genicka: Já tedy sazenice paprik kupuji, nepředpěstovávám, sázím po dvou k sobě, mezi ně dám tyčku, abych je měla k čemu přivázat. Při sázení jim dám ke kořenům kompost. Dozvěděla jsem se od známé, že v Maďarsku při pěstování paprik vyštipují květy. Vloni jsem to poprvé zkusila a nejméně po třech rozvětveních vždy prostřední květ z těch tří, co se tam vyskytují vyštípla. Násada paprik, množství rozvětvení a pak i úroda byla do té doby nevídaná. Chce to jen nelitovat a odrbat. Za každý vyštípnutý se dočkáte nejméně dalších 4-6 paprik.
cz
Paprika po vyštípnutí prostředního poupěte
Paprika po vyštípnutí prostředního poupěte
cz
Poupata papriky před vyštípnutím
Poupata papriky před vyštípnutím
cz
Úroda paprik
Úroda paprik
cz
Úroda parik
Úroda parik
genicka: Přídám k tomuto tématu i moji radu:  Dozvěděla jsem se od známé, že v Maďarsku při pěstování paprik vyštipují květy. Vloni jsem to poprvé zkusila a nejméně po třech rozvětveních vždy prostřední květ vyštípla. Násada paprik, množství rozvětvení a pak i úroda byla do té doby nevídaná, takže se podělím o tento recept. Chce to jen nelitovat a odrbat. Za každý vyštípnutý se dočkáte nejméně dalších 4-6 paprik.
Editoval genicka (02.08. 2012 21:33:20)
cz
Paprika - hezká násada plodů
Paprika - hezká násada plodů
cz
Paprika - květy před vyštípnutím
Paprika - květy před vyštípnutím
cz
Paprika - vyštípnutý prostřední květ poupě
Paprika - vyštípnutý prostřední květ poupě
franni: Zdravím,chtěl jsem se zeptat,jestli jde ulomena paprika strcit do vody a ze by zakorenila,jako to je u rajcat,diky za rady.
bresticova: Ja si priesady už roky dopestovávam sama. A to nielen papriky, ale aj paradajky. Kvety nemusím vyštipovať, lebo úroda je vždy dostatočná. Nielen na čerstvé šaláty, ale aj na varenie a konzervovanie. A aj susedia majú z darovanej zeleniny radosť. O spätnom zakoreňovaní papriky som nepočula a ani som to neskúšala. Myslím si, že rastlina už nezakorení. Má inú štruktúru stonky ako paradajka.
Další informace v článcích o rostlinách
Achillea millefolium 'Paprika' - řebříček obecný Achillea millefolium 'Paprika' - řebříček obecný
čeleď: Asteraceae výška: 50-60 cm doba květu: VI.- VIII. barva květu: cihlová, sytě červená tvar: vzpřimený …
Zahradnictví flos | 03.11. 2010
Achillea millefolium 'Paprika' - řebříček obecný Achillea millefolium 'Paprika' - řebříček obecný
Achillea millefolium Paprika – řebříček obecný čeleď: Asteraceae výška: 50-60 cm doba květu: VI.- VIII. barva květu: cihlová, sytě červená tvar: vzpřimený …
Zahradnictví flos | 23.02. 2012