Marvella: Anturie - toulitka chvostokvětá - Anthurium scherzerianum. Dle mé zkušenosti když začnou hnědnout listy je to vlivem převápnění nebo nevhodné zálivky. Anthurie bývají napadeny sviluškami a při příliš suchém vzduchu jsou napadány i zdravé listy. Při napadení sviluškou je příznačné stáčení listů. Svilušku likviduji Pirimorem - postřikem. Jedná se o hodně "náladovou" rostlinu. Má ráda hodně světla, snese i trošku polostín, ale vadí jí ostré slunce. Nesmí vyschnout, ale nesmí být přemokřená, proto pozor na přelévání. Má ráda teplo, ale vadí jí suchý vzduch a průvan. Marcela
Vendakv: Děkuji za příspěvek smile
Tuto kytičku vlastní tchýně ,schnutí se objevilo jak se začalo více topit (mají i od léta vyměněná okna a mám pocit,že toto kytkám moc neprospělo-mám namysli  přílišné utěsnění místností).Navíc i u dalších kytek(jiné druhy)se objevilo žloutnutí listů.Takže hlavní příčinou by mohl být ten suchý vzduch a vidím to i na to přemokření.
Se sviluškou jsem se zatím nesetkala,nebo o tom aspoň nevím a budu to muset trochu víc prozkoumat, protože mám obavu aby to nebyla ta potvůrka co se mi před zimou objevila na banánovníku - tomu by nasvědčovalo to kroucení listů sad
houba: Pravděpodobně na banánovníku budete mít svilušku.Má ho ráda sad Koukněte na spodní stranu listů.Taky je to dobře vidět v paždí listů proti světlu,na rostlině jsou jemné pavučinky.
houba: Taky jsem na tom tak,v létě je mám skoro všechny na zahradě,krásně narostou a v zimě ty,co mám na oknech,tak jsou celkem dobré,ale jinak jim asi vadí málo světla.Proti svilušce je stříkám preventivně už na podzim,těsně před přenesením domů,protože na nich na potvůrka byla každou zimu a pak jsem bojovala a bojovala.
Ale ta anturie nevypadá na svilušku,to by ji prosychaly celé listy.
jituška: Nevím,ale já bych řekla s toho obrázku,že se jedná o houbovou nemoc. Odstranit napadnuté listy aplikovat postřik,jak formou postřiku,tak i prolití a řádné vykapání,aby antúrie nestála ve vodě.Oknama to zcela jistě nebude,jen přílišnou zálivkou,v zimě omezit a radši více rosit.I já bohužel o antúrii tímto způsobem přišla.
Vendakv: Děkuji za komenty.No uvidíme jak to dopadne a kolik kytek přežije letošní zimu.Už aby to jaro bylo,taky si připadám jako ta kytička roll
Další informace v článcích o rostlinách
Anthurium scherzerianum - toulitka chvostoskvětá Anthurium scherzerianum - toulitka chvostoskvětá
Toulitka pochází z Kostariky, kde ji v polovinu minulého století objevil švýcarský botanik Karl von Scherzer. Latinský druhový název byl od tohoto jména odvozen …
Miloš Krump | 30.01. 2012
Anthurium scherzerianum - toulitka Anthurium scherzerianum - toulitka
Dříve, našimi babičkami oblíbený, odolný a dlouhověký druh toulitky, který byl bohužel později vytlačen módnějším druhem Anthurium andreanum …
Anthurium - toulitka Anthurium - toulitka, anthurie
Rostlina pochází z jižní části Ameriky kde roste i na stromech. Neustále šplhá za světlem a jak její spodní listy postupně odumírají, rostlina vytváří kmínek a z kmínku vyrůstají dužnaté adventivní kořeny, které zajišťují rostlině stabilitu. Proto je …
Anthurium - toulitka Anthurium - toulitka
Toulitky (Anthurium) jsou veskrze tropické rostliny, které k životu nutně potřebují vysokou vlhkost vzduchu. Alespoň dvakrát týdně je roste odstátou měkkou vodou. Dbejte na to, aby vodní mlha nedopadala přímo na květy, protože v opačném případě se na nich utvoří …
Anthurium - toulitka Anthurium - toulitka
Pěstování toulitek Zářivě červené, světle či sytě růžové, fialové nebo bílé toulce květenství toulitky (Anthurium) vydrží dokonce několik týdnů …