janko39: Souhlasím s předchozím příspěvkem,ale dodávám,že jmenovitě na plevelné ostružiníky je třeba použít ROUNDUP o koncentraci nejméně 4-5 procent. Postřik se provádí na dostatečně vzrostlé a olistěné rostliny,nejlépe zrána po oschnutí rosy. Je třeba sledovat počasí - na postříkané rostliny by nemělo aspoň 5-6 hodin zapršet. Rovněž se nestříká na větru,který by kapičky herbicidu mohl zanést na jiné, kulturní rostliny. V krajním případě je třeba při postřikování použít vhodnou zástěnu - např.
z plechu, plastové desky a p.
Sampac: Když nepomůže nic, použiji Touchdown. Podařilo se mi takhle zlikvidovat i prales náletových dřevin 10 let starých. Jen se s ním musí dost opatrně, aby nezasáhl kulturní rostliny včetně třeba ovocných stromů. Je to skutečně totální herbicid, ale působí jen na zelenou hmotu, v půdě je bez následků.
bala: YOS, taky jsem zastánce Biozahrady, ale i já budu muset použít Roundap Biaktiv, údajně ekologický přípravek ke zničení trávy, kterou se marně snažím likvidovat rytím a to již dva roky a to dvakrát ročně....již loni jsem chtěla zasít nový trávník, ale nejde to...takže letos, chtě nechtě, budu stříkat...co se týká černé folie, tak ta taky nefunguje, jelikož již tři roky máme v zahradě položené gumolino, které je absolutně neprodyšně a nepropouští sluneční paprky a stejně pod ním rostla tráva, respektive, její kořeny, které  byly zdravé, živé a dlouhé jako "pohádka".....takže mi nezbývá než použít tento přípravek.....:-((((((((((((
Další informace v článcích o rostlinách
Rubus fruticosus 'Thornless Evergreen' - ostružina beztrnná Rubus fruticosus 'Thornless Evergreen' - ostružina beztrnná
Snem každého šlechtitele je vynalézt rostlinu, která bude mít všechny klady, dost možná ještě znásobené, ale žádné zápory své původní charakteristiky. Zní to jako utopie? U této ostružiny se to podařilo …