bala: Ořechoplodec - Caryopteris
Polokeř s prutovitými větvemi, na nichž vykvétají modré nebo modrofialové květy. Rostliny vysazujeme ve skupinách na slunná místa, kde vyniknou jejich šedozelené listy. Modré květy pak budou jejich nápadným doplňkem.
Citace z článku http://www.zahrada-cs.com/a/cz/7021-car … choplodec/

Ořechoplodec jsem sázela na podzim roku 2008. Nádherně se mi rozrostl. V loni na podzim jsem ho o polovinu ostříhala a teď v únoru jsem ho seřezala asi na pět oček. Snad mi zase tak nádherně pokvete.
Editoval bala (01.03. 2010 21:58:58)
cz
Ořechoplodec - září 2009 (Caryopteris)
Ořechoplodec - září 2009 (Caryopteris)
Marie Fárová: Skalničkové sasanky bohužel nemohu najít, tak zasílám nějaké fotky ořechoplodce (Caryopteris)
cz
Ořechoplodec (Caryopteris)
cz
cz
cz
cz
cz
cz
cz
Další informace v článcích o rostlinách
Caryopteris x clandonensis 'Inoveris' GRAND BLEU® - ořechoplodec Caryopteris x clandonensis 'Inoveris' GRAND BLEU® - ořechoplodec
Šlechtitelům se zase povedl parádní kousek! Tento nový kultivar keře jménem ořechoplodec (nebo ořechokřídlec – ať už se botanici konečně shodnou) Grand Bleu® pochází z Francie a je opravdovou lahůdkou …
Caryopteris x clandonensis 'Worcester Gold' - ořechoplodec, ořechokřídlec Caryopteris x clandonensis 'Worcester Gold' - ořechoplodec, ořechokřídlec
Worcester Gold je jméno další odrůdy ořechoplodce, který si vás získá nejenom bohatým kvetením na konci léta, ale i jasně vybarvenými listy během sezóny. Jsou úzké, nápadně žlutozelené a mají stříbřitě nazelenalý rub. Jsou při dotyku aromatické, jejich …
Caryopteris x clandonensis 'Kew Blue' - ořechoplodec klandonský (READERS DIGEST VÝBĚR) Caryopteris x clandonensis 'Kew Blue' - ořechoplodec klandonský
Šedozeleně olistěný aromatický opadavý keř, který má od konce léta do časného podzimu shluky tmavě modrých květů na vzpřímených větvích. Mrazuvzdorný …
Caryopteris x clandonensis Caryopteris x clandonensis SIMMONDS - ořechoplodec clandonský
Pochází z Číny a z Japonska. Tento medonosný polokeř dosahuje výšky 1 m. Listy jsou vstřícné, kopinaté, šedě plstnaté. Květy jsou uspořádány ve vrcholících a objevují se na letorostech. Mají sytou modrou barvu …
Architektura zahrady | 15.12. 2002
Caryopteris - ořechoplodec Caryopteris - ořechoplodec
Na zcela zimovzdorný ořechoplodec kvete na jednoletém dřevě, a může se proto každý rok zjara seříznou až k zemi. Daří se mu na teplém, chráněném místě při plném slunečním záření a v nepříliš vlhké půdě …
Rebo Productions CZ | 08.06. 2007
Caryopteris - ořechoplodec (PROVOBIS) Caryopteris - ořechoplodec
Polokeř s prutovitými větvemi, na nichž vykvétají modré nebo modrofialové květy. Rostliny vysazujeme ve skupinách na slunná místa, kde vyniknou jejich šedozelené listy. Modré květy pak budou jejich nápadným doplňkem …
PRO VOBIS, s.r.o. | 30.08. 2011