jituška: Marně jsem hledala ve diskusním fóru něco o chitalpě,ale našla jsem jen jeden článek,máte s tímto keřem,ale i stromkem někdo nějakou zkušenost? Zasadila jsem ji po 3 letech ven do záhonu,do polostínu,což jsem udělala pravděpodobně špatně.Jen trnu,aby mě nezmrzla,ikdyž v článku se uvádí,že snese až -25C.V létě na zahradě máme skoro výheň a já měla strach,že se popálí,proto jsem zvolila polostín.Poradí někdo,jaké má nároky i na hojení...???
Marie Fárová: Jituško, v Botanické zahradě je chitalpa na plném slunci. Pan Havlis na svých stránkách píše: "Pro bohaté kvetení potřebuje přímé slunce a teplé léto. Bez zvláštních nároků na půdu."
Editoval Marie Fárová (14.01. 2012 22:06:53)
cz
Chitalpa (Chitalpa tashkentensis)
cz
cz
Chitalpa - květ (Chitalpa tashkentensis)
Chitalpa - květ (Chitalpa tashkentensis)
jituška: Děkuji Marie,Vaše fotky jsou všechny nesmírně krásné,na jaře ji hned přesadím na plné slunce.
Další informace v článcích o rostlinách
x Chitalpa tashkentensis 'Pink Dawn' - chitalpa x Chitalpa tashkentensis 'Pink Dawn' - chitalpa
Chybí vám stromy, které kvetou v létě? A co takhle trochu exotický vzhled? V tom případě je chitalpa ideální volbou. Velmi krásný a otužilý hybrid byl vyšlechtěn r. 1964 v Uzbekistánu, odtud i jeho druhové jméno TASHKENTENSIS. Vznikl křížením pouštního chilposisu …
Chitalpa tashkentensis - chitalpa Chitalpa tashkentensis - chitalpa
Chitalpa: moderní kvetoucí keř do nádoby i zahrady Stromy se často začnou zdobit květy až v pokročilém věku. Ne tak chitalpa (Chitalpa tashkentensis). Už po třech až pěti letech se od června do září objevují 20 cm dlouhá květenství, složená z atraktivních …