bresticova: Sulka sa bežne používa. Čítala som, že sa môže použiť na morenie aj Merpan. Ale ten nemám vyskúšaný. Porast cesnaku nemá byť hustý a na vlhkom mieste. Vhodné je ho kombinovať aj s dobrými susedmi. Princíp alelopatie - vzájomnej znášanlivosti rastlín. Navzájom sa podporujú v raste a chránia pred škodcami a chorobami. Ale nie je to úplne 100% - to mám z vlastnej praxe. Takže dobrí susedia pre cesnak - jahody, mrkva, rajčiak, cvikla, uhorky.
Jana Štarhová: Dobrý den! Může mi někdo poradit, posledních pár let mi česnek normálně uroste až do sklízně, ale když hovytahuji ze země, jde úplně lehce ven a palička je úpně celá obalená plísní. Sadím normálně na podzim a stroužky mořím sulkou.Nevím, co se stalo, vždycky jsem měla krásný česnek. Problém mám i s cibulí, přestala jsem ji sadit, protože normálně na jaře vzejde a jak je asi 10cm. vysoká, začne se kroutit , přestane růst a shnije. Pokud někdo ví, co dělám špatně, poraďte.
Alena: Já v loňském roce sázela česnek poprvé, Sulku jsem nesehnala, tak jsem mořila jen tím Morpanem a česnek narostl všechen co jsem vysadila.
cz
Letošní sklizeň česneku (Allium)
Letošní sklizeň česneku (Allium)