Milka: Jak přezimovat molici? Z řízků na jaře i přes léto ochotně koření ,roste i prospívá,velké rostliny vydrží v chladnu/jako muškáty/jen do ledna a pak seschnou.Jednou jsem zkusila zařízkovat koncem srpna,taky nic,náhodou se mi povedlo jednu sazenici přechovat aniž jsem si jí všimla.Byla to ta srpen/září/ ulomená větvička,kterou jsem jen zapíchla do zeminy s pelargonií.Další rok jsem se přesvědčila,že šlo o náhodu.
janko39: Odborná literatura i internet doporučují světlé přezimování,při teplotě 10-14°C(údaje se liší podle autora - někdo píše 10°C,někdo zase,že teplota v zimě nemá klesnout pod 14°C)Má se ale před přezimováním ostříhat úplně nakrátko.Vzhledem k tomu,že se jedná o rostlinu z jižní Afriky,těch 10°C by mělo být tak "akorát",zalévat asi jako muškáty,opatrně - je to hodně vodnatá kytka.
rutinka: Molici už několik let bez problémů přezimuji. Na podzim sestřihnu, oberu ošklivé listy a společně s pelargoniemi a ostatními ponechám v chladné místnosti, kde teplota kolísá mezi 4-12 stupni. Občas trosku zaliji. Na jaře okamžitě obrazí. Jediný problém mám s molicemi, které se s prvním sluníčkem spolehlivě vyrojí a obsadí všechny přezimující rostliny a pak už je to jen neustálý souboj, jestli zahubím já je nebo ony sežerou kytky. Zvláště fuchsie dost často zničí . Nemáte někdo recept jak na ně?
Další informace v článcích o rostlinách
Plectranthus forsteri Plectranthus forsteri - moud Forsterův (molice)
Vzhled: jako letnička pěstovaný polokeř s převisajícími výhony o délce až 2 m; květy nenápadné, bílé; listy srdčité, sytě zelené, zpravidla bíle olemované, trpce vonící …
Svojtka & Co. s.r.o. | 02.07. 2007
Plectranthus forsteri - plektrantus Plectranthus forsteri - plektrantus
Plektrantu se lidově říká molice. Název odkazuje na fakt, že výrazný zápach odhání moly a komáry …
Rebo Productions CZ | 17.11. 2009