, najdeme je i v lese

Zápatí