Vladimír Vytásek: Zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s touto višní, která byla velmi propagována na počátku 90 tých let a prodávala se i na Floře v Olomouci.  Poté se spustila vlna kritik že je nositelem šárky a téměř se na ni zapomnělo. Myslím si že je vhodná do malých zahrádek, kde nemohou být vysoké ovocné stromy. Dá se tento ovocný druh u nás ještě někde sehnat?  Vláďa

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Michal Hladký: Ne přímo tomentosa, ale kříženec Prunus cerasus x Prunus fruiticosa neboli zakrslá (trpasličí) višeň se šlechtí a momentálně hodně propaguje v Kanadě (Univerzity of Saskatchewan). Vypadá to, že díky malému vzrůstu, značné odolnosti a výborné chuti bude do malých zahrad ideální. Věřím, že se brzy rozšíří i do našich končin.
Nejnovější odrůdy lze najít pod názvem celé série: "višeň Romance"
Jan Kolman: Jeden keř višně plstnaté jsem měl v zahradě v 80.letech min.století. První asi 2 roky kvetla dost bohatě, pak to začalo stagnovat. Pravděpodobně jedna rostlina se špatně opylovala - plodů bylo vždy jen několik, i když propagační snímky z té doby ukazovaly rostliny obalené plody. Potom keř krněl a zasychal a když jsem se dočetl, že může být rezervoárem šarky, musel ven.
Další informace v článcích o rostlinách
Prunus tomentosa - višeň plstnatá Prunus tomentosa - višeň plstnatá
Višeň plstnatá patří do čeledi růžovitých (Rosaceae) a je známo více jak 10 různých kultivarů. Areál původního rozšíření byl v severním mírném pásu a sahal od severní části Číny až po střední a západní část Číny až po Himaláje …
Jaroslav Svoboda | 21.04. 2008