Marie Fárová: Delonix královská - Delonix regia
Synonyma: Poinciana regia
Další názvy: Ohňový strom
Čeleď: Fabaceae - bobovité

Paní Evo, to je opravdu překrásný strom a jsem ráda, že alespoň Vaším prostřednictvím ho poznám.
Moc jsem si přála někdy vidět Delonix regia - hořící strom, dávala jste sem fotky kvetoucího exempláře. Tento týden jsem ho objevila v Botanické zahradě v Praze, musím si pohlídat, jestli někdy kvete. Jinak kus od něho je Brownea grandiceps (ovláčeň velkohlavá), to je taky strom s ohromujícími květy.
cz
Ohňový strom (Delonix regia)
cz
Ohňový strom - list (Delonix regia)
Eva N E: Paní Fárová, ten ohňový strom, Delonix regia,si ohlídejte. Stojí to  za tu námahu. Je to opravdu pokoukání smile Tady je hlavním obdobím kvetení červen. Někde jsem četla, že v Egyptě kvete v květnu.Je tam tepleji než v Libanonu. Ale první fotky jsem udělala někdy v září, byl to mladý strom, který měl jen asi 6 květů. Podle mého pozorování, mladé stromy kvetou později než staré. Nejen Delonix.
Včera jsem už nestihla dát fotky zlatého Lapacha.To je také nádhera. smile
Tu Brownea grandiceps jsem nikdy neviděla.Vypadá také moc pěkně.Třeba ji ještě někde objevím.To Lapacho jsem za ty roky,co tu žiji,viděla kvést prvně sad
Editoval Eva N E (30.03. 2012 13:56:07)
cz
cz
Ohňový strom - detal květu (Delonix regia)
Ohňový strom - detal květu (Delonix regia)
Eva N E: Ohňový strom - Delonix regia
Synonyma: Poinciana regia
Čeleď: Fabaceae - bobovité
Místo: Libanon, Beyrut
Tento strom pochází z Madagaskaru.Je to opadavý strom, 6 - 8 m vysoký,se širokou deštníkovitou korunou. Má střídavé,  2x zpeřené listy,jasně zelené, až 50 cm dlouhé. Květy jsou až 15 cm veliké , oranžovočervené ,5 ti četné , jeden korunní lístek ,většinou ten nejvyšší , bývá širší a má žlutobílou nebo bílou barvu. Kvete v červnu, některé stromy v září. Plodem je až 60 cm dlouhý , až 7 cm široký , dřevnatý lusk.
cz
Ohňový strom - detail listu (Delonix regia)
Ohňový strom - detail listu (Delonix regia)
cz
Ohňový strom - květ (Delonix regia)
Ohňový strom - květ (Delonix regia)
cz
cz
Ohňový strom - lusky (Delonix regia)
Ohňový strom - lusky (Delonix regia)