alenapavla: Prosím, může někdo poradit co mám udělat pro záchranu kávovníku..
Mám v bytě v panelovém domě 25 let kávovník. Je vypěstovaný ze semene Je to keř asi 2m vysoký..Každý rok plodil a letos nevím, co mu je.
Nové listy mají po obvodu asi 1 cm dovnitř listu nejprve řadu žlutých teček, není vidět žádný cizopasník, je to jako odbarvený list , potom začnou listy hnědnout a usychat.
Děkuji.
Claudia: Zasadila jsem semena kávovníku už skoro před dvěma měsíci a stále nic. Myslíte, že je ještě nějaká šance na vyklíčení? Četla jsem, že semena kávovníku mají krátkou životnost klíčivosti, tak začínám být skeptická sad
Jan Kolman: Kávovník by měl mít středně těžkou zeminu , nejlépe směs listovky s drnovkou ( např. zeminu z krtinců z louky ), s přídavkem písku.
Zalévat by se mělo, jak říkal pan král - přiměřeně. Nemá rád přesychání, ani přelití, ale spíše snese krátkodobé sucho, než bahno. Prospívá rosení listů.
Coffea arabica - Kávovník arabský varBourbon

Coffea arabica - Kávovník arabský varBourbon

Další informace v článcích o rostlinách
Coffea arabica - kávovník arabský Coffea arabica - kávovník arabský
Pěstování kávovníku Kávovník arabský (Coffea arabica L.) je vždyzelená dřevina z čeledi mořenovitých (Rubiaceae). Z cca 60 druhů rodu kávovník (Coffea) je nejvýznamnější právě kávovník arabský. Jeho pěstování má bohatou historii a i dnes je nejvýznamnějším …
Osiva-semena.cz | 10.11. 2011
Coffea arabica - kávovník Coffea arabica - kávovník
Kávovník je tropická stále zelená dřevina. Pochází ze západní Afriky a jižní Habeše. Rozšířil se nejdříve do Arábie a potom i do ostatních zemí, nejvíce do Brazílie,Jižní Ameriky a Asie. Botanicky řadíme kávovník do čeledi - mořenovité (Rubiaceae) …