tabaky: Zkusili jste někdy pěstovat například viržinský nebo burley tabák? Zkusili jste někdy použít tabákový výluh k ochraně rostlin? Na ochranu rostlin by měl být nejúčinnější selský tabák, který je celkem jedovatý a je i předchůdcem okrasných tabáků.
Marvella: Dobrý den, tabák viržinský (tedy alespoň to pod tímto názvem prodávali) jsem zakoupila jako sazenici vysokou cca 20 cm a pěstovala ho v zahradě na okrasu. Rostlina je to opravdu skvostná a to se týká nejen listu, ale i květu. Co se týče tabákového výluhu, tak ten jsem na zalévání a ochraně květin používala, ale neřekla bych, že to má velký ochranný účinek. Marcela
tabaky: Ono výluhem se má postřikovat a prý je nejlepší přidat do výluhu balíček mletého pepře a trochu prostředku na mytí nádobí kvůli smáčivosti listů.Problémy se mšicemi a podobnou havětí nemám a tak jsem to nezkoušel. Určitě je to slabší než umělé jedy, ale jak takový pořádný výluh zabírá vůbec nevím.
Další informace v článcích o rostlinách
Nicotiana x sanderae - tabák Sandeřin Nicotiana x sanderae - tabák Sandeřin
Rod Nicotiana patří do čeledi Solanaceae neboli lilkovitých; všechny části rostlin z této čeledi jsou jedovaté (listy, květy i stonky). Tabák byl poprvé přivezen do Evropy z Jižní Ameriky na začátku 16. století …
Rebo Productions CZ | 20.06. 2010