YOS: Šváb americký (Periplaneta americana)
Poprvé v životě jsem viděla na vlastní oči švába. Nejvíce se podobá švábu americkému. Běžel po chodníku v noci hledat potravu (ve Španělsku). Utíká tak rychle, že byl problém ho vyfotit.  Prý jich ubývá, protože jídlo je pro ně nezdravé. lol  Né jak dříve. Lidé si jich vážili jako znamení dostatku. Já si na nic takového nevzpomínám. big_smile Budou snad zařazeni do 'ohrožených', uvažuje se o tom.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Šváb americký (Periplaneta americana)
Šváb americký (Periplaneta americana)
YOS: Ascam, odhaduji, že tělíčko bylo 3cm. Nevypadal na to, že bych ho pohladila smile

Všechno jde tak, jak má jít.
Jan Kolman: V České republice se v přírodě vyskytuje 5 druhů švábovitých, např. rusec lesní - Ectobius sylvestris, velký asi 10 mm  a 6 druhů zavlečených, např. šváb obecný - Blatta orientalis a šváb americký - Periplaneta americana. To je pěkný "macek" - až 40 mm dlouhý. Zavlečené druhy mohou žít jen prostorách s vyšší teplotou,běžně se vyskytují  i v dolech. Horníci prý je ale chrání.
Zajímavost : švábi mají vyvinuty receptory, jimiž reagují na závany vzduchu při jejich pronásledování člověkem - proto se prý téměř nepodaří je zašlápnout - zvýší rychlost nebo změní směr běhu.
Ascam: Tak - hned jak jsem přijela ze špitálu, tak jsem se vrhla na pokusy o focení našich ptačích kamarádů. Něco se povedlo, něco méně - ale třeba se budou líbit smile
cz
Hýl a sýkora
Hýl a sýkora
cz
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula)
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula)
cz
Strakapoud velký - krmení (Dendrocopos major)
cz
cz
Strakapoud velký - mládě a samec (Dendrocopos major)
cz
cz
Strakapoud velký - samec (Dendrocopos major)
Strakapoud velký - samec (Dendrocopos major)
cz
Sýkora koňadra - krmení (Parus major)
cz
cz
Sýkora koňadra - mládě (Parus major)
cz
cz
Zvonek zelený - mládě (Carduelis chloris)
Zvonek zelený - mládě (Carduelis chloris)
Ascam: Já tomu moc nevěřím - když jsme tu měli ještě jen chatu, tak jsme přikrmovali jen po dobu pobytu - přes léto. A ptáčči se vesele množí smile. Teď jim alespoň usnadníme odchov. Samozřejmě toho nedáváme metrák jako v zimě - jen hrneček ráno a druhý večer. Ptáčků je tu opravdu hodně, takže to není tak, že by si nemuseli shánět sami - jen si přilepší. Využívají to hlavně početné odchovy - když rodič krmí 4 a více mláďat, tak to nestíhá ani z krmítka big_smile. Dospělí jsou viditelně vyhublí, vypelichaní a unavení, tak jim to určitě pomůže.
Marie Fárová: Ascam, loni měli sousedé pod námi na balkoně krmítko plné pořád a sýkorky létaly vyloženě jen trasu balkon - budka. Dávali jim tam i drobky z rohlíků, které nedávám ani v zimě. Tak to se mi nelíbilo. Teď už u nás nebydlí a sýkorky velice pečlivě obírají jabloně. Bohužel jsem letos u nás neviděla zvonky. Loni vyvedli dvakrát mladé na hnízdě v břečťanu. Dnes jsem četla, že zvonci hromadně umírají na nákazu bičenkou. K přenosu nákazy trichomonózou ptáků dochází především na krmítkách, proto ornitologové důrazně doporučují, aby lidé zpěvné ptáky až do začátku zimy nepřikrmovali. Nositeli nákazy jsou holubi.
Ascam: Tak tady v lese máme jen párek hřivnáčů a ti na krmítko nechodí. Jinak housku dávám - protože jim chutná. Vybírají si - vítězové jsou slunečnice, sádlo a houska. Tedy alespoň u nás. Zrovna mi housku páčí sojče big_smile
Eva N E: Genicka,koukala jsem na tu agamu,ale píší tam,že má pískovou barvu a modré hrdélko , samičky červené skvrny.Všechny tyto agamy jsou poměrně tmavé a nikdy jsem nic modrého nezahlídla.Nejspíš to bude nějaký jiný druh.A když jsme u těch ještěrů,přidám můj poslední úlovek. - A ještě 2 obrázky od moře. Nikde jsem nenašla ,jaký by to mohl být druh kraba.A to druhé taky neznám.Běhalo to po útesech a ve vodě v prohlubních,která zůstala po odlivu.
Acsam,máte krásné fotografie ptáčků.Jinak i já jsem slyšela,že pečivo se jim dávat nemá.
Editoval Eva N E (07.06. 2012 12:40:38)
cz
Chameleon obecný (Chamaeleo chamaeleon)
Chameleon obecný (Chamaeleo chamaeleon)
cz
Mořská svinka asi
Mořská svinka asi
cz
Mořský krab
Mořský krab