Magdaléna: Již několikrát jsem si zakoupila rozmarýn a pokaždé mi doma začne hynout-začnou černat jehličky a opadnou až do poslední.Naposledy jsem jej přesadila do většího květináče,jak radili v Receptáři, dala jsem jej na okno mírně zalila a stejně mi jehličky černají.Asi mi zase uhyne.Co mám s ním teď dělat,mám jej dát již na balkon?
Poměnka: Rozmarýn má rád chladněji v bytě je na něj teplo.Já můj mám přes zimu v prádelně je tam 10°c jak byly mrazy i méně.Ven ho dávám až v květnu,takže na balkon je brzy.Zalévat tak aby nepřeschnul raději méně.
cz
Rozmarýn 2010 (Rosmarinum officinalis)
Rozmarýn 2010 (Rosmarinum officinalis)
cz
Rozmarýn 2011 (Rosmarinum officinalis)
Rozmarýn 2011 (Rosmarinum officinalis)
Vladimír Vytásek: Rozmarýna má ráda suchou půdu a vlhký vzduch.  V minulosti mi kdy jsem ji pouze zaléval také přes zimu uhynula. Mám ji na okně kde je dostatek světla a místo zalévání ji často rosím postřikovačem a jednou v týdnu osprchuji.Teplotu v místnosti mám 20 st.C.  Jakmile pominou mrazy dám ji ven na balkon a tam vydrží až do září. Ideální podmínky na pěstování mají lidé,kteří mají prosklené verandy s teplotou do 10 st.C  nemusí  se přes zimu o tuto léčivku vůbec starat.  Stejně tak pěstuji i ožanku kočičí jednu z nejlepších léčivek na žlučník.  Paní Magdaléno přeji Vám úspěšné pěstování rozmarýny.   Vláďa Vytásek

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
jitula: Rozmarýn máme také, na balkon ho ale ještě rozhodně nedávejte, máme ho na chladné chodbě, v zimě zde může být tak kolem 5 stupňů, světlo vyžaduje rozptýlené, rozhodně ne přímé slunce na okenním parapetu, rozmarýn má rád spíše sucho, se zálivkou opatrně. Důležitý je také kvalitní substrát, nejlépe určený pro bylinky. Přes zimu nám vždy také trochu strádá, ale po zmrzlých ho vynášíme ven. Nasadíme ho přímo do bylinkového záhonku a tam se nádherně spraví. Přes léto je  z něho hotový keř. Většinou si ještě nadělám z polovyzrálých částí řízky. Dobře se ujímají, můžeme si ho tedy celkem snadno namnožit. Hodně taky záleží na tom, kde je rostlina zakoupená. Pokud v supermarketu, to je k ničemu. Nejlepší je ze zahradnictví nebo květinářství. A pokud ho neseme domů v mrazech, musíme ho důkladně obalit, aby nesostal šok. A ještě, nebojte se vzít nůžky a seříznout ho. Zrovna je na to ta správná doba, kdy se má seříznout na 2/3.
Ozzro: Dobrý den,
udělal jsem začátečnickou chybu. Přenesl jsem rozmarýn na zimu do tepla a dal mu špatný substrát. Listy začaly vadnout a některé zčernaly. Nyní, kdy jsem substrát odlehčil a rozmarýn umístil do hladnější místnosti, žádné listy nezčernaly, ale listy jsou stále takové suché. Myslíte, že je naděje, že by se dal zachránit?

Díky za odpovědi.
Další informace v článcích o rostlinách
Rosmarinus officinalis 'Blue Winter' - rozmarýn Rosmarinus officinalis 'Blue Winter' - rozmarýn
Výška: 80 cm Květ: modrý, V. - VI. Kultivar mrazuvzdorného rozmarýnu, který pochází z Německa, kde je nabízen jako jeden z nejvíce mrazuvzdorných kultivarů …
Rosmarinus officinalis 'Faust' - rozmarýn Rosmarinus officinalis 'Faust' - rozmarýn
Výška: 160 cm Květ: modrý, V. - VI. Léty prověřený mrazuvzdorný rozmarýn, o jehož záhadném původu se více dozvíte dále …