Ascam: Dnes vám představím naše malá sojčata smile. Jsou to tři sourozenci, ale nedostala jsem je na jeden záběr, mršky. Hlavně pro ně, pro vrány a pro strakapoudy je tu ta houska - milujou jí. Zvláštní je, že na sojový rohlík se semínky mi všichni ptáci hodili bobek - oni prostě poznají, co se jíst má a co ne big_smile
cz
Sojka obecná (Garrulus glandarius)
cz
Marvella: Ascam to jste moc šikovná, protože sojky jsou hodně plaché. My máme letos nejen přesojčíno, ale i přestrakováno. Jsou sice hodně plaché, ale i pěkně drzé. Ostatních ptáčků je méně. Občas na ně také číhám s foťákem, ale zatím se mi moc nedaří. Marcela
Marie Fárová: Sojky ani straky letos ve vedlejším parku nezahnízdily a tak se kosíci nemuseli bát o kosáčata. Zrovna dnes ale byl celý den hrozný kosí křik. Když jsem viděla vracet se domů sousedů kocoura, vím asi, co se stalo. Matouš se podezřele olizoval. sad
Ascam: Tak dnes jsme dostali na aklimatizaci a vypuštění do přírody samičku plcha velkého - pracovně nazvanou Anča big_smile
Je ze záchranné stanice Veverkal (mimochodem - taky dokrmují ptáky teďka).

Plch velký - Glis glis
Synonyma: Myoxus glis, Sciurus glis
cz
Plch velký
Plch velký
cz
Plch velký (Glis glis)
Plch velký (Glis glis)
cz
Plch velký (Glis glis)
Plch velký (Glis glis)
cz
Plch velký (Glis glis)
Plch velký (Glis glis)
cz
Plch velký (Glis glis)
Plch velký (Glis glis)
YOS: Děvčata, moc krásné fotografie. Plcha jsem nikdy neviděla. Veverky sice ano, ale u nás na Jižní Moravě ne. Dnes jsem měla to štěstí, že jsem poprvé uviděla samičku roháče obecného, lezla po terase. Samčí kusadla jsou o hodně větší, ale méně nebezpečné. Jo a je asi 4cm velká.
Editoval YOS (18.06. 2012 23:18:42)

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Roháč obecný - samička (Lucanus cervus)
Roháč obecný - samička (Lucanus cervus)
Ascam: YOS - roháče tu máme také. A samička je opravdu nebezpečná - náš první "styk" byl takový, že jsem jí zachraňovala z vody - a zůstala mi viset zakouslá v prstu big_smile. Od té doby jí beru s větším respektem - většinou přiletí na podzim večer za světlem.