Ing. Miloš Krump: Velká encyklopedie zahrady od A do Z (kolektiv autorů) – edice Knižní Klub
Obsáhlá zahradnická encyklopedie britské Královské zahradnické společnosti, která již více než 200 let reprezentuje vysokou úroveň zahradnictví Velké Británie.
Text je rozdělen do 4 oddílů. První část je věnována vhodnému uspořádání zahrady. Druhá část podává informace o základních zahradnických dovednostech a pro snadnou orientaci je rozdělena podle jednotlivých částí zahrady. Třetí část se zabývá jednotlivými ročními obdobími a představuje vybrané rostliny, které jsou pro ně vhodné a dají se bez problémů pěstovat. Poslední část popisuje základní sezónní práce nutné k tomu, aby zahrada byla po celý rok ve vynikajícím stavu.
Editoval krumpold (15.01. 2013 14:54:05)

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
cz
Velká encyklopedie zahrady od A do Z
Velká encyklopedie zahrady od A do Z
cz
Velká encyklopedie zahrady od A do Z - ukázka z knihy
cz
cz
Ing. Miloš Krump: Zahrada v souladu s přírodou[/b] (Marie-Luise Kreuter) – edice Alpress
Kniha představuje spolehlivě a přehledně současné znalosti o biologickém pěstování rostlin.
Uvedená publikace byla vyznamenána Německou zahradnickou společností.
Editoval krumpold (15.01. 2013 14:54:19)

cz
Zahrada v souladu s přírodou
Zahrada v souladu s přírodou
cz
Zahrada v souladu s přírodou - ukázka z knihy
cz
cz
Ing. Miloš Krump: Rok v zahradě (kolektiv autorů) – edice Reader´s Digest Výběr
Praktický zahradnický průvodce zpracovaný v souladu s nejnovějšími poznatky. Kniha obsahuje vyčerpávající rady týkající se pěstování veškerých zahradních rostlin a péče o ně. Jednotlivé oddíly jsou řazeny abecedně a nechybí zde ani řada tvůrčích pěstitelských návrhů a námětů na proměnu zahrad. Publikace obsahuje také nádherné barevné fotografie nejpůsobivějších osvědčených druhů a odrůd, které doplňuje souhrnný přehled základní péče o každou skupinu rostlin v jednotlivých měsících.
Praktické rady pokrývající potřebné oblasti, od chorob a škůdců až po výběr nářadí.
Editoval krumpold (15.01. 2013 14:54:35)

cz
Rok v zahradě
Rok v zahradě
cz
Rok v zahradě - ukázka z knihy
cz
aknelka.ms: Biozahrada - Zahrada bez chemie (Tabach): zde mně zaujalo téma "Zvlášť výhodné kombinace rostlin". A i když je to knížečka útlá, zkoušela jsem podle ní ty správné kombinace, docela se mi dařilo a osvědčilo. Sice to vypadá trošku šíleně, mít kolem záhonu jahod aksamitníky a mezi jahodami zeleninu, ale roste to výborně smile
Eva S.: Mně se osvědčila knížka Biozahrádka - Pěstování blízké přírodě, autorka Marie - Luise Kreuterová.

