Marvella: Tak já Vám Jituško vůbec neporadím. Přes zeleninku nejsem. Jednou v životě jsem se pokusila o pěstování rajčat a ty "tři" co mi tam vyrostli mi snědl taťka s mamkou a ani mi nedali ochutnat! Vilín už nám odkvetl v prosinci, včera jsem je ale okukovala v zahradnictví, akorát jim krásně kvetly.
YOS: Našla jsem foto na internetu.  Dala bych k sazeničce podporu.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Paprika roční (Capsicum annuum)
Paprika roční (Capsicum annuum)
janko39: Jituško, ty papriky přepíchej stejně, jako rajčata - běžně se to tak dělá, stejně se sázejí např. i kedlubny. Navíc papriky a rajčata patří do stejné čeledi, tudíž mezi nimi není až takový rozdíl. Ze stonku, ponořeného pod povrch půdy, mohou vyrašit dodatečné kořínky - je to jeden z důvodů, proč se to tak dělá. Druhý důvod je zlepšení stability rostlinky.
facebook: Rozárka Švecová Dobrý den, potřebovala bych radu. Opadávají mi květy i malé plody paprik. Jedná se o druh / ADAM F1/. V zahradnictví mi radili, abych hnojila přes list hnojivem na kaktusy každé 3 dny, ale je to už víc jak tři týdny a změna se nedostavila...snad jen listy jsou hezčí. Mimo to používám hnojivo Kristal pro květ a plod.   Děkuji  a přeji hezký den všem smile  Rozárka
Editoval facebook (17.07. 2011 10:41:17)

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
houba: Já jsem amatér v pěstování paprik. Loni jsem je dávala poprvé a nic z nich nebylo. Letos jen žasnu jak rostou. Mě zase kamarád poradil, že mám zarýt slepičí trus, tak jsem to udělala. Nevím,jestli je to tím,ale na jedné malé sazeničce bylo najednou sedm paprik. Některé jsem utrhla brzy,protože jsem měla strach,že to tak malá sazenice nezvládne. Přidám foto,ale není moc kvalitní.
cz
Paprika (Capsicum annuum)
cz
cz
bala: Ze své zkušenosti vím, že ředěný slepičí trus je vynikajícím hnojivem nejen na květiny, ale i na zeleninu a ovoce....zalévám s ním jahody, ale i papričky, které jsou košatější a mají desítky plodů....do konve přidávám jen trochu aby voda byla jako slabý čaj...zatím se mi toto hnojení velice osvědčilo....smile
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
bala: Ještě bych dodala k těm paprikám, říká se, že papriky mají rády dostatek vody...hlavu mají mít na světle a nohy ve vodě....když k nim obden přidáte slepičince, slabý výluh, odmění se Vám krásným vzrůstem, ale i mnohými plody....smile
aknelka.ms: Někde jsem slyšela, ža paprika je vlastně vytrvalá rostlina. Od té doby vždy několik paprik přezimuju, je to výhodné, v únoru - březnu už jsou to bohatě rozvětvené a statné rostliny, které mají výrazný náskok před těmi z výsevu.
Jenom s přesazováním (když je vyrývám na podzim ze skleníku) se musí opatrně, musí mít dostatečný bal.
Další informace v článcích o rostlinách
Achillea millefolium 'Paprika' - řebříček obecný Achillea millefolium 'Paprika' - řebříček obecný
čeleď: Asteraceae výška: 50-60 cm doba květu: VI.- VIII. barva květu: cihlová, sytě červená tvar: vzpřimený …
Zahradnictví flos | 03.11. 2010
Achillea millefolium 'Paprika' - řebříček obecný Achillea millefolium 'Paprika' - řebříček obecný
Achillea millefolium Paprika – řebříček obecný čeleď: Asteraceae výška: 50-60 cm doba květu: VI.- VIII. barva květu: cihlová, sytě červená tvar: vzpřimený …
Zahradnictví flos | 23.02. 2012