jitula: Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s přípravkem na jednak pokojové rostliny, ale dá se použít např. i na některé přenosné. Jenom jsem o něm slyšela v televizi, ale nestihla jsem si opsat jeho název. Má sloužit jako lesk na rostlinky, výživa a žároveň jako ochrana proti některým škůdcům. Je ve formě spreje. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti?
houba: Zkoušela jsem kytičky nastříkat leskem,ale moc se mi to nelíbí. Sice se hezky lesknou,ale není to přirozené,některé vypadají jak umělé. Můžete to zkusit,ale pokud koupíte lesk ve spreji, stříkejte na rostlinky z větší vzdálenosti,aby se nespálily. A ještě doporučuji nestříkat v bytě, jinak se neudržíte na podlaze a i koberec se smeká smile
jitula: Se samotným leskem zkušenosti mám, květiny nejprve opláchnu pod sprchou, z některých jen otřu prach navlhčenou hadírkou a pak je nastříkám. Poprvé jsem to ale neviděla, že částice se všude rozmístí a všichni jsme se celkem dlouho klouzali po podlaze.
Marvella: Lesk jsem kdysi na kytičky aplikovala, ale už bych to neudělala.Vypadaly sice krásně (nejdřív jsem je osprchovala a pak nastříkala), ale hrozně se na ně chytal prach a velmi špatně šel pak omývat.
bala: Lesk na květiny většinou používají floristé pro oživení, "naleštění" květin, i obchodníci, aby je prodali....Používat lesk na květiny se doporučuje tak  maximálně 2x v měsíci ! Listy pod ním totiž nemohou dýchat a je to pro ně dost velký "šok"....nejlepším způsobem, jak je zbavit prachu je omýt je buď pod sprchou, či ručně, lístek po lístku....
jitula: Lesk jsem si celkem oblíbila, používám ho asi 3 krát do roka a pokojové květiny po něm vypadají velice pěkně. Používám ho hlavně na filodendron, schefleru, potos. Jinak ani ne, spíš na květiny okrasné pouze listem. V průběhu roku když pak utřu z listů prach, jsou pořád jako naleštěné. Jako umělé ale nevypadají.