Pokouším se také na záhoncích o smíšné kultury - dobré sousedské vztahy a zdá se, že to funguje velmi dobře.
Pokud máte někdo nějaké dobré rady ohledně biozahrady, ráda se přiučím.
cz
Ve Švýcarsku jsou takové typy zahrádek vidět na každém kroku
Ve Švýcarsku jsou takové typy zahrádek vidět na každém kroku
aknelka.ms: No, já mám na zahrádce hlavně jahody, kolem většinou ty afrikány - nízké samozřejmě. Mezi nimi všechno tohle: co nejdříve vysadím kedlubny (ne moc!), mezi to salát (hodně), rozhodila jsem taky kopr (pak už se snaží sám). Jahody na jaře předtím pečlivě ostříhám až k srdíčku (na podzim jsem je přejela sekačkou s košem) a okopu a pak sázím. Přiznám se, že v pečlivých řádcích je teda nemám. Ale rostou bez střídání opravdu spoustu let, netrpí nemocemi, jsou krásně velké (mám jednoplodící). Zalévám pouze při výsadbě a případně tehdy, když už je opravdu velké sucho. Saláty (salát máme všichni moc rádi) se krásně rozloží tam, kde je místo, kde není, uříznu salát trošku menší. Funguje to tak docela dobře.
A ještě jeden zajímavý - aspoň pro mě - poznatek: mrkev je asi jediná, nebo jedna z mála, která má ráda pěstování na velké ploše, protože ty potvory co ji napadají jsou prý jen na okraji záhonu. Ověřené tohle nemám, mrkve tolik neseju a dávám ji v kombinaci s cibulí a koprem.
Eva S.: Pro : aknelka.ms
děkuji za informace, rozhodně něco z toho použiju. Líbí se mi nápad s rozhozením semínek kopru. A ještě se zeptám  jestli si sazeničky předpěstujete sami ze semen, pokud ano, máte nějakého spolehlivého prodejce ?

Pokud má někdo, nějaké dobré zkušenosti s pěstováním dýní Hokaido, ráda se přiučím.  děkuji
Ing. Miloš Krump: A-Z Encyklopedie Zahradních rostlin(Christopher Brickell) - uvažoval jsem o koupi této knihy a to z důvodu, že i  když tuto knihu mám již doma, tak bych ji velice využil i u své přítelkyně. Abych ji nemusel pořad převážet sem a tam (hlavně díky svým rozměrům, je to přeci velice silná kniha). Hledal jsem po internetu zda bych ji někde nenašel zlevněnou, nechtěl jsem ji kupovat novou za 1 700, objevil jsem pěkný antikvariát, kde ji zrovna měli zlevněnou na 399,- udajně měla mít poškozenou nazouvací obálku, kniha mi dnes přišla, nevidím na níc vůbec žádné známky poškození. Velice vřele doporučuji nakupovat v antikvariátech, dají se v nich za pár korun pořídit velice cenné knihy. Miloš
Editoval krumpold (15.01. 2013 14:54:53)

zviratkova: Pokojové rostliny - Svojtka&Co. nakladatelství

Krásná kniha o pokojových rostlinách všeho druhu doplněna mnoha barevnými fotografiemi. 160 stran formátu většího než je A4, rok vydání 2008, půvně publikace z Maďarska.
cz
Pokojové rostliny - ukázka knihy
cz
cz
cz
zviratkova: Orchideje - Jan Vašut nakladatelství

Velmi doporučuji pro milovníky orchidejí, je to kvalitní kniha za nízkou cenu. Není jen atlasem druhů, ale hlavně rádcem ve všech směrech, proto se hodí i pro toho, kdo se nezaměřuje na botaniku. Kniha formátu A5, více než 210 barevných fotografií, 128 stran, rok vydání 2011, původně publikace z Německa.
cz
Orchideje - ukázka knihy
Orchideje - ukázka knihy
cz
Orchideje - ukázka knihy
Orchideje - ukázka knihy
cz
Orchideje - ukázka knihy
Orchideje - ukázka knihy
cz
Orchideje - ukázka knihy
Orchideje - ukázka knihy
Růžena Mikulová: Knih o rostlinkách mám opravdu spoustu,ale nejčastěji se vracím ke knize KVĚTINY V ZAHRADĚ z nakladatelství EXPERT.Ostatní prohlížím podle potřeby.Knihy o zahradničení dostávám od rodiny jako dárky k narozeninám,Vánocům atd.Vědí čím jsem ,potrefená' a co mi udělá radost smile
cz
Bylinky-zdraví z přírody
Bylinky-zdraví z přírody
cz
Část mého vědomostního kytičkového pokladu -
Část mého vědomostního kytičkového pokladu -
cz
Květiny v zahradě
Květiny v zahradě
cz
Letničky a dvouletky
Letničky a dvouletky