YOS: Dnes jsem pokračovala v uklízení. Nesklizená okrasná dýně ležela ještě na záhonu. Chtěla jsem ji hodit do kompostu. Byla tak křehká, že se rozmáčkla a co nevidím.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
slimáci si v dýni udělali domeček.
slimáci si v dýni udělali domeček.
jituška: Tak dnes jsem vyrazila ráno na LOV hlemýžďů,bylo jich přes padesát,odpoledne zapršelo a já se vydala znova,ale počítat jsem je přestala po padesátce,byl toho čtvrt kýble. A to se ještě zatím ještě neobjevili slimáci,tak bych potřebovala dobrou radu,jak na ně,nebo mě zbývá jen chodit a sbírat?Granule nemohu použít,máme děti a kočičku.  A to není vše,kamkoliv sáhnu do hlíny,nebo i do trávníku,snad všude jsou rezaví mravenci a umí pěkně štípat,jak na tuhle HAVĚĎ?????
Marvella: Slimáky sbírám také do kýble a pak solím. Také nemohu mít žádný posyp kvůli psům a pak i kvůli velikosti zahrady. Mravence jsem zatím ve velkém počtu neobjevila, tak uvidím.
Ev: My používáme zásadně biologický odboj, a to kachny, nejlépe hladové, ale i plné se můžou po slimácích utlouct. A´t divoké nebo činky anebo normální české. Zaručeně vymítí slimáky. :-)
YOS: Ev, kačeny jsou dobré nejen na slimáky, ale i na pekáči. Mám je velice ráda. Škoda, že je nemohu pěstovat. Můžu Vám jen tiše závidět.

Marvella: To u nás je to samé, nemůžeme chovat kačeny nebo spíš nechceme. Prostory jsou, nápady od rodiny také, ale já tvrdě vzdoruji.
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Aktuální článek k témtu: Rostlinolékař - přípravky proti plžům
V posledních letech sužují české zahrady rychle se množící plži: především plzák španělský, ale také další druhy plzáků, slimáků a slimáčků. Rády se pustí do salátu a dalších druhů zeleniny, nepohrdnou však ani okrasnými rostlinami. Pokud se plzák španělský přemnožil i u vás, měli byste proti němu zasáhnout během května, června a července, dokud nenaklade vajíčka.
Citace a obrázek z článku http://www.zahrada-cs.com/a/cz/6830-ros … oti-plzum/
6830-rostlinolekar-pripravky-proti-plzum-1.jpg
YOS: Při úklidu zahrádky jsem našla 2 velikááánské slimáky. Zjistila jsem, že jsou je to  Plzák španělský, prý nejhorší ze všech plžů a slimáků. Plži mají dýchací otvor na hlavě, slimáci až za hlavou. Poškození na mých rostlinkách není viditelné. Jak jste psali o kávovém logru, tak ten je prý pro ně jedovatý. Hned ho budu vylévat na záhony.

cz
Plzák španělský (Arion lusitanicus)
Plzák španělský (Arion lusitanicus)
facebook: Rada ZK: Sprej na odpuzování šneků a slimáků: 1 hlavička česneku se rozdrtí a dá se do litru vody. Vaří se půl hodiny. Po vychladnutí se slije přes cedník a uloží v chladničce. Dávkuje se 1 pol. lžíce na půl litru vody a používá jako postřik. Nezabíjí, odpuzuje. To jsem vykoukala v telce, tak až to někdo vyzkoušíte, dejte vědět, jak to funguje.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
ivbara: Vyzkousim, ja jsem zase pouzila  roztok sul  pul  hrnku ocet hrnek a hrnek vody ,postrikala jsme krase  zahonu a slimaci tma nebyli.. ale mame vetsi problem se  sneky..
Další informace v článcích o rostlinách
Rostlinolékař - slimáci škodí na zahrádce, najdeme je i v lese Rostlinolékař - slimáci
Příznaky poškození: Na všech částech rostliny najdeme stopy po okusování, zejména za vlhkého a chladného počasí. Ohrožena jsou zejména nová poupata, která bývají často ohryzána „na kost“. Na rostlinách i okolní půdě jsou viditelné typické slizké stopy …
Rebo Productions CZ | 16.08. 2010