arakad: Já mám doma jen vánoční kaktus a ten mi zrovna minulý týden začal kvést. Jinak co se týče jiných kvetoucích kaktusů, tak zatím mi všechny co jsem pěstovala pošli-takže s kaktusy to zřejmě moc neumím.sad
homeva: Já mám doma jak vánoční, tak i velikonoční kaktus a kvetou mi krásně oba. Na léto je dávám ven, ale na severní stranu, aby je nespálilo slunce. Když je na podzim přenesu domů, začne ten vánoční hned tvořit poupata. Můj otec pěstuje kaktusy asi 40 let a má jich hroznou spoustu. Také je na léto vynáší ven. Některé do foliáku a jiné pod strom do stínu. Nesmí na ně moc pršet. Nechává u nich růst plevel a zalévá až když vadne. Na zimu je nanosí na regály do temného a chladného pokoje. Kvetou krásně a hlavně celé léto.
janko39: Zde je těžké radit,když nepíšete,o jaký druh kaktusu se jedná.Je to široké téma.Nejlépe uděláte,když oslovíte nějakého kaktusáře,necháte si druh určit a poradit ,co s kaktusem dál.Myslím,že v ČB bude nějaký kaktusářský kroužek,nebo sdružení - zkuste to tam.
liska: Já pěstuji různé druhy kaktusů celoročně mezi okny. Dokud byly pouze na okenním parapetu a neměly přes zimu chladno, vůbec nekvetly. Od té doby, co je pestuji mezi okny, tak každoročně kvetou a už teď v únoru se objevují na některých poupata.
Dagmar Petrlíková:

j-je-jejda napsal(a):

Jak přivést kaktus do květu?

Pro kvetení kaktusů je nejjednodušší způsob pěstování. V létě jim dopřejte dostatek sluníčka , vody a tepla, na zimu je uložte k odpočinku do suché ( může být i temná) místnosti s teplotou okolo 8°C. Zcela na sucho!! V březnu až dubnu, když nehrozí mrazíkya je slunečné počasí můžete provést první slabou zálivku a po týdnu kaktusy pořádně prolijte, postavte květináče třeba na den do vody-  ne studené. Pak už zalévejte vždy po vyschnutí substrátu.
Před zazimováním je nutno dodržet zásadu poslední zálivky, která bývá zhruba měsíc před uskladněním rostlin. Potom to chce jen trpělivost a pevnou vůli kaktusy nezalít během odpočinku.
Chladné zimování je předpokladem pro bohaté kvetení.  viz: .html

Editoval krasa-netresku (23.02. 2009 11:46:24)

Specializované zahradnictví na zimuvzdorné sukulenty a zelené střechy
Další informace v článcích o rostlinách
Kaktusy Kaktusy - letní péče o kaktusy ve skleníku
V horkých, slunných srpnových dnech se kaktusům dobře daří i ve skleníku. Přesto je prospěšné v noci skleník dobře větrat. Kaktusy jsou totiž ze své pouštní domoviny zvyklé na velké kolísání teplot mezi dnem a nocí. Větrání také zabraňuje příliš vysoké …
Kaktusy Kaktusy
skromné, různorodé, fascinující Seznámíme vás s těmito nenáročnými, ale efektními rostlinami, který tak dobře vyhovuje suché klima moderních budov …
Kaktusy a sukulenty Kaktusy a sukulenty
Ilustrovaná encyklopedie je přehledným průvodcem k určování a pěstování kaktusů a sukulentů. Obsahuje více než 400 druhů a odrůd …
Svojtka & Co. s.r.o. | 28.08. 2008
Kaktusy (TIP ZC CS) Kaktusy - rozdělení, pěstování
Kaktusy jsou ideálními rostlinami pro každého, kdo se v pěstování okrasných rostlin příliš nevyzná. Kaktusy pěstujeme většinou pro jejich zvláštní půvab, nezvyklou krásu a skromnost. Vracíme se v nich k matce přírodě, kterou dnešní člověk tolik potřebuje …
Zahradní centra CS | 19.11. 2008
Kaktusy a jiné sukulenty Kaktusy a jiné sukulenty
Ve svém domově vzdorují tyto často bizarní bytosti z rostlinné říše extrémnímu slunečnímu záření, horku a suchu. S kaktusy a spol. si tak přinesete mezi své čtyři stěny závan této zvláštní pouštní atmosféry …
Kaktusy a jiné sukulenty Kaktusy a jiné sukulenty
Nejkrásnější kaktusy - přezimování - pěstování - množení …
Rebo Productions CZ | 24.09. 2008
Kaktusy Kaktusy - svět kaktusů (1)
Čeleď kaktusů je tvořena výlučně sukulentními rostlinami překvapivé rozmanitosti tvarů a květenství. Přestože kaktusy jsou pravými umělci v přežívání, přece jen vyžadují určitou péči k tomu, abychom mohli náležitě vychutnat nádhery jejich květů …
Rebo Productions CZ | 25.09. 2008
Kaktusy - trny na kaktusu Kaktusy - svět kaktusů (2)
Charakteristika kaktusů Kaktusovité rostliny jsou sukulenty se značně omezenými nebo zcela potlačenými listy. Výhonky bývají často tak zdužnatělé, že je mnohdy již jako takové ani nerozeznáme a považujeme je proto za tělo rostliny. Výhonky bývají buď členité …
Rebo Productions CZ | 27.09. 2008
Kaktusy Kaktusy - historie a zajímavosti
Kaktusy neslouží ve své vlasti Americe jenom na ozdobu. Mnozí lidé, většinou příslušníci indigenních etnik, používají tyto rostliny již odedávna jako užitkovou rostlinu pro různé účely. Vzrostlejší exempláře, např. druhy kaktusů Cereus, slouží v rozsáhlých …