Jakub Krulich: Dobrý den, pro jistotu jsem ještě zalistoval v odborné literatuře,ale o toxicitě Dracaeny jsem nenašel ničehož nic. Z osobní zkušenosti vím,že tuto rostlinu chodil okusovat náš kocour domácí a stále se těší výbornému zdraví. Některé druhy Dracaena jsou dokonce využívány ve farmacii nebo jsou ve své domovině používány domorodci jako salátová zelenina. Takže přeji dobrou chuť smile a zdravím Jakub Krulich

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
bendy: V mojí knize o jedovatosti nepíší, tudíž se domnívám, že jedovatka to nebude. Byla by tam jinak poznámka, jak u jiných rostlin....
YOS: Má někdo zkušenosti s touto Draceenou? Mě osobně ve vodě nešla moc dlouho.
Dracaena sanderiana = Lucky bamboo = Dračinec pruhovaný - z Afriky, dováží se z Číny, u nás jako pokojová. Popis: 150cm vysoká s listy do 25cm dlouhé, keřovitá, není bambus, i když jej připomíná. Požadavky: rozptýlené světlo, na slunku žloutnou listy. Teploda mezi 15-22°C. Pěstuje-li se ve vodě, tak v měkké, odstáté vodě, aby vyprchal chlor. Ponořeny jen kořeny, jinak by mohl tuhý stonek uhnívat. Vodu pravidelně, nejlépe každý týden vyměňujeme a stonek přitom opláchneme pod tekoucí vodou. Lépe jej pěstovat v hlíně. Množíme: kdykoliv, řízky, odříznutím části kmínku těsně nad očkem.
Děkuji za reakce

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Dračinec - pěstování ve vodě nebo v hlíně (Dracaena sanderiana)
Dračinec - pěstování ve vodě nebo v hlíně (Dracaena sanderiana)