nasekrasnazahrada: Na listech jahodníku se vyskytuje bílá a fialová listová skvrnitost. Napadené rostliny můžete ještě před květem ošetřit hydroxidem měďnatým (Champion 50 WP).
Rada z rubriky Co je důležité v dubnu

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
aknelka.ms: Asi mám kliku nebo jsem hloupý sedlák...
Jahody mám na 1 místě cca více než 10 let. Údržba: na jaře okopu, ostříhám nůžkama každou jednotlivou rostlinu (piplačka), přisypu kompostovku. Kde je náhodou víc místa, zasadím salát, příp. cibuli či pórek. Někdy taky kedlubnu, taky mi tam kvetou sem tam afrikány. Postupně sklízím co se dá smile) .Jahody mám 1x plodící, výborné a vysoce plodí. Každoročně si říkám, že už je zruším a založím jahodiště jinde. Průběžne občas vytrhnu plevel. Zalévám pouze v krajním případě.
Na podzim PŘEJEDU SEKAČKOU a odklidím posekané listy.
Pravda, o pravidelném sponu nemůže být řeč. Na rozdíl od pravidelné a vysoké sklizně. Jediní škůdci = slimáci, sbírám a chystám letos protiútok - chci si koupit konečně hlístice i přes jejich cenu.
Další informace v článcích o rostlinách
Pěstujeme jahodník (TIP ZC CS) Pěstujeme jahodník
Také se snažíte každý rok vypěstovat chutné a zdravé plody, ale nedaří se vám to? Poradíme vám, jak správně založit jahodiště a jak o něj pečovat, abyste se dočkali bohaté úrody …
Zahradní centra CS | 23.01. 2012
Fragaria - jahodník Jahodník - nejčastější problémy
Brouci květopasa jahodníkového přezimují v půdě a na jaře kladou po jednom vajíčku do uzavřených poupat. Uvnitř se vyvíjí špinavě bílá rohlíčkovitá larva. Ta okusuje květní stopku, takže jahodníky vadnou a opadávají …
Říjen - jahodník potřebuje živiny (PROVOBIS) Říjen - jahodník potřebuje živiny
Až do konce října nabírají jahodníky sílu pro příští rok …
PRO VOBIS, s.r.o. | 11.09. 2012
Jahodník: Částečně nebo vůbec neopylené květy Frau Mieze Schindler, foto 1 Jahodník - zajímavosti týkající se opylení u jahod
Myslím, že se nikdo z nás nezabývá tím, jak se odrůdy, které máme v zahradě, vzájemně opylují. I když máme jen jednu odrůdu, nesetkáváme se zpravidla s nedostatečným opylením. Stačí, když létají včely a další hmyz, který květy jahod opyluje …
Fragaria x ananassa 'Fragoo F1 Deep Rose' - jahodník Fragaria x ananassa 'Fragoo F1 Deep Rose' - jahodník
Výška: 20 cm, převislý, půdopokryvný Květ: tmavě růžovo- červený, VI.- IX. Jahoda vhodná pro pěstování v závěsných květináčích, truhlících apod. Při tomto způsobu pěstování vytváří dlouhé převisle rostoucí výhony nesoucí středně veliké plody …
Fragaria vesca 'Variegata' - jahodník Fragaria vesca 'Variegata' - jahodník
Výška: 15 cm, kobercový, půdopokryvný Květ: bílý, V. - VI. Jahodník, který je také okrasný svými bíle panašovanými listy. Plody jsou stejně jako u ostatních z tohoto druhu menší a mají příchuť lesních jahod. Tento unikátní kultivar je mimořádně okrasný …