Garten.cz (Zahrada-cs.com): Zakládáme nové téma na obrázky zeleniny. Co pěstujete vy?
cz
Celer listový (Apium graveolens)
Celer listový (Apium graveolens)
cz
Červená řepa - kořen na misce (Beta vulgaris)
Červená řepa - kořen na misce (Beta vulgaris)
cz
Rajče jedlé (Lycopersicon lycopersicum)
Rajče jedlé (Lycopersicon lycopersicum)
cz
Ředkvička (Raphanus sativus)
Ředkvička (Raphanus sativus)
YOS: Po mém 2-měsíčním návratu do Česka jsem našla na mé zahrádce jen tento jediný plod. Prý jich bylo více a naši hosté je všechny spotřebovali. Tento druh dýně mám ráda, protože se nemusí vůbec loupat. Jinak nepěstuji bohužel vůbec nic, kromě pažitky, libečku, oregána a zelené petrželky.  Dnes jsem sklízela úrodu u souseda - papriky, kozí rohy a 2 druhy rajčat. Zítra udělám lečo.
Editoval YOS (22.09. 2011 19:10:06)

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Tykev velkoplodá Hokaido (Cucurbita maxima)
Tykev velkoplodá Hokaido (Cucurbita maxima)
Jan Kolman: Já moc zeleniny nepěstuji, protože půda na našem pozemku je velice písčitá a vysychavá, navíc hodně cestujeme,tudíž pěstuji jen takové druhy, které nevyžadují pravidelnou zálivku a jsou schopny se o sebe postarat samy, tedy : dvě odrůdy tyčkových fazolí ( se žlutými a se zelenými lusky ), libeček, naťovou cibuli, pažitku, kadeřavou petržel.
  Přestože zázvor není zelenina , zasadil jsem v prosinci 2010 oddenek zázvoru, zakoupený v Kauflandu, původem z Číny. Protože jsem četl, že v této zemi se zemědělské produkty hnojí fekáliemi, chtěl jsem zkusit vypěstovat vlastní produkt, nekontaminovaný podobnými postupy. Nerad bych působil jako Chlubil obecný, ale na snímcích můžete vidět, že pěstování zázvoru je možné i v českých podmínkách
cz
Lusky fazolí, dvě odrůdy (Phaseolus vulgaris)
Lusky fazolí, dvě odrůdy (Phaseolus vulgaris)
cz
Zázvorovník lékařský (Zingiber officinalis)
Zázvorovník lékařský (Zingiber officinalis)
cz
Zázvorovník lékařský ve vegetaci (Zingiber officinalis)
Zázvorovník lékařský ve vegetaci (Zingiber officinalis)
cz
Zázvorovník lékařský, spodní strana (Zingiber officinalis)
Zázvorovník lékařský, spodní strana (Zingiber officinalis)
cz
Zázvorovník lékařský, zbytek původního oddenku (Zingiber officinalis)
Zázvorovník lékařský, zbytek původního oddenku (Zingiber officinalis)
cz
Zázvorovník lékařský,horní strana
Zázvorovník lékařský,horní strana
bresticova: My sme s manželom družstevníci. V novom dome bývame iba rok, ale zeleninová záhradka musela byť založená hneď v prvú jar. Pestujeme mrkvu, cibuľu, strukovú fazuľku (dve úrody), cukety, uhorky nakladačky aj šalátovky, šalát, kaleráb, papriku a paradajky. A ešte aj kôpor, pažítku, mätu a medovku. Ale fotky nemám, len zo začiatku, keď bola zeleninová záhrada krásne zelená. Jediné, čo som teraz odfotila je cvikla - jej buľva je veľká ako hlava. Tento rok sa  všetkého urodilo bohato.
cz
Cvikla (Beta vulgaris)
Cvikla (Beta vulgaris)
cz
Paradajky (Lycopersicum)
Paradajky (Lycopersicum)
cz
Zeleninová záhrada
Zeleninová záhrada
YOS: Bresticova- hezky ošetřovaná zahrádka. Je vidět, že se jí věnujete oba. Ta červená řepa je skutečně obr smile.  Ještě jsem neslyšela, že by fazole mohla rodit 2x. Nevíte odrůdu této zajímavé fazolky? Já fazolky miluji. Dnes však vařím čočku. Rose, Vaše fotografie si s dovolením uložím, hlavně ta úrada hadovek je krásná. Děkuji.

bresticova: Ospravedlňujem sa za nedorozumenie - zle som to napísala. Fazuľka nerodí 2x. My sme ju zasadili najprv v apríli a potom neskôr asi v júni. Tak sme dosiahli tie dve úrody. Keďže máme záhradku malú, tak sa snažíme z minima vyťažiť maximum.
YOS: Váš způsob vysazování je velice rozumný a praktický. Dobrá rada pro ostatní. První vysázení bylo tedy v aprilu. Zajímalo by mne, kdy byla  první sklizeň zelených fazolek? Zřejmě teď máte taky zelené fazolky z júniové výsadby? Děkuji předem za informace.

bresticova: Prvú fazuľku sejeme v polovici apríla (dubna), ale záleží to na teplote pôdy. Úroda je v polovici júna . Ale záleží na odrode - teno rok sme mali odrodu, ktorá rodila pomerne dlho. A druhú várku sme zasiali po hrachu. Nemalo by sa to, ja som zástanca alelopatie, ale manžela občas nepresvedčím. Druhú úrodu už nemáme - pojedli sme ju, august bol pomerne horúci a september tiež, tak vtedy rastliny rýchlo odrodia a nové kvety nenasadia. S miestom sme šetrili aj pri uhorkách. Vysiali sme ich k šalátu a kalerábu. Ten časom skončil v kuchyni a tak uvoľnil miesto nakladačkám.
Poměnka: P.wochozsky ,taky mám zasazený závor,ale v květnu který začal klíčit myslíte si že něco sklidím?A jak to poznám že už je zralý?Děkuji.
cz
Zázvorovník (Zingiber officinalis)
Zázvorovník (Zingiber officinalis)
Další informace v článcích o rostlinách
Listová zelenina (PIXABAY) Listová zelenina
Už podle názvu můžeme tvrdit, že jde o zeleninu s konzumními listy. Sem patří salát, rukola, špenát, polníček a jiné …
Zelenina: okurky (TIP ZC CS) Zelenina - roubování zeleniny
Roubování okurek není žádná novinka. Tento způsob pěstování se používá hlavně z důvodu ochrany rostlin před půdními houbovými chorobami. Naroubováním okurek zamezíte fuzárivému vadnutí rostlin a jiným nemocem kořenového krčku. Roubované rostliny pronikají …
Zahradní centra CS | 14.04. 2009
Kořenová zelenina: mrkev Kořenová zelenina - výsev
Jak na výsevy kořenové zeleniny Kořenová zelenina se pěstuje pro své podzemní části. Mohou to být kořeny, hlízy nebo bulvy. Nejznámější a nejčastěji pěstovanou kořenovou zeleninou je mrkev a celer, mezi kořenovou zeleninu se občas řadí i cibule a česnek (ev …
Osiva-semena.cz | 09.02. 2012
Zelenina a ovoce Zelenina a ovoce
Jednoduchá řešení nabízejí výběr plodin pro každou sezonu a ukazují možnosti malých ploch. Praktické návody pro 50 druhů zeleniny a 15 druhů ovoce obsahují všechny informace, které jsou pro pěstování potřeba. Osvědčené odrůdy zajistí bohatou a chutnou úrodu …
Euromedia Group k.s. | 02.10. 2013