Jan Kolman: Pokud vyberete vhodné a hlavně dobře vypěstované dřeviny, t.zn. s dobře vyvinutou korunkou a  dobrým kořenovým balem, nevidím v tom problém. Měly by být už adaptované na plné sluneční ozáření. Výběr druhů svěřte kvalifikovanému zahradníkovi.
  Koryto,  podle délky, by mělo mít ve dně dva i více odtokových otvorů o průřezu aspoň 20 - 30 mm, dobrou drenážní vrstvu z drobných kaménků. Koryta ve volném prostoru budou vystavena nejen slunci, ale i dešti - kdyby nebyl zajištěn dobrý odtok vody, mohlo by docházet k přemokření a poškození kořenů. Samozřejmostí je kvalitní a propustná zemina, s přídavkem jílu a humusu.
  Po vysázení by měla následovat důkladná zálivka, zemina by nikdy neměla přeschnout - jehličiny by reagovaly shozením jehličí nebo minimálně prosycháním. V době sucha a letních veder se doporučuje  každodenní ranní a večerní rosení. Důležité je přihnojování hnojivy pro jehličiny, ale pouze do první poloviny července, aby dobře vyzrávaly letorosty.
verunka: Děkuji za obrázek, něco takového bych si představovala, až na to, že těch koryt budu mít 6.
Mám ještě dotaz - jak často v plném létě (tedy slunci) zaléváte?  Literaturu mám nastudovanou, ale zkušenosti jsou k nezaplacení.
Ostatní obrázky jsou úžasné - hlavně aloe se mi moc líbí - jste asi profesionál - nemýlím se ?
Eva N E: Bohužel,nejsem profesionál a to koryto je mé švagrové.Protože je na místě,kam se celý den opírá slunce,zalévá trošku každý den. Má se zalívat ráno, protože po celodenním úpalu by zálivka byla pro rostliny šok.V každém případě je lepší do koryta zasadit suchomilné rostliny, protože rychle vysychá .