Garten.cz (Zahrada-cs.com): Původní český název, pod kterým funkii (Hosta) nalezneme v odborných knihách, je bohyška. Označení funkie získala podle svého staršího latinského pojmenování. Funkie je blízkou příbuznou liliím, což poznáme při podrobnějším zkoumání drobných, nejčastěji světle fialových květů, uspořádaných v hroznech.
Citace z článku http://www.zahrada-cs.com/a/cz/493-host … -zahrady-1/
cz
Bohyška, funkie (Hosta)
Bohyška, funkie (Hosta)
cz
Bohyška, funkie (Hosta)
Bohyška, funkie (Hosta)
cz
Bohyška, funkie (Hosta)
Bohyška, funkie (Hosta)
cz
Bohyška, funkie (Hosta)
Bohyška, funkie (Hosta)
YOS: Danielo, máte krásné hosty. Ani jednu díru od slimáků. Slimáci se totiž mohou po hostě zbláznit. Hlavním důvodem bude vlhko na zastíněném místě a tam slimáci mají posvícení. Prosím napiště mi, jak dlouho na Vaše hosty svítí sluníčko, jak Vám kvetou a jestli máte kamínky taky kolem rostlinky? Děkuji smile

Všechno jde tak, jak má jít.
Daniela74: YOS moc děkuji za pochvalu.Některé mám zasazené na severní straně obsypané hrabankou z lesa a další mám u jezírka na západní straně obsypané kamínky a řekla bych,že obojí slimákům vadí i kamínky i hrabanka. Občas nějaké seberu,ale není jich moc.Sluníčko na ní svítí až odpoledne tak od 15hod.Přeji krásný den
jituška: I já bych chtěla pochválit Danielo Vaše Hosty i já jich několik mám. Ráda z nich vážu kytice, zaplní prázdná místa mezi květy.smile
cz
Bohyška (Hosta)
Bohyška (Hosta)
cz
Bohyška (Hosta)
Bohyška (Hosta)
cz
Bohyška (Hosta)
Bohyška (Hosta)
cz
Bohyška (Hosta)
Bohyška (Hosta)
cz
Bohyška (Hosta)
Bohyška (Hosta)
cz
Bohyška (Hosta)
Bohyška (Hosta)
cz
Bohyška (Hosta)
Bohyška (Hosta)
cz
Bohyška (Hosta)
Bohyška (Hosta)
YOS: Danielo, máte zahrádku jako klícku. Pěkně udržovanou. Je vidět, že se jí opravdu věnujete. Já Vám posílám na ukázku moji džungli. Danielo líbí se mi Vaše 3. fotografie s květem.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Zahrada - neudržovaná 3 měsíce od května do července
Zahrada - neudržovaná 3 měsíce od května do července
cz
Zahrada - neudržovaná 3 měsíce od května do konce července
Zahrada - neudržovaná 3 měsíce od května do konce července
Další informace v článcích o rostlinách
Hosta 'Wide Brim' - bohyška, funkie Hosta 'Wide Brim' - bohyška, funkie
Středně vzrůstná odrůda, list sytě zelený se žlutavě-bílým širokým lemem. Růst rychlý až velmi rychlý, tvoří husté a široké trsy. Polostín až stín, půda vlhčí …
Hosta 'Blue Cadet' - bohyška, funkie Hosta 'Blue Cadet' - bohyška, funkie
Nižší odrůda bohyšky se stříbřitě ojíněným listem. Růst střední až rychlý, vhodná pro kobercovou výsadbu. Polostín až stín, půda vlhčí …
Hosta undulata 'Univittata' - bohyška, funkie (READERS DIGEST VÝBĚR) Hosta undulata 'Univittata' - bohyška, funkie
Uprostřed zprvu stočených listů je bílý pruh, jehož šířka je u každé rostliny jiná. V létě kvete nafialovělými květy. Mrazuvzdorná …