chaloupka: Budu ráda za zveřejnění rady jak na ibišek aby kvetl. Měla jsem velké ibišky na chodbě na severní stranu, kvetly a kvetou doposud, krásně červené s plným středem. V rodinách kam jsem je darovala jsou umístěné na jižní stranu.
Ten můj je z jejich odnože a květy za těch pět let bych spočítala na prstech rukou. Je také umístěný na sever, ale v pokoji, i když ne moc vytápěném. Něco mu asi nesvědčí, možná to, že je na polici od 180 cm výše.
Freja: Možná je vtip v letnění a ponechání venku dlouho do podzimu.
Zalévám je až při mírném vadnutí listů a klidně nechám vodu protéct do podmisky, kde neškodí, když zůstane i den až dva dny stát. Takže vodní režim je zavodnění s dobrým vyschnutím balu. Pokud mají ibišky málo vody nebo silněji proschnou, shazují poupata.
Já mám ibišek na západní stranu.

Ibišek přesazuji na  jaře po seříznutí do nepříliš velkých květináčů, protože rostlina lépe kvete, jestliže je trochu omezena květináčem.
sarkasch: Já mám ibišky stále doma,  i pres zimu, ani je neletním. Jsou na západním okne  a kvetou. V zime  se v mistnosti topi maximálně na 18 stupnů, vetší teplo jim nedelá dobře. Přesazuji je na jaře.
houba: Tak to vypadá,že ibišku se daří na různých místech při různé péči. Já ho stříhám na jaře, zároveň přesazuji. Sázím ho vždy do stejného květináče po zastřihnutí kořenů a odstranění staré hlíny. Letním ho na zahradě na jihovýchodní straně (je téměř celý den na slunci)a nenechám ho vyschnout. Ke konci léta se mu začnou tvořit poupata a nyní je asi měsíc doma na parapetu nad topením na východní straně a od té doby,co je doma, tak kvete a kvete.
bala: Já stříhám pokojové ibišky již začátkem ledna, dříve kvetou. Tak na tři očka. A přesazuji tehdy,kdy to potřebují. Ze začátku hnojím Krist. start a jak se objeví poupátka ,přejdu na Krist.plod a květ.
cz
Pokojový ibišek - září 2009 (Hibiscus)
cz
cz
cz
cz
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
Marie Fárová: Molice jsem doma na pokojových kytkách ještě neměla, občas se objeví puklice na fíkusu  benjamině. Zkuste do rozprašovače mýdlovou vodu a když to nepomůže, tak chemii. Molice mi na podzim napadají surfinie a to mi nepomůže ani ta chemie, protože převis je metr dlouhý a ve druhém poschodí se pod něj s postřikem nedostanu.
Posílám fotky nádherného letněného domácího ibišku (není můj;)
cz
Ibišek (Hibiscus)
Ibišek (Hibiscus)
cz
Ibišek - květ (Hibiscus)
Ibišek - květ (Hibiscus)
Vendakv: Mám ibišek taky na západním okně a kvetl loňský rok neúnavně, v prosinci si dal pauzu a už jsem opět objevila poupátko. Musela jsem ho předčasně přesadit (už se vyvracel)tak doufám,že to přežije:)
cz
Ibišek (Hibiscus)
Ibišek (Hibiscus)
Marie Fárová: Danielo, odpovím, jaká je moje zkušenost. Měla jsem ibišek u okna a kvetl jako  o závod. Musel ale ustoupit orchidejím. Jakmile jsem ho přemístila, shodil poupata - pomstil se jednak za to, že jsem s ním hnula a za to, že měl míň světla. Obojí je pro ibišky špatné. Růžový mi loni taky shodil poupata, ale tomu se zřejmě nelíbilo, že na něj u okna táhlo. Kvetoucí ibišek nechce přesun, chce hodně světla a nesnáší průvan.
Editoval Marie Fárová (14.01. 2012 09:04:00)
Další informace v článcích o rostlinách
Ibišek známý i neznámý: Hibiscus rosa sinensis Ibišek známý i neznámý
Při dobré péči – a nepotřebuje jí moc – je ibišek spolehlivá a vděčná květina. A protože se stále objevují nové odrůdy, nehrozí, že by se jeho nápadné květy snad mohly okoukat …
Hibiscus syriacus CHINA CHIFFON® - ibišek syrský Hibiscus syriacus CHINA CHIFFON® - ibišek syrský
Je škoda, že zatím málo zahradníků využívá tyto naprosto mrazuodolné a krásně kvetoucí keře – syrské ibišky. Pochází z východní Asie a v našich podmínkách je pokládáme za nezbytnou součást kvetoucí letní zahrady, neboť dokáží rozsvítit každé aranžmá …
Hibiscus moscheutos 'Luna Blush®' - ibišek bahenní Hibiscus moscheutos 'Luna Blush®' - ibišek bahenní
Luna Blush® patří pravděpodobně k neatraktivnějším bahenním ibiškům z řady Luna®. Má velké, až 20 cm v průměru široké květy, v základu bílé barvy s jemně růžovým přelivem a malým vínově červeným okem uprostřed. Jedná se o kompaktní, hustě rostoucí …