Vendakv: Chtěla bych taky přispět aspoň pár fotkami mých pokojovek,nejsem vůbec odborník na názvy , pokud budu mít někde špatný název a taky někde nevím o co jde ,budu ráda,když mi s tím pomůžete wink
Ještě mám orchidee,které teď nekvetou, banánovník,ten jsem ani nefotila ,zrovna prochází léčebnou kúrou (našla jsem na něm dokonce dva druhy příživníků sad ...) Ibišek nafotím až se rozpukne poupěbig_smile
Měla jsem kytiček víc,ale jak už jsem psala jinde, přes zimu mi chřadnou sad
Editoval Vendakv (25.01. 2012 18:22:06)
cz
Begónie - nějaký druh, kvete drobnými kvítečky do růžova (Begonia)
Begónie - nějaký druh, kvete drobnými kvítečky do růžova (Begonia)
cz
Dračinec, dracéna (Dracaena marginata)
Dračinec, dracéna (Dracaena marginata)
cz
Druh potosu (Scindapsus)
Druh potosu (Scindapsus)
cz
Gumovník (Synadenium grantii)
Gumovník (Synadenium grantii)
cz
Orchidej (Phalaenopsis)
Orchidej (Phalaenopsis)
cz
Pokojoví miláčci - rostliny k určení 1
Pokojoví miláčci - rostliny k určení 1
cz
Potos (Epipremnum pinnatum)
Potos (Epipremnum pinnatum)
cz
Syngonium (Syngonium podophyllum)
Syngonium (Syngonium podophyllum)
cz
Tenura trojžilná (Sansevieria trifasciata)
Tenura trojžilná (Sansevieria trifasciata)
cz
Vánoční kaktus (Zygocactus truncatus)
Vánoční kaktus (Zygocactus truncatus)
Vendakv: a nový přírůstek smile,  máte někdo zkušenosti s pěstováním této orchideje,nebo je to jako u ostatních!? Koupila jsem si ji v kauflandu za super cenu 120,-
cz
Orchidej (Dendrobium nobile)
Orchidej (Dendrobium nobile)
Marvella: Dobrý den Vendo, Dendrobium pěstuji na okně, ne na prudkém slunci. Na některých mi vyrůstají nové odnože-keiki, které uříznu, zasadím a většinou se krásně začnou rozrůstat i kvést. Zalévám jako ostatní orchideje. Někdo je jednou týdně namočí do vody na několik hodin a pak dá zase zpět do květináče. Já je zalévám 1-2x týdně mírně a odstátou vodou. Máte krásnou barvu, já mám jen samé bílé. Marcela
Jan Kolman: Máme Dendrobium nobile, bíle kvetoucí, kterou loni manželka dostala od syna ke Svátku matek. Je zasazená v kůrové drti, s malou příměsí hrubého rašelinového substrátu. Přes zimu byla v ložnici, kde se netopí, při průměrné teplotě 8 - 10° C. Jednou za cca 10 dnů ji i s květináčem ponořím do vody, od chvíle, kdy začala růst, do roztoku hnojiva. Ponechám ji tam asi 2 hodiny, aby drť nasála vodu, pak ji opět dám na okenní parapet, na V stranu, kam jde slunce od 8 do 11.30. Má v současnosti 2 výhony ( osní hlízy ), loňský výhon zakládá na květy. Vypadá to, že jí tento režim vyhovuje.
cz
Dendrobium (Dendrobium nobile)
Dendrobium (Dendrobium nobile)
cz
Dendrobium - detail květních pupenů (Dendrobium nobile)
Dendrobium - detail květních pupenů (Dendrobium nobile)
Vendakv: Maruško,něco takového jsem četla,ale právě se ptám,protože stejné to bylo s echmeou+ rošení,celý rok byla krásná dokonce jí z boku vyhnaly dvě nové,jenže pak začla chřadnout,jak odešel květ,je mi jasné,že mladé rostliny nahradí tu starou,ale ono to odešlo jaksi vše a docela rychle,parazity jsem nenašla ani jiná změna nenastala,takže záhada hmm
A jinak se dá tedy voda nalévat  do misky?A nebo jen do tý růžice?