jitula: s těmi skořápkami to určitě vyzkouším, to jsem ještě neslyšela, kdyby to tak fungovalo i na ty slimoně
bala: Hm, vidím, že tady každá dobrá rada drahá...myslím, že jsou ty potvory tak nepříjemné, jako krtek v zahradě....člověk je na ně prostě krátký, taky si myslím, že ruční sběr je nejefektivnější, ovšem, co času to zabere a nemluvím o zádech, na kterých se tato činnost projeví....mám je na zahradě taky, odnesou to hlavně hosty, na kterých si moc rádi pochutnávají.....
Marvella: Mě tedy žerou skoro všechno, vloni mi skoro ve dvoumetrové výšce doslova prožraly díry v cannách! Ale je pravda, že bohyšky milují a zvlášť ty srdíčka...
jitula: Sežerou opravdu všechno, ničím nepohrdnou, hosty ty mají obzvlášt rády, to můžeme potvrdit
jituška: Přestěhovali jsme se a na zpustošené zarostlé zahradě vším možným,počínaje nejmenší kopřivou,jsem po té co jsem posekla křovinořezem a manžel pilou vyřezal všechno šábí,jsem zjistila invazi slimáků,až 10cm dlouhé,tak jsem zvědävá na můj boj s nimi,ale v každém případě zkusím všechny rady,co jsou tady napsány,snad budu mít trochu štěstí,protože mám á 8 druhů host. Do kdybych vše zavčas postříkala proti žravému a savému škůdci??? Přípravků je na trhu několik.
jitula: Včera jsem poslouchala Rady ptáka Loskutáka a prý je na slimáky účinná lávová drť. je to něco jako keramzit a dokáže je to odpudit. Stačí prý záhonek obsypat nebo omlemovat těmi kamínky a už za ně nepůjdou. Co je na tom pravdy nevím, zatím to vyzkoušené nemám, ale za zkoušku to stojí. Nemussejí se obměňovat, mohou tam být ty stejné.
bala: Jj, v  Radách ptáka Loskutáka se zmiňovali o tom, že lávové kameny jsou výborné proti slimákům...sice je nezničí, ale slimáci na ně nevylezou, takže to vidím tak, že je nasypu okolo host, jelikož je mívám každoročně ožrané.......vidím, že slimáci jsou největším problémem na zahradě...mimo krtka,myší  a krtonožky.....i mravence jsem již úspěšně zlikvidovala, ještě ty slimáky a krtka.....
Editoval bala (21.02. 2011 19:33:09)
bala: Výbornou radu, jak je ještě možné zlikvidovat nebo alespoň omezit počet slimáků na zahradě je, vysadit po obvodu záhonů afrikány, které plži milují, tyto slouží jako návnada, jako "lapací rostliny" a nepustí je dál....
Další je prevence - ranní zalévání, nikoli večer, jelikož plži milují vlhké prostědí a také časté okopávání, zvláště na jaře, zničí se tím jejich nakladená vajíčka.....
Na venkově se uplatní osvědčení lovci plžů - indické kachny, které se jimi živí....
Tyto a i další rady jsem našla v časopise - "Naše krásná zahrada"  březen 2011
YOS: Bala-kde se dají koupit lávové kameny a jak jsou velké a jak vypadají? Tyto kameny znám jako hladké kameny při masážích a hrubé u grilů. Dívala jsem se na ceny lávových kamenů v internetu 3 kg za 269,- Kč a 30,-Kč za 1kg. A kameny jsou těžké...hmm  Myslím si, že bude levnější udělat bariéru 5cm širokou u ohrožených rostlinek z ostrého písku, pilin, jemně rozbitých skořápek, lidských vlasů nebo psích chlupů, pichlavého listí (cesmínové) a nalákat do zahrady ptáky, ježky a žáby. Krtci je taky jedí, ale krtci ať jsou raději jinde.

Všechno jde tak, jak má jít.
bala: Yos, nevím kde se dají koupit, ale zeptám se u nás, v zahrad.prodejně, kde se dají sehnat téměř všechny věci co jsou na zahradě potřeba...zkusím je nasypat k hostě, která je nejvíce ožraná, uvidím, jestli pomohou...
bala: Našla jsem další způsob jak likvidovat slimáky......

Březen
Již nyní se připravíme na slimáky. Dočetl jsem se, že slimáci přímo vyhledávají otruby, za kterými se stahují. Sypeme je na jedno místo a zde slimáky sbíráme. Dále je doporučováno  dusíkaté vápno. Používáme ho v předjaří, asi 3 týdny před výsevem, nebo před výsadbou. Ničí nejen vajíčka slimáků, ale desinfikuje i půdu.
bala: Rada, jak zlikvidovat slimáky, kterou jsem našla na netu se mi zdá efektivní, nejlépe začít již v březnu....zde je....  .htm
Editoval bala (06.03. 2011 21:12:09)
YOS: Je mi smutno z toho jak někdo může toto hnojivo prosazovat a doporučovat. Bala Vy jste jen chtěla pomoci. Neměla jste tušení o co vůbec jde. Dusíkaté vápno, nebo-li kyanamid vápenatý CaCN2 je jedovatý nejen pro člověka, ale i pro včeličky a částečně i pro ptáky. Při hnojení tímto hnojivem se musí dodržovat přísné bezpečnostní opatření, protože se z hnojiva uvolňuje jed a obsahuje herbicidy a pesticidy. Na slimáky je tolik přirodních receptů. Třeba v holičctví si vyprosit ostříhané vlasy a nasypat je kolem rostlinek.
Tento přírodní materiál obsahuje tolik živin. (Šedivé už méně). Nebo stačí položit křidlice a večer ji nadzvednou a slimáky posbírat a donést kačenám.

YOS: Po 7 měsících jsem začala konečně na zahradě uklízet a odstraňovat odkvetlé, suché stonky. Narazila jsem na několik prázdných ulit malých slimáků, ale všechny byly prázdné. Vypadá to tak, že kosi je postupně smlsli. Často je vidím se v zahradě prohrabovat. Lákám je, že jim dávám v zimě do krmítka slunečnicová semínka, proso, mák, starý chleba, buchty, jablka, kiwi, hrušky, někdy i starý ementál. Bílkoviny si doplňují slimákama, žížalama a podobným hmyzem.

Další informace v článcích o rostlinách
Rostlinolékař - slimáci škodí na zahrádce, najdeme je i v lese Rostlinolékař - slimáci
Příznaky poškození: Na všech částech rostliny najdeme stopy po okusování, zejména za vlhkého a chladného počasí. Ohrožena jsou zejména nová poupata, která bývají často ohryzána „na kost“. Na rostlinách i okolní půdě jsou viditelné typické slizké stopy …
Rebo Productions CZ | 16.08. 2010