facebook: Jaroslava Marková Pěstování je snadné, lze však v našich středoevropských podmínkách přivést rostliny do květu? S každou další novinkou pociťuji bolestný nedostatek, nemám vytápěný, alespoň temperovaný skleník - takové vytrvalé bazalky, křen Wasabi, aloisie, cedronela....

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
YOS: Jaroslavo, proč chcete kvetoucí citronovou trávu? Myslím si, že se to v našich podmínkách nepodaří. Potřebuje hodně tepla a dosti vlhka a možná i samici nebo samce. Určitě květy nebudou atraktivní, je to přece jen druh trávy. Chvíli jsem hledala na internetu jak asi vypadají její květy a našla jsem pouze jeden jediný obrázek. Tady je odkaz .... http://www.cpp-luxury.com/en/the-potent … _837.html. Hodně bylin se sbírá před květem nebo hned na počátku květu, kdy má nejsilnější účinky.

Všechno jde tak, jak má jít.
facebook: Jaroslava Marková mě nejde o zvýšení estetické hodnoty. Každým rokem je těžší získat povolení státní správy k použití konvenčního osiva v mém biozahradnictví. Zvlášť letos to bylo o nervy, příslušná dáma onemocněla, v lednu podaná žádost byla schválena minulý týden. Pracnější ale snadnější je utrhnout semena. Zdraví Mlýnec

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Další informace v článcích o rostlinách
Cymbopogo flexuosus - voňatka citrónová, citrónová tráva Cymbopogo flexuosus - voňatka citrónová
Citrónová tráva Citrónová tráva, botanicky správně voňatka citrónová (Cymbopogo flexuosus), pochází z jihovýchodní Asie, ale hojně se pěstuje také v Africe či v Austrálii. Je to statná, vytrvalá tropická rostlina se šedozelenými listy, které mohou dorůstat …
Osiva-semena.cz | 19.03. 2